Sisukord
Arvamus
Tänane leht
16.09.2020
Eesti Iga kahesajas riskiriigist naasja annab positiivse koroonaproovi (3) Kurjategijad üritasid õhkida rahaautomaati Tallinna Sadama kohtuprotsess pannakse pausile (8) REPORTAAŽ ⟩ Megativoli ekstreemsed atraktsioonid, võõrkeelsed instruktorid ja lakkamatu lärm (31) Tallinna öise kõrtsikeelu idee on jälle arutusel (5) Eesti lühiuudised Aedu ründab hiidnälkja kiirem ja aplam sugulane (3) Kaitseminister Jüri Luik: kaitsekulutusi ei tohi vähendada (1) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Fortumo lõi käed Amazoni ja Jioga Sada suuremat tööandjat on kaotanud tuhatkond töökohta (2) Üle saja töötaja koondanud Starship hakkas uuesti palkama Välismaa Sügisel jõuab Euroopasse uus viirussurmade laine (7) Välismaa lühiuudised Koolikell heliseb sel sügisel ettevaatlikult Partnerite survel pani Netanyahu Iisraeli kinni Rootsi rahulikku nakkuspilti toetab püsiv kava Graafik ⟩ Ohutusega juhib Euroopa tabelit Läti, nakatumiste arvuga Hispaania Arvamus Juhtkiri ⟩ Juhtkiri: kui ihkad sõda, valmistu rahuks (29) Erik Aru: ikka on võimalik! (3) Urve Läänemets: harimatusel on hind (10) Henn Leetna: kas kõrgeima riigivõimu kandja on riigikohus? (29) Edgar Kaskla: USA valimised – mis saab edasi? (6) Edward Lucas: kui mask eest rebida, jääb järele kohmetu mees (23) Erkki Bahovski: hirmud ja tegelikkus Carina Paju: 20 aastat arvamusartiklist «Korruptsioon peab Eestis olema» (1) FOOKUS ⟩ Kaugteenused tulid, et jääda FOOKUS ⟩ Kadri Tammepuu: kurjast vaenlasest sai kaugnõustamise vader FOOKUS ⟩ WHO: Covid-19 kriisi tervisemõjud selguvad tulevikus Kultuur Teatrimaastikul on kasvanud teadmatus ja ebavõrdsus Sport Spordi lühiuudised Ametlik: hõredate ridadega Kalju peab pühapäeval astuma Levadia vastu Kontaveit seljatas raske nädala ja tunneb end väljakul väga enesekindlalt (2) «On rumal ja lühinägelik mõelda, et kõikide Norra suusatajate edu taga on astma.» Läänemaailma pantvang ja nõiajaht – Venemaa olümpiavõitja rabav versioon dopinguvaidlusest (1) Maailmas ainulaadne: Art Arvisto voolis kolm kümnevõistlejat 8000 punkti meesteks Tartu Bussijaam läheb remonti Irja Alakivi: prügipõletustehas nagu põrsas kotis (1) Kuhu küll kõik õued jäid? Kaja Põlluste: stressirohke töökeskkond suurendab eksimisriski Vanal sõjalennuväljal kolivad noored ja vanad ühe katuse alla Tartlased päästavad järelejäänud toitu Spordifännidelt nõuab uus elu maski ja keelab pasunad Võidu tehases kinnitab kanda kultuurilinnak Polikliiniku peaarsti kabinetis ripub luuletaja ema graafika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edgar Kaskla: USA valimised – mis saab edasi?

4 min lugemist
  • Valimiskampaanias tavapärast põnevust ei ole.
  • Kasutatakse hirmutamistaktikat.
  • Trump vajab kaost.
Edgar Kaskla. FOTO: Erakogu

Presidendivalimised toimuvad sel aastal teisiti ja tulemus võib olla üpris hirmus, kirjutab California ülikooli politoloogiaosakonna õppejõud Edgar Kaskla.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

USA valimisteni on jäänud vähem kui kaks kuud. Kui käsil on presidendivalimised, on rahvas eriti elevil. Kandidaadid lendavad pidevalt ühest kohast teise, kampaania esindajad selgitavad kogu aeg TVs ja raadios, mida kandidaat öelnud, kas siis sihilikult või mõne tekkinud apsaka tõttu, mis tuleb ära klaarida enne, kui kogemata lausunud sõnad skandaalseks muutuvad.

Sel aastal sellist põnevust Ameerikas ei ole. Esiteks on koroonaviirus röövinud rahvalt vabaduse liikuda ja tegutseda nii, nagu sooviks. Viis kuud on istutud kodus, viis kuud on käidud vaid toidupoes selleks, et koju varuda toitu ja muid varusid, alati maskiga, alati ettevaatlikult puhastades käru nõnda, et viirus sealtkaudu kallale ei tuleks.

Paraku pole praegune president Donald Trump võtnud olukorda piisavalt tõsiselt ja kuude kaupa on inimesi, kes maske ei kanna ja kuulavad presidenti, kui too väidab, et ühel ilusal päeval kaob viirus meie elust. Mitmel korral on tehtud vihje, et tegemist on konspiratsiooniga, mis on üles seatud selleks, et Trumpi Valgest Majast välja lüüa. Koroonakriisi lõppu oodatakse 4. novembril ehk siis päeval pärast valimisi. Ja inimesed usuvad.

15.09.2020 17.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto