Kluge hinnangul ei ole mõistlik rakendada nüüd samasuguseid piiranguid nagu aasta hakul. «Veebruaris oli meil sihikul ühiskond, nüüd on sihikul viirus,» lausus ekspert AFP-le.
«Veebruaris oli meil sihikul ühiskond, nüüd on sihikul viirus.»
WHO Euroopa direktor Hans Kluge
Euroopa Komisjoni majandusvolinik Paolo Gentiloni ütles Deutsche Wellele, et pandeemiaga võitluses tuginetakse turvameetmetele, hügieenireeglite järgimisele ja Euroopa Liidus koordineeritud lähenemise loomisele.
Euroopa tervisetehnoloogiate klastri (ECHAlliance) esimees Brian O’Connor leidis, et puudulik investeerimine tervishoiusüsteemi digiteerimisse on maksnud Euroopa riikidele pandeemia jooksul kätte.
«See oleks võimaldanud otsuseid langetada mitte ainult tervises ja hoolekandes, vaid ka majandusotsuseid, tuginedes faktidele ja mitte parimatele oletustele,» lausus ta Euractivile. «See oleks andnud kodanikele kindlust, kui nad oleks teadnud, et andmed ja tõendid olid olemas, ning julgustanud neid tegema võimudega koostööd.»
Heade näidetena sellest, kuidas ulatuslik digitaalne lähenemine tervishoius aitas vähendada surmade ja Covid-19 haigusjuhtumite arvu, tõstis O’Connor esile Eestit ja Soomet.
Piirangud Euroopas
Prantsusmaal Bordeaux’s ja Marseille’s hakkas eilsest kehtima keeld koguneda enam kui kümnel inimesel muu hulgas ka parkides ja rannas. Marseille’s on haiglates otsakorral intensiivravikohad.
Briti siseminister Priti Patel ärgitas inimesi kutsuma politseid, kui nad näevad naabrite juures kuuest inimesest suuremat kogunemist.
Taanis tuleb alates homsest kanda näomaski baarides, restoranides ja kohvikutes. Kopenhaagenis ja selle lähivaldades peavad meelelahutusasutused sulgema kell 22, selleks ajaks peavad lõppema ka erapeod.
Allikad: The Guardian/Reuters/DR