Sisukord
Välismaa
Tänane leht
16.09.2020
Eesti Iga kahesajas riskiriigist naasja annab positiivse koroonaproovi (3) Kurjategijad üritasid õhkida rahaautomaati Tallinna Sadama kohtuprotsess pannakse pausile (8) REPORTAAŽ ⟩ Megativoli ekstreemsed atraktsioonid, võõrkeelsed instruktorid ja lakkamatu lärm (31) Tallinna öise kõrtsikeelu idee on jälle arutusel (5) Eesti lühiuudised Aedu ründab hiidnälkja kiirem ja aplam sugulane (3) Kaitseminister Jüri Luik: kaitsekulutusi ei tohi vähendada (1) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Fortumo lõi käed Amazoni ja Jioga Sada suuremat tööandjat on kaotanud tuhatkond töökohta (2) Üle saja töötaja koondanud Starship hakkas uuesti palkama Välismaa Sügisel jõuab Euroopasse uus viirussurmade laine (7) Välismaa lühiuudised Koolikell heliseb sel sügisel ettevaatlikult Partnerite survel pani Netanyahu Iisraeli kinni Rootsi rahulikku nakkuspilti toetab püsiv kava Graafik ⟩ Ohutusega juhib Euroopa tabelit Läti, nakatumiste arvuga Hispaania Arvamus Juhtkiri ⟩ Juhtkiri: kui ihkad sõda, valmistu rahuks (29) Erik Aru: ikka on võimalik! (3) Urve Läänemets: harimatusel on hind (10) Henn Leetna: kas kõrgeima riigivõimu kandja on riigikohus? (29) Edgar Kaskla: USA valimised – mis saab edasi? (6) Edward Lucas: kui mask eest rebida, jääb järele kohmetu mees (23) Erkki Bahovski: hirmud ja tegelikkus Carina Paju: 20 aastat arvamusartiklist «Korruptsioon peab Eestis olema» (1) FOOKUS ⟩ Kaugteenused tulid, et jääda FOOKUS ⟩ Kadri Tammepuu: kurjast vaenlasest sai kaugnõustamise vader FOOKUS ⟩ WHO: Covid-19 kriisi tervisemõjud selguvad tulevikus Kultuur Teatrimaastikul on kasvanud teadmatus ja ebavõrdsus Sport Spordi lühiuudised Ametlik: hõredate ridadega Kalju peab pühapäeval astuma Levadia vastu Kontaveit seljatas raske nädala ja tunneb end väljakul väga enesekindlalt (2) «On rumal ja lühinägelik mõelda, et kõikide Norra suusatajate edu taga on astma.» Läänemaailma pantvang ja nõiajaht – Venemaa olümpiavõitja rabav versioon dopinguvaidlusest (1) Maailmas ainulaadne: Art Arvisto voolis kolm kümnevõistlejat 8000 punkti meesteks Tartu Bussijaam läheb remonti Irja Alakivi: prügipõletustehas nagu põrsas kotis (1) Kuhu küll kõik õued jäid? Kaja Põlluste: stressirohke töökeskkond suurendab eksimisriski Vanal sõjalennuväljal kolivad noored ja vanad ühe katuse alla Tartlased päästavad järelejäänud toitu Spordifännidelt nõuab uus elu maski ja keelab pasunad Võidu tehases kinnitab kanda kultuurilinnak Polikliiniku peaarsti kabinetis ripub luuletaja ema graafika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sügisel jõuab Euroopasse uus viirussurmade laine

2 min lugemist
  • Kuigi seni pole Covid-19sse suremus Euroopas kasvanud, võib see peagi muutuda.
  • Samas ei pea WHO ekspert enam õigeks kehtestada kevadele sarnaseid piiranguid.
  • Ka on Hans Kluge hinnangul kohatu süüdistada noori viiruse levitamises.
Arst intubeerib Covid-19 patsienti talle hingamisaparaadi paigaldamiseks Marseille’ La Timone’i haiglas. Lõuna-Prantsusmaal on haigestumine viimasel ajal kasvanud sedavõrd kiiresti, et rannikulinnas on juba puudus haiglakohtadest.  FOTO: CHRISTOPHE SIMON/AFP/Scanpix

«Asi läheb karmiks. Oktoobris-novembris hakkame nägema suuremat suremust,» hoiatas Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Euroopa direktor Hans Kluge, kuid samas manitses ta mitte hurjutama noori liiga koroonaviiruse leviku kasvu pärast maailmajaos.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kluge möönis intervjuus AFP-le, et surmadega ähvardamine pole sõnum, mida riigid praegu kuulda tahaks, mistõttu tasub tema hinnangul meeles pidada, et varem või hiljem saab Covid-19 pandeemia igal juhul läbi.

Küll aga ei tohiks asjatundja sõnul oma lootusi panna vaktsiinile: «Ma kuulen kogu aeg: «Vaktsiin teeb pandeemiale lõpu.» Loomulikult mitte. Me isegi ei tea, kas vaktsiin aitab kõiki rahvastikurühmi. Saame mõningaid signaale, et sellest on kasu ühele grupile, kuid mitte teisele.» Kluge kinnitusel saab pandeemia otsa, kui ühiskond õpib haigusega elama.

Paljud Euroopa maad on viimastel nädalatel taas karmistanud reegleid, pidurdamaks SARS-CoV-2 viiruse levikut, kuna nakatumine on kiiresti kasvuteel, seda eriti noorte seas, vahendas Euronews. Samas Covid-19ga seotud suremus on WHO andmeil jäänud Euroopas alates juuni algusest samale tasemele, ulatudes 400–500 juhtumini päevas.

Küll aga muutub olukord Hispaanias ja Prantsusmaal taas pingelisemaks. Prantsusmaa arstid tulid läinud nädala­vahetusel välja avaliku kirjaga, milles kannustasid inimesi olema valvsamad ning vältima kohtumist sõprade ja sugulastega, vahendas Radio France Internationale.

15.09.2020 17.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto