Sisukord
Majandus
Tänane leht
16.09.2020
Eesti Iga kahesajas riskiriigist naasja annab positiivse koroonaproovi (3) Kurjategijad üritasid õhkida rahaautomaati Tallinna Sadama kohtuprotsess pannakse pausile (8) REPORTAAŽ ⟩ Megativoli ekstreemsed atraktsioonid, võõrkeelsed instruktorid ja lakkamatu lärm (31) Tallinna öise kõrtsikeelu idee on jälle arutusel (5) Eesti lühiuudised Aedu ründab hiidnälkja kiirem ja aplam sugulane (3) Kaitseminister Jüri Luik: kaitsekulutusi ei tohi vähendada (1) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Fortumo lõi käed Amazoni ja Jioga Sada suuremat tööandjat on kaotanud tuhatkond töökohta (2) Üle saja töötaja koondanud Starship hakkas uuesti palkama Välismaa Sügisel jõuab Euroopasse uus viirussurmade laine (7) Välismaa lühiuudised Koolikell heliseb sel sügisel ettevaatlikult Partnerite survel pani Netanyahu Iisraeli kinni Rootsi rahulikku nakkuspilti toetab püsiv kava Graafik ⟩ Ohutusega juhib Euroopa tabelit Läti, nakatumiste arvuga Hispaania Arvamus Juhtkiri ⟩ Juhtkiri: kui ihkad sõda, valmistu rahuks (29) Erik Aru: ikka on võimalik! (3) Urve Läänemets: harimatusel on hind (10) Henn Leetna: kas kõrgeima riigivõimu kandja on riigikohus? (29) Edgar Kaskla: USA valimised – mis saab edasi? (6) Edward Lucas: kui mask eest rebida, jääb järele kohmetu mees (23) Erkki Bahovski: hirmud ja tegelikkus Carina Paju: 20 aastat arvamusartiklist «Korruptsioon peab Eestis olema» (1) FOOKUS ⟩ Kaugteenused tulid, et jääda FOOKUS ⟩ Kadri Tammepuu: kurjast vaenlasest sai kaugnõustamise vader FOOKUS ⟩ WHO: Covid-19 kriisi tervisemõjud selguvad tulevikus Kultuur Teatrimaastikul on kasvanud teadmatus ja ebavõrdsus Sport Spordi lühiuudised Ametlik: hõredate ridadega Kalju peab pühapäeval astuma Levadia vastu Kontaveit seljatas raske nädala ja tunneb end väljakul väga enesekindlalt (2) «On rumal ja lühinägelik mõelda, et kõikide Norra suusatajate edu taga on astma.» Läänemaailma pantvang ja nõiajaht – Venemaa olümpiavõitja rabav versioon dopinguvaidlusest (1) Maailmas ainulaadne: Art Arvisto voolis kolm kümnevõistlejat 8000 punkti meesteks Tartu Bussijaam läheb remonti Irja Alakivi: prügipõletustehas nagu põrsas kotis (1) Kuhu küll kõik õued jäid? Kaja Põlluste: stressirohke töökeskkond suurendab eksimisriski Vanal sõjalennuväljal kolivad noored ja vanad ühe katuse alla Tartlased päästavad järelejäänud toitu Spordifännidelt nõuab uus elu maski ja keelab pasunad Võidu tehases kinnitab kanda kultuurilinnak Polikliiniku peaarsti kabinetis ripub luuletaja ema graafika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sada suuremat tööandjat on kaotanud tuhatkond töökohta

3 min lugemist
Kõige valusam koondamislaine tabas statistikaameti järgi Enefit Kaevandusi, kus kadus poolaastaga ligi 500 töötajat, kuid osa leidis kontsernis uue töö. FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Koroonakriisis on valdavalt räägitud töötusest ning palkade langusest, aga Eestis on suuri tööandjaid, kes palkasid nii mis mühises.

Eile tuli hea uudis tööotsijatele: kevadel sajale töötajale kinga andnud Starship teatas, et tahab 60 inimest juurde palgata. Selle peale võib üks Eestimaa suurimaid tööandjaid, Viljandi Aken ja Uks vaid muiata – nemad võtsid esimesel poolaastal juurde 70 uut töötajat, kasvatades töötajate arvu 666 inimeseni, selgub statistikaameti andmetest. Ja nad pole sugugi üksi: mitu Eesti suurimat tööandjat palkas kriisiajal rahvast juurde.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Stabiilsusega paistis silma iseäranis finantssektor: Põhjamaade suurima panga Nordea Eesti allüksusesse tekkis juurde 101 uut töötajat. Ettevõte oli suur palkaja ka mullu. «Oleme tõesti ka sellel erakordsel aastal kasvanud juba saja inimese võrra ning jätkame Nordea kasvustrateegiat Eestis,» kinnitas Nordea Workplace Solutions Estonia äritoe- ja haldUsjuht Jelena Trumm.

Töökohti lisandub vähem kui kaob

Palkamiste tulemusena on firma töötajate arv tõusnud 643 inimeseni, aga Trummi sõnul otsivad nad praegu aktiivselt inimesi juurde. «Plaan on aasta lõpuks pakkuda tööd ligi 700 inimesele,» kinnitas Trumm.

Teiste tuntud pangategijate kohta saab öelda, et kui nende töötajate arv ka märkimisväärselt ei tõusnud, siis langust ei paistnud samuti kuskil. «Meil võeti kohe alguses see suund, et inimeste kallale läheme kõige viimases hädas,» ütles LHV Panga kommunikatsioonijuht Priit Rum, kes nentis, et värbamine siiski pigem pidurdus.

Lisajõudu otsisid jaeketid, eelkõige säärased, kellel oli mingil määral pakkuda kas kojukande- või toidukapiteenust. Selver palkas poolaastaga juurde üle 180 inimese. Seevastu samuti Tallinna Kaubamaja Gruppi kuuluv Kaubamaja AS, mida teatakse eelkõige Viru keskuse järgi, pidi poolsada inimest lahti laskma. Kontserni juhti Raul Puuseppa ei õnnestunud kommentaariks tabada.

15.09.2020 17.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto