Sisukord
Eesti
Tänane leht
16.09.2020
Eesti Iga kahesajas riskiriigist naasja annab positiivse koroonaproovi (3) Kurjategijad üritasid õhkida rahaautomaati Tallinna Sadama kohtuprotsess pannakse pausile (8) REPORTAAŽ ⟩ Megativoli ekstreemsed atraktsioonid, võõrkeelsed instruktorid ja lakkamatu lärm (31) Tallinna öise kõrtsikeelu idee on jälle arutusel (5) Eesti lühiuudised Aedu ründab hiidnälkja kiirem ja aplam sugulane (3) Kaitseminister Jüri Luik: kaitsekulutusi ei tohi vähendada (1) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Fortumo lõi käed Amazoni ja Jioga Sada suuremat tööandjat on kaotanud tuhatkond töökohta (2) Üle saja töötaja koondanud Starship hakkas uuesti palkama Välismaa Sügisel jõuab Euroopasse uus viirussurmade laine (7) Välismaa lühiuudised Koolikell heliseb sel sügisel ettevaatlikult Partnerite survel pani Netanyahu Iisraeli kinni Rootsi rahulikku nakkuspilti toetab püsiv kava Graafik ⟩ Ohutusega juhib Euroopa tabelit Läti, nakatumiste arvuga Hispaania Arvamus Juhtkiri ⟩ Juhtkiri: kui ihkad sõda, valmistu rahuks (29) Erik Aru: ikka on võimalik! (3) Urve Läänemets: harimatusel on hind (10) Henn Leetna: kas kõrgeima riigivõimu kandja on riigikohus? (29) Edgar Kaskla: USA valimised – mis saab edasi? (6) Edward Lucas: kui mask eest rebida, jääb järele kohmetu mees (23) Erkki Bahovski: hirmud ja tegelikkus Carina Paju: 20 aastat arvamusartiklist «Korruptsioon peab Eestis olema» (1) FOOKUS ⟩ Kaugteenused tulid, et jääda FOOKUS ⟩ Kadri Tammepuu: kurjast vaenlasest sai kaugnõustamise vader FOOKUS ⟩ WHO: Covid-19 kriisi tervisemõjud selguvad tulevikus Kultuur Teatrimaastikul on kasvanud teadmatus ja ebavõrdsus Sport Spordi lühiuudised Ametlik: hõredate ridadega Kalju peab pühapäeval astuma Levadia vastu Kontaveit seljatas raske nädala ja tunneb end väljakul väga enesekindlalt (2) «On rumal ja lühinägelik mõelda, et kõikide Norra suusatajate edu taga on astma.» Läänemaailma pantvang ja nõiajaht – Venemaa olümpiavõitja rabav versioon dopinguvaidlusest (1) Maailmas ainulaadne: Art Arvisto voolis kolm kümnevõistlejat 8000 punkti meesteks Tartu Bussijaam läheb remonti Irja Alakivi: prügipõletustehas nagu põrsas kotis (1) Kuhu küll kõik õued jäid? Kaja Põlluste: stressirohke töökeskkond suurendab eksimisriski Vanal sõjalennuväljal kolivad noored ja vanad ühe katuse alla Tartlased päästavad järelejäänud toitu Spordifännidelt nõuab uus elu maski ja keelab pasunad Võidu tehases kinnitab kanda kultuurilinnak Polikliiniku peaarsti kabinetis ripub luuletaja ema graafika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kurjategijad üritasid õhkida rahaautomaati

4 min lugemist
Uurijad askeldasid eile Sindi Konsumi juures umbes keskpäevani. Inimesed plahvatuses viga ei saanud. FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Eile öösel veidi enne kella kolme toimus Sindi Konsumis plahvatus – üritati lõhkuda SEB pangaautomaati. Plahvatus purustas kaupluse umbes 15-ruutmeetrise eeskoja välisukse klaasid, poepoolse osa külg­mised klaasid ja ripplae. Kahjustada sai ka sularahaautomaadi tagakülg.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lääne prefektuuri kriminaalbüroo juhi Nils Sempelsoni sõnutsi sai häirekeskus kell 3.10 teate Sindis Jaama tänava Konsumi juures toimunud plahvatusest.

Juhtunule reageerinud politseinikud tegid kindlaks, et purustatud on poe pangaautomaat. «Praeguseks kogutud tõendid viitavad, et automaadist üritati kätte saada sularaha,» rääkis Sempelson, lisades, et see siiski ei õnnestunud. Samuti ei saanud keegi kannatada. «Uurijad teevad praegu sündmuskohal tööd ja kõiki täpsemaid asjaolusid selgitatakse.»

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Liivi Reinhold ei osanud ­eile öelda, millise lõhkeainega üritati pangaautomaati õhkida ja kes võisid plahvatuse korraldada. Samuti polnud tal infot, kui palju raha automaadis oli.

«Kõiki seoseid varasemate samasuguste sündmustega kontrollitakse,» lisas Reinhold.

15.09.2020 17.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto