Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
17.09.2020
Eesti Opositsioon hoiab umbusalduskäiku varrukas Vanemad süüdistavad lastehoiu naabreid klaperjahis (7) Riigieelarve 2021 ⟩ Helme ideed ärritavad kaitseväge ja Isamaad (96) Eesti lühiuudised Peterson: töötukassa toetaks turismi kuni 25 miljoni euroga Kopli laht saab uue merevärava Valgevene opositsiooniliidrid käisid Eestis (2) Maaomanik sai loa üraskitõrjeks hiiemäel Õiguskantsler kritiseerib valla võitlust koroonaviirusega (4) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti on rahapesuskandaali tõttu kõvasti pihta saanud (5) Ärev sügis jäi tulemata? Maksepuhkust küsivad üksikud Välismaa Von der Leyen rääkis jõulisemast ELi välispoliitikast Välismaa lühiuudised Mali on pakkunud eestlastele mitut võimalust silma paista (8) Arvamus Marek Strandberg: faktid ja juriidikute religioon (1) Mart Raudsaar: nüüd räägime rahast (2) Juhtkiri: Euroopa hakkab tublimaks (9) Urmas Reitelmann: konservatiivide vastus Postimehe eilsele juhtkirjale (23) Raul Eamets, Tiit Tammaru: rändekvoodist ja lõimumisvõimekusest (5) Kristjan Tamla: kolm tähelepanekut pensionireformi arutelust (6) Raivo Vare: koroonakriis ja oodatud raudtee renessanss (7) JULGEOLEK ⟩ Inge Lindsaar: Valgevene piiri sulguvad uksed FOOKUS ⟩ Erkki Koort: Valgevenele tuleb panna piir (7) Kultuur Ado Vabbe ja modernismi intriig Georg Ots polnud ainult lauljana suur, vaid ka inimesena (1) Oidsalu arvustus ⟩ Teatud joviaalne ühisvangistuse tunne Sport WRC Promoteri üks ninamehi: tean, et kõik naaseksid rõõmsalt Eestisse Spordi lühiuudised Seefeldi skandaali ninamehe Schmidti uurimine paljastas uue dopinguaine (2) Jalgpallikoondistel ei lubata Eestis mängida (2) Flora treenerid on euromängu eel kerges teadmatuses Valitsuse otsus ei lase ka korvpalli Ühisliiga mänge Eestis pidada Tallinn Kopli laht saab uue merevärava Maa Elu Alutaguse kant pakub ürgseid elamusi Enamik Eesti rapsiõlist rändab mujale Euroopasse Metsavarumises valitses esimesel poolaastal vaikelu Ürask troonib metsakahjustajate esikolmikus Väikeses Pärnumaa külas valmivad kohalikud metsaveotraktorid Teadusuuringud aitavad kaasa Eesti puidukeemia arengule Kihnlased täiendavad toidulauda tulnukliikidega Tormide hooaeg jätkub Käes on kibuvitsamarjade korjamise aeg Sõstrapõõsad ja vaarikad ootavad aiakääre Lepaniidi talus tehakse lambakintsust viiulit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põllumehed hädas talivilja külviga

3 min lugemist
Pühaoru talus jäädakse tänavuse saagiga rahule, ehkki viimase aja pidev vihm kipub pahandust tegema. FOTO: Arvo Juhkov

Põllumeeste hinnangul on tänavune ­teraviljasaak hea, aga vihm takistab kaunvilja koristamist ja talivilja külvi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ida-Virumaal asuva Pühaoru talu peremehe Rudolf Uustali hinnangul võib selle aasta saagiga rahule jääda, ehkki viimase aja pidev vihm kipub pahandust tegema. Võrreldes eelmise aastaga on tulemus isegi mõnevõrra parem, ehkki mulluselgi saagil polnud suurt viga. Ka hinnad on tänavu veidi kõrgemad. Sügisese müügisurve tõttu need tõenäoliselt nüüd küll veidi langevad.

Viljakoristust ilm augustis soosis

Tänavune ilm on viljakasvatajaid seni soosinud, sest parasjagu on olnud niiskust ja augusti ilus ilm võimaldas vilja ilusti ära koristada. Uustali sõnul on tänaseks vaid uba põllule jäänud, aga see tahab veel pisut küpseda. „Suuremaks mureks on vihmane ilm, mis ei luba talivilja külvata. Põllud on märjad ja ilmateade ka kuigipalju lootust ei anna. Tavaliselt on pooleks septembriks vili külvatud, aga tänavu tõenäoliselt nii ei lähe. Vaid taliraps sai juba augusti keskpaigas mulda,” selgitas ta olukorda.

Uustal kasvatab oma põldudel taliviljadest talinisu, rukist, taliotra ja -rapsi, suviviljadest otra, hernest ja uba.

16.09.2020 18.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto