Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
17.09.2020
Eesti Opositsioon hoiab umbusalduskäiku varrukas Vanemad süüdistavad lastehoiu naabreid klaperjahis (6) Riigieelarve 2021 ⟩ Helme ideed ärritavad kaitseväge ja Isamaad (96) Eesti lühiuudised Peterson: töötukassa toetaks turismi kuni 25 miljoni euroga Kopli laht saab uue merevärava Valgevene opositsiooniliidrid käisid Eestis (2) Maaomanik sai loa üraskitõrjeks hiiemäel Õiguskantsler kritiseerib valla võitlust koroonaviirusega (4) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti on rahapesuskandaali tõttu kõvasti pihta saanud (5) Ärev sügis jäi tulemata? Maksepuhkust küsivad üksikud Välismaa Von der Leyen rääkis jõulisemast ELi välispoliitikast Välismaa lühiuudised Mali on pakkunud eestlastele mitut võimalust silma paista (8) Arvamus Marek Strandberg: faktid ja juriidikute religioon (1) Mart Raudsaar: nüüd räägime rahast (2) Juhtkiri: Euroopa hakkab tublimaks (9) Urmas Reitelmann: konservatiivide vastus Postimehe eilsele juhtkirjale (23) Raul Eamets, Tiit Tammaru: rändekvoodist ja lõimumisvõimekusest (5) Kristjan Tamla: kolm tähelepanekut pensionireformi arutelust (5) Raivo Vare: koroonakriis ja oodatud raudtee renessanss (4) FOOKUS ⟩ Inge Lindsaar: Valgevene piiri sulguvad uksed FOOKUS ⟩ Erkki Koort: Valgevenele tuleb panna piir (5) Kultuur Ado Vabbe ja modernismi intriig Georg Ots polnud ainult lauljana suur, vaid ka inimesena (1) Oidsalu arvustus ⟩ Teatud joviaalne ühisvangistuse tunne Sport WRC Promoteri üks ninamehi: tean, et kõik naaseksid rõõmsalt Eestisse Spordi lühiuudised Seefeldi skandaali ninamehe Schmidti uurimine paljastas uue dopinguaine (2) Jalgpallikoondistel ei lubata Eestis mängida (2) Flora treenerid on euromängu eel kerges teadmatuses Valitsuse otsus ei lase ka korvpalli Ühisliiga mänge Eestis pidada Tallinn Kopli laht saab uue merevärava Maa Elu Alutaguse kant pakub ürgseid elamusi Enamik Eesti rapsiõlist rändab mujale Euroopasse Metsavarumises valitses esimesel poolaastal vaikelu Ürask troonib metsakahjustajate esikolmikus Väikeses Pärnumaa külas valmivad kohalikud metsaveotraktorid Teadusuuringud aitavad kaasa Eesti puidukeemia arengule Kihnlased täiendavad toidulauda tulnukliikidega Tormide hooaeg jätkub Käes on kibuvitsamarjade korjamise aeg Sõstrapõõsad ja vaarikad ootavad aiakääre Lepaniidi talus tehakse lambakintsust viiulit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aianduskeskused lõpetavad erilist hooaega

4 min lugemist
Neeva Aia ­juhataja Merike Lepik näitab, et sammas­õunapuudel on isegi juba potitaimedena viljad küljes. FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Veel mõni nädal avatud aianduskeskused ja puukoolid meelitavad lõpumüükidega selle aasta viimaseid taimeoste tegema, aga taimemüüjatel endil on juba järgmise hooaja tellimused tehtud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Inimeste liikumisele on aasta tugeva pitseri jätnud, kuid kaubad liiguvad, nii ka taimed. Juhani Puukooli jaemüügijuht Kersti Rannamäe sõnas, et neil on juba suvel järgmise aasta taimede ostud kokku lepitud, aga enne kevadet pole siiski täit kindlust, kui palju kohale jõuab.

„Mitte vaid Eestis ei tegeletud tänavu aiandusega rohkem, nii oli ka mujal. Seega on aianduskaupade nõudlus elav ja eks see mõjub ka hindadele,” tõdes ta. Kaup pole küll oluliselt kallim, aga pole loota ka suuri allahindlusi. „Väikesed hinnatõusud on juba nurga tagant näha, aga ei midagi jalustrabavat.”

Pärnu külje all asuva Neeva Aia juhataja Merike Lepik rääkis, et ehkki nõutumad istikud on juba läbi müüdud, jagub kaupa septembri teiseks pooleks ja oktoobrissegi veel küllaga. Järgmise aasta tellimused on neilgi juba tehtud. Lepik kinnitas, et hinda pole üleilmne koroonakriis märgatavalt mõjutanud, kuid seda on küll näha, et taimi toodetakse vähem ette. Valitseb ju täielik teadmatus, millises olukorras järgmisel kevadel maailm on.

16.09.2020 18.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto