P, 4.12.2022

Jalgpallikoondistel ei lubata Eestis mängida

Postimees Sport
Jalgpallikoondistel ei lubata Eestis mängida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Eesti naiste jalgpallikoondis
Eesti naiste jalgpallikoondis Foto: Jana Pipar/EJL

Vabariigi valitsus otsustas spordivaldkonnale erandit mitte teha, mistõttu tuleb Eesti Jalgpalli Liidul korraldada eelseisvad koondisemängud neutraalsel pinnal.

Teatavasti on Eestisse sisenemine jätkuvalt piiratud välismaalastele, kes tulevad väljastpoolt Euroopa Liidu või Schengeni liikmesriike ning Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriiki. Neile kehtib Eestisse sisenemisel 14-päevane liikumisvabaduse piirang, millest ei vabasta ka eelnev koroonaviiruse vastu testimine või testimine piiril.

Eesti Jalgpalli Liit kirjeldas kultuuriministeeriumile juuli lõpus ja augusti alguses olukorda, kaardistas vajadused, sh naiste koondise EM-valikmängu Venemaaga, ja palus teha rahvusvahelistele jalgpallimängudele erandi, sest Eestisse saabuvad sportlased ja delegatsioon on eelnevalt koroonaviiruse vastu testitud. Samuti viibivad jalgpallurid Eestis teistest eraldatuna ja kannavad näomaski, mängudele ei ole lubatud pealtvaatajaid, mis viib viiruse leviku riski miinimumini. Kohtumiste korraldamiseks on välja töötatud range juhend.

Eesti Jalgpalli Liit suhtles lisaks kultuuriministeeriumile ka terviseametiga, kelle hinnangul võiks nii Eesti - Venemaa naiste EM-valikmäng kui ka teised analoogsed jalgpallimatšid rangeid nõudeid järgides Eestis toimuda.

Vabariigi valitsus otsustas sellist erandit spordivaldkonnale mitte teha, mistõttu tuleb Eesti Jalgpalli Liidul eelseisvad koondisemängud korraldada mõnes teises riigis. 

22. septembril peab Eesti naiste koondis Euroopa meistrivõistluste valiksarjas kodumängu Venemaaga. Algselt pidi kohtumine toimuma Tallinnas A. Le Coq Arenal, kuid olude sunnil peetakse mäng Lätis Jurmalas. Nimelt lubab Läti rahvusvaheliselt oluliste spordivõistluste raames riiki siseneda eelnevalt negatiivse koroonaviiruse testi andnud ja kohapeal eraldatult viibivatel sportlastel. Mäng peetakse vastavalt UEFA reeglitele publikuta ning kohtumine toimub Sloka staadionil algusega kell 16.00.

Teatavasti seisavad Eesti meeste koondisel 11. ja 14. oktoobril ees UEFA Rahvuste liiga kohtumised Põhja-Makedoonia ja Armeeniaga ning U21 koondisel peaks 13. oktoobril  EM-valikmängus võõrustama Serbiat. Praegu kehtivate reeglite alusel ei saa ka neid kohtumisi Eestis korraldada.

Märksõnad
Tagasi üles