Sisukord
Arvamus
Tänane leht
22.09.2020
Elupäästja: sõita ma oskan ja täiega panin! Rikkusin liiklust. Eesti Iga viies koroonaviirusega nakatunu jõuab haiglasse (6) Louis Freeh’ üllatusesinemine selgust ei toonud (29) Eesti lühiuudised Transpordi arengukava sihib kliimaeesmärke (1) Belobrovtsev: Härmi käitumist on raske mõista (4) Majandus Suurpangad kahtlustasid, kuid lasid musta raha tehingud ikka läbi (1) Sel aastal valmib Eesti riigieelarve teisiti Välismaa Välismaa lühiuudised Küprose blokk lükkaski Valgevene ülemkogule (9) Viiruslaine viis Hiina roti- ja maokasvatajatelt elatusallika Arvamus Juhtkiri: meie igapäevane rahapesu (3) Henri Zeigo: maaelu vajab verevahetust Urmas Paet: majandusministri prohmakas Iverson Ng: tõeline pandeemia on Hongkongi totalitaarsus Merilin Aruvee: hea eesti keele oskuse tagab kool tervikuna (3) Marianne Paimre: kes pooldavad vaktsineerimist? REGIONAALARENG ⟩ Kristi Grišakov: väikelinnadel tekib julgus tunnistada kahanemist (1) REGIONAALARENG ⟩ Antti Roose: härra linnapea, me peame rääkima kahanemisest! REGIONAALARENG ⟩ Dmitri Moskovtsev: elukeskkonna kvaliteeti saab tõsta ka kokkutõmbuvates linnades REGIONAALARENG ⟩ Jiří Tintěra: Valga kesklinna kolivad pooltühjade korterelamute elanikud REGIONAALARENG ⟩ Anu Needo: Kiviõli planeering on võimaldanud kiirelt kohaneda Kultuur Algasid Rainer Sarneti filmi «Vaino Vahingu päevaraamat» võtted Arvustus ⟩ Eesti Draamateatri uus rahalehm (1) Kultuurist lühidalt Inglismaa mineviku ja oleviku kohtumine Sport Spordi lühiuudised Dopinguarst Schmidti teod tulevad päevavalgele Pooleldi lukus maailm pikendas Eesti kohtunike reisi kahe ööpäeva võrra Ülevaade ⟩ Mis saab ühistest pallimänguliigadest? Lätlased teevad sportlastele küll erandeid, kuid see käib enamikule üle jõu Tervis Tervise lühiuudised Kuidas saada jagu liigeseprobleemidest? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lenel Karu: meil on valik, kas näha sporti või mitte

3 min lugemist
Lenel Karu   FOTO: Sille Annuk

Sport pakub alati emotsioone. Rohkelt ja mitmekülgselt. Neile fanaatikutele, kes on harjunud mõnd võistlejat, võistkonda või ala järjepidevalt jälgima, kannab sport ka igapäevase meelelahutuse rolli. Suurimad fännid teavad mõnikord arve ja fakte peast pareminigi kui asjaomased sportlased ise. Ka tribüünidele kogunevad eeskätt need, kes spordist väga hoolivad ning kellel kaasaelamine aitab akusid laadida.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Spordialad on erinevad ning sama kehtib fännide kohta. Ometi ei möödu ükski matš selleta, et keegi aeg-ajalt väljaku äärest midagi vahele hüüaks või vähemalt läbi hammaste nurisedes pettumust väljendaks. Tean hästi seda tunnet, kui lihtsalt ei ole võimalik vait olla. Julgen tunnistada: üle-eelmisel nädalavahetusel Rally Estonial läksid mul raja ääres mitut puhku silmad märjaks, kui Ott Tänak ja Martin Järveoja minust mööda tuhisesid. Need olid erilised hetked, mis tõid emotsioonid esile ilma, et pidanuks väga pingutama.

Koroonaajastu erireeglid puudutavad iga eluvaldkonda ja sport pole siin erand. Nii saab äsja alanud spordihooaeg paljudele parajaks katsumuseks. Öeldud on, et ruumidesse ei ole asja spordivõistlusi jälgima neil, kes ei soostu kandma kaitsemaski. Aga kui kõvasti tuleb maski all karjuda? Kas sellisest fännist on sportlase innustamiseks üldse kasu?

21.09.2020 22.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto