Sisukord
Arvamus
Tänane leht
17.09.2020
Eesti Opositsioon hoiab umbusalduskäiku varrukas Vanemad süüdistavad lastehoiu naabreid klaperjahis (6) Riigieelarve 2021 ⟩ Helme ideed ärritavad kaitseväge ja Isamaad (96) Eesti lühiuudised Peterson: töötukassa toetaks turismi kuni 25 miljoni euroga Kopli laht saab uue merevärava Valgevene opositsiooniliidrid käisid Eestis (2) Maaomanik sai loa üraskitõrjeks hiiemäel Õiguskantsler kritiseerib valla võitlust koroonaviirusega (4) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti on rahapesuskandaali tõttu kõvasti pihta saanud (5) Ärev sügis jäi tulemata? Maksepuhkust küsivad üksikud Välismaa Von der Leyen rääkis jõulisemast ELi välispoliitikast Välismaa lühiuudised Mali on pakkunud eestlastele mitut võimalust silma paista (8) Arvamus Marek Strandberg: faktid ja juriidikute religioon (1) Mart Raudsaar: nüüd räägime rahast (2) Juhtkiri: Euroopa hakkab tublimaks (9) Urmas Reitelmann: konservatiivide vastus Postimehe eilsele juhtkirjale (23) Raul Eamets, Tiit Tammaru: rändekvoodist ja lõimumisvõimekusest (5) Kristjan Tamla: kolm tähelepanekut pensionireformi arutelust (5) Raivo Vare: koroonakriis ja oodatud raudtee renessanss (1) FOOKUS ⟩ Inge Lindsaar: Valgevene piiri sulguvad uksed FOOKUS ⟩ Erkki Koort: Valgevenele tuleb panna piir (4) Kultuur Ado Vabbe ja modernismi intriig Georg Ots polnud ainult lauljana suur, vaid ka inimesena (1) Oidsalu arvustus ⟩ Teatud joviaalne ühisvangistuse tunne Sport WRC Promoteri üks ninamehi: tean, et kõik naaseksid rõõmsalt Eestisse Spordi lühiuudised Seefeldi skandaali ninamehe Schmidti uurimine paljastas uue dopinguaine (2) Jalgpallikoondistel ei lubata Eestis mängida (2) Flora treenerid on euromängu eel kerges teadmatuses Valitsuse otsus ei lase ka korvpalli Ühisliiga mänge Eestis pidada Tallinn Kopli laht saab uue merevärava Maa Elu Alutaguse kant pakub ürgseid elamusi Enamik Eesti rapsiõlist rändab mujale Euroopasse Metsavarumises valitses esimesel poolaastal vaikelu Ürask troonib metsakahjustajate esikolmikus Väikeses Pärnumaa külas valmivad kohalikud metsaveotraktorid Teadusuuringud aitavad kaasa Eesti puidukeemia arengule Kihnlased täiendavad toidulauda tulnukliikidega Tormide hooaeg jätkub Käes on kibuvitsamarjade korjamise aeg Sõstrapõõsad ja vaarikad ootavad aiakääre Lepaniidi talus tehakse lambakintsust viiulit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Raudsaar: nüüd räägime rahast

2 min lugemist
Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaar FOTO: Mihkel Maripuu

Täna alustab Postimees järgmise aasta riigieelarve teemalist lugude sarja. Esimeses loos uurime kaitsekulutuste teemat, mis on viimastel päevadel olnud ka avalikkuse huviorbiidis.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui palju summad väheneksid ning mis juhtuks, kui kaitsekulutuste summad väheneksid seoses majanduskriisist tuleneva SKT langusega? Millised on praegused suurimad kaitsevõimekuse puudujäägid? Kas valdkonnas, mis on Eesti poliitikas olnud traditsiooniliselt konsensuslik, on tekkinud erakondadel erinevad soovid?

Seda teemat lahkab uudistetoimetus, analüüsides eelarve kaitsekulutusi. Järgnevate eelarvet käsitlevate teemadega kaasame aga peaaegu kõiki Postimehe toimetusi, alates majandustoimetusest ning lõpetades välistoimetuse ja kultuuritoimetusega. Oleme seisukohal, et hea arutelu aitab kaasa kvaliteetsete otsuste sünnile ja kriisiaegse raha targale kasutamisele. Seda tehes ei soovi me vähendada poliitikute rolli. Vastupidi! Me soovime ja julgustame, et eri erakondade poliitikud, opositsiooni ja koalitsiooni poliitikud võtaksid aktiivselt meie arvamuskülgedel sõna ning ütleksid välja oma arvamuse ning ettepanekud. Kaastöid kirjutades võiks need Postimehele saates varustada märksõnaga «Riigieelarve 2021».

16.09.2020 18.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto