Sisukord
Arvamus
Tänane leht
17.09.2020
Eesti Opositsioon hoiab umbusalduskäiku varrukas Vanemad süüdistavad lastehoiu naabreid klaperjahis (6) Riigieelarve 2021 ⟩ Helme ideed ärritavad kaitseväge ja Isamaad (96) Eesti lühiuudised Peterson: töötukassa toetaks turismi kuni 25 miljoni euroga Kopli laht saab uue merevärava Valgevene opositsiooniliidrid käisid Eestis (2) Maaomanik sai loa üraskitõrjeks hiiemäel Õiguskantsler kritiseerib valla võitlust koroonaviirusega (4) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti on rahapesuskandaali tõttu kõvasti pihta saanud (5) Ärev sügis jäi tulemata? Maksepuhkust küsivad üksikud Välismaa Von der Leyen rääkis jõulisemast ELi välispoliitikast Välismaa lühiuudised Mali on pakkunud eestlastele mitut võimalust silma paista (8) Arvamus Marek Strandberg: faktid ja juriidikute religioon (1) Mart Raudsaar: nüüd räägime rahast (2) Juhtkiri: Euroopa hakkab tublimaks (9) Urmas Reitelmann: konservatiivide vastus Postimehe eilsele juhtkirjale (23) Raul Eamets, Tiit Tammaru: rändekvoodist ja lõimumisvõimekusest (5) Kristjan Tamla: kolm tähelepanekut pensionireformi arutelust (5) Raivo Vare: koroonakriis ja oodatud raudtee renessanss (2) FOOKUS ⟩ Inge Lindsaar: Valgevene piiri sulguvad uksed FOOKUS ⟩ Erkki Koort: Valgevenele tuleb panna piir (4) Kultuur Ado Vabbe ja modernismi intriig Georg Ots polnud ainult lauljana suur, vaid ka inimesena (1) Oidsalu arvustus ⟩ Teatud joviaalne ühisvangistuse tunne Sport WRC Promoteri üks ninamehi: tean, et kõik naaseksid rõõmsalt Eestisse Spordi lühiuudised Seefeldi skandaali ninamehe Schmidti uurimine paljastas uue dopinguaine (2) Jalgpallikoondistel ei lubata Eestis mängida (2) Flora treenerid on euromängu eel kerges teadmatuses Valitsuse otsus ei lase ka korvpalli Ühisliiga mänge Eestis pidada Tallinn Kopli laht saab uue merevärava Maa Elu Alutaguse kant pakub ürgseid elamusi Enamik Eesti rapsiõlist rändab mujale Euroopasse Metsavarumises valitses esimesel poolaastal vaikelu Ürask troonib metsakahjustajate esikolmikus Väikeses Pärnumaa külas valmivad kohalikud metsaveotraktorid Teadusuuringud aitavad kaasa Eesti puidukeemia arengule Kihnlased täiendavad toidulauda tulnukliikidega Tormide hooaeg jätkub Käes on kibuvitsamarjade korjamise aeg Sõstrapõõsad ja vaarikad ootavad aiakääre Lepaniidi talus tehakse lambakintsust viiulit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: Euroopa hakkab tublimaks

2 min lugemist
  • Ursula von der Leyen pidas esimese aastakõne
  • ELi suund on seista kliima ja liberaasete väärtuste eest
  • Liikmesriigide üksmeelele saamine on katsusmus
Päeva karikatuur FOTO: Urmas Nemvalts FOTO: Urmas Nemvalts

Kevadine koroonakriis on edukalt ületatud ja selle majanduslik mõju Eestis jäi oodatust väiksemaks. Nii vaatab suur osa inimesi tulevikku optimistlikult. Ka Euroopa Liit teeb suuri plaane ja seab rohepöörde lati 15 protsenti kõrgemale kui kevadel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tänase lehe majandusküljel on ülevaade pankade pakutavatest maksepuhkustest. Selgub, et seda võimalust kasutas vaid kuus protsenti kodulaenu, kolm protsenti liisingu ja neli protsenti tarbimislaenu maksjaist. Praegu on taotlejate hulk veel kahanenud. Ja kuigi mõni majandusvaldkond on pandeemia tõttu tugevalt kannatanud, näeb suurem osa kriisis pigem võimalusi, eeskätt Euroopa Liidu jõulistele toetusmeetmetele lootes. Pettuda ilmselt ei tule.

Eile pidas Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen europarlamendis tavakohase aastakõne olukorrast Euroopa Liidus, mis oli tal esimene selles ametis. Sattunud ametisse asumise järel vastakuti koroonakriisiga, rakendas von der Leyeni administratsioon selle suhtes kohe jõulise sekkumise poliitikat. Oma eilses kõnes oli president veel jõulisem.

16.09.2020 18.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto