R, 24.03.2023

Roll, millega kuulus näitleja kogu suve Putini teleteatrit täitis

Teet Korsten
, ajakirjanik
Roll, millega kuulus näitleja kogu suve Putini teleteatrit täitis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kohus mõistis purjuspäi hukkunuga avarii põhjustanud Venemaal väga tuntud näitleja Mihhail Jefremovi pikkadeks aastateks vangi, ehkki paljud ta talendi asutajad ja toetajad lootsid viimse hetkeni kuulda leebemast kohtuotsusest.
Kohus mõistis purjuspäi hukkunuga avarii põhjustanud Venemaal väga tuntud näitleja Mihhail Jefremovi pikkadeks aastateks vangi, ehkki paljud ta talendi asutajad ja toetajad lootsid viimse hetkeni kuulda leebemast kohtuotsusest. Foto: Vyacheslav Prokofyev

Kui vene kultusnäitleja Mihhail Jefremov oli 8. juunil raskes joobes autot juhtides hukkunuga avarii põhjustanud, uskusid paljud, et ta pääseb tingimisi karistusega. Kuid nagu halvas filmis, väänas kohus talle täiega.

Ma isegi ei tea, kuidas seda vastikut bakhanaali, mis kogu selle aja riiklikes telekanalites aset leidis, nimetada. Kohtufarss? Peieorgia? Omakohus? Avalik ristilöömine? Kõik need Malahhovid, Šeininid, Skabejevad, Kuzitševid, Kortševnikovid (Vene riigitelevisiooni kurikuulsad saatejuhid – toim), kes on enda jaoks ammu lahendanud kõik isikliku südametunnistuse küsimused, astronoomilisi telereitinguid õgivad telesaatejuhid, lennates nagu raisakotkad saagi kallale, puredes langeva ohvri keha nagu hüäänid, jooksevad raipe ligi ning järavad ja järavad, mõnikord ühissöögilauast eemaldudes, et oma verise lõustaga ringi vaadata. /…/

Kõik need sülge pritsivad süüdistajad, kes nõuavad: «Löö ta risti! Löö ta risti!» Kust te, kuradi silmakirjalikud vagamehed, äkki kõik välja ilmusite?»

Nii kõlas kõige kirglikum ja subjektiivsem kaitsekõne Mihhail Jefremovile vahetult pärast kohtuotsuse teatavaks tegemist telekanali Dožd saatejuhi Mihhail Kozõrevi suust.

Kohtuistung, kus otsus – kaheksa aastat reaalset vanglakaristust – teatavaks tehti, toimus täpselt kolm kuud pärast saatuslikku avariid, kus teadvusekaotuseni joobes Mihhail Jefremov põrutas Sadovoje ringteel sisse talle vastu sõitnud autole, mida juhtinud Sergei Zahharov hukkus.

Märksõnad
Tagasi üles