Sisukord
Majandus
Tänane leht
18.09.2020
Eesti Peipsiääre vallavalitsus astus sammu tagasi Sügistorm jättis paljud kodud elektrita, vigastada sai kaks inimest Veriora lahustitragöödia nõudis veel kaks inimelu (3) Valitsus kehtestab üleriigilise öise alkoholimüügi keelu (1) Kes elab paksu metsa sees? Seal elab metsaärimees! (39) Eesti lühiuudised Maaomanik nõuab kraavikaevajate hävitatud piirimärke tagasi (1) Poejuhataja varastas kassast üle 80 000 euro Majandus Riigieelarve 2021 ⟩ Euroopast voolab Eestisse metsikult raha (15) Trump pole rahul TikToki tehingu tingimustega Majanduse lühiuudised Ärimees Tarmo Sild: mul on krediitkaart, pangalaen, hüpoteek Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Itaallased ähvardavad kolmandiku rahva­saadikutest tööta jätta Farage’i õpipoiss püüab Itaaliat EList välja vedada (2) Arvamus Juhtkiri: toetussõltuvusest priiks (2) Meinhard Pulk: märgid JOKK-demokraatiast (8) Indrek Teder: Vares-Barbaruse sündroom (21) Tõnu Kalvet: aeg heita keelekark Ivo Suursoo: ettepanekud majanduse elavdamiseks (8) Aleksander Laane: kasutamata võimalused parema tervise tagamiseks (4) Sergei Metlev: vene kool riigi hoole alla (2) Ott Laanemets: Vabadussõja ajalugu ja mereapaatia (1) Fookus ⟩ Eve Veromann: miks keelatakse taimekaitsevahendeid (7) FOOKUS ⟩ Andres Oopkaup: keelustamise tõttu võib sündida hoopis suurem kahju (1) FOOKUS ⟩ Margus Ameerikas: süsteemsetele taimekaitsevahenditele ei ole head alternatiivi (1) Kultuur Indrek Ojari on võtteplatsil jäägitult aus Henrik Visnapuu aasta jätkub konverentsiga Luunjas ja luulelugemisega Emajõel Sport Türgi rallil sõidab iga mees enda eest Spordi lühiuudised Lexus, värvikas peatreener ja jalgpalliklubi tugi – Martin Paasoja liitus tugeva Hispaania klubiga Kontaveit raskest kaotusest: võib-olla pidanuks otsustavas setis mängu pooleli jätma Niigi hõre Kalev/Cramo jäi ootamatult ühest leegionärist ilma Tartu Politsei loodab valvekaamerate salvestiste abiga Karlova sodijate jälgedele jõuda (1) Tõnu Aigro: verevi järv vajab päästmist, mitte ujulaga rannahoonet (1) Siiri Laidla: september meelel ja keelel Legendaarse kesklinna kohviku juht annab ameti üle Maailmakoristuspäeva alustasid mudilased Peipsiääre vald muutis käsud soovitusteks Võrkpallinaiskond tüürib hooajale vastu uute mängijatega Üle pika aja võistelnud vehklejad tulid Eesti meistriks REEDENE RÕÕM ⟩ Üks mees, 50 000 klaasikildu, 35 000 suitsukoni ja lahkeid sõnu – nii poolsada korda (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ärimees Tarmo Sild: mul on krediitkaart, pangalaen, hüpoteek

6 min lugemist
IuteCrediti juht Tarmo Sild ise laenamisel risti ette ei löö.  FOTO: Sander Ilvest/Postimees Grupp/scanpix Baltics

Kevadel Arco Vara juhi koha jätnud ja kiirlaenufirmale IuteCredit oma täie tähelepanu pühendanud Tarmo Sild räägib äritegemisest Balkanil ning sellest, kuidas ta ise rahaga ümber käib.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Balkan ei ole tavaliselt esimene piirkond, kuhu Eesti ettevõtjad oma äriga läheksid. Kuidas te sellele turule jõudsite?

Me pakume järelmaksu ja makselahendusi ning meie tavaline klient on Balkani poolsaare inimene. Sealne vahe Eestiga on kauge ja päris suur. See on huvitav piirkond, mis koosneb eri rahvastest ja kultuuridest ning on väga kihistunud nii usuliselt kui ka ajalooliselt: paljudel on oma, ütleme, mingi vihavaen või liitlassuhe teistega.

Meie sattusime sinna sellepärast, et kunagi olime lihtsalt koos minu äripartneriga juhuslikult ühel äridelegatsiooni reisil kaasas. Eesti toonane peaminister Andrus Ansip käis Moldovas. Olime delegatsiooni liikmed ja meile hakkas seal meeldima, nii et otsustasime lihtsalt proovida – puhas ettevõtlus ja oportunism. Aga võib ehk ka öelda, et jumala sõrm.

Proovimine viis selleni, et nüüd ongi Balkan teie põhiturg. Milliste äritavadega peab seal tegutsedes arvestama?

Olles ise noorpõlves olnud oktoobrilaps ja pärast seda pioneer ning näinud süsteeme nii ühelt kui teiselt poolt, ütleksin, et väga suuri ootamatusi ei ole. Kaks võib-olla olulisemat omapära on, et esiteks pole neis riikides digiteerimine väga arenenud. Üleüldse pole mõõtühikute ja vahemaade väljendamine võib-olla niisugune, millega me oleme Eestis harjunud. Nii et kui öeldakse, et mingi asi on 200 meetri kaugusel, siinsamas kõrval, siis ei maksa üllatuda, kui sellegipoolest on vaja autosse istuda. Teine tähtis ja minu arvates väga lugupidamist väärt erisus on perekonna, suguvõsa lähedussuhete tähtsustamine. See on seal hoopis teistsugune. Me näeme väga tihti, et kontorisse tullakse koos pereliikmetega. Muus osas on inimesed nagu inimesed ikka. Kõik ­tahavad olla õnnelikud, kõik tahavad teenida raha, kõik tahavad tegeleda asjadega, mis neid huvitavad.

17.09.2020 19.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto