Poejuhataja varastas kassast üle 80 000 euro

Naine tagastas vahelejäämisele järgnenud päeval firmale 3000 eurot sula­raha ja veel mitut sorti ­firmale kuuluvaid esemeid. FOTO: Kohtutoimik

Ülemöödunud aasta suve alguses helises Leedus ühe luksuskaupade poe omanikfirma finantsjuhi telefon. Teisel pool toru oli nende Eestis asuva poe rahaasjadega tegelev raamatupidaja, kes küsis, kas on normaalne, et ühe Tallinna kesklinna kaubanduskeskuses asuva väikese parfümeeria- ja kosmeetikatoodete poe kassajääk on pea 84 000 eurot. Kuna selline rahasumma peaks olema pangas, mitte poe seifis, hakkasid juhtkonnal häirekellad lööma. Sama aasta juuni lõpus otsustasid firma omanik ja finantsjuht poodi kontrollima minna, miks nii suuri summasid panka pole viidud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Poodi juhatas tol ajal 33-aastane Hele*, kes oli ettevõttes töötanud neli aastat. Jõudnud poodi, palusid nad Helel avada seif. Tõenäoliselt sai juhataja just sel hetkel aru, et tema palgalisa teenimise skeemile on jälile jõutud, kuid mäng esialgu jätkus. «Ma palusin Helel seif lahti teha, kuid ta hakkas rääkima, et sularaha polegi seifis, vaid kaubanduskeskuse all asuvas laos,» meenutas finantsjuht kontrollkäiku. Kui Helelt päriti, miks on raha seifi asemel laos, vastas ta, et nii suurt summat poleks turvaline poeseifis hoida. «Ta ütles, et panka pole ta seda viinud sellepärast, et kaubanduskeskuses pole pangaautomaati, ja et ta viib raha väiksemates kogustes panka, sest ei julge üksi nii suurt summat automaati viia,» rääkis finantsjuht.

17.09.2020 19.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto