K, 30.11.2022

Tänak ja Neuville läksid Türgis närvi

Siim Kaasik
, reporter
Tänak ja Neuville läksid Türgis närvi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak ja Martin Järveoja Türgi ralli testikatsel, kus nad olid Thierry Neuville’i järel teised. 
Ott Tänak ja Martin Järveoja Türgi ralli testikatsel, kus nad olid Thierry Neuville’i järel teised. Foto: Bastien Baudin/Hyundai Motorsport GmbH/Austral

Kui Türgis on ilm kuiv, tolmavad sealsed ralliteed kohutavalt. MM-hooaja viienda etapi avapäeval valmistas tolm paksu pahameelt ning eriti häälekad olid Hyundai mehed Ott Tänak ja Thierry Neuville.

Tõele au andes näitas juba hommikune testikatse, et tolm valmistab probleeme. Kehvast nähtavusest andis selgelt tunnistust ka telepilt. Seetõttu oli rahvusvahelises autoliidus FIAs arutluse all, kas pikendada stardiaegade vahe kolmelt minutilt neljale, kuid paraku seda ei tehtud.

«Iga aasta sama s***. Iga aasta arutame tolmu üle, aga keegi ei võta meid kuulda,» põrutas Neuville reedese võistluspäeva lõpetanud teise kiiruskatse finišis. Sama juttu rääkis ka Tänak. «Oleme seda tolmuteemat ju korraldajatega arutanud. Tavaliselt soosivad kõik turvalist sõitu, aga FIA teeb ikka nii. Ma ei saa aru, mida nad mõtlevad. Olen neis pettunud,» lausus eestlane pahaselt.

Märksõnad
Tagasi üles