Sisukord
Arvamus
Tänane leht
27.10.2020
Uus-Meremaa ajakirjanik: Eesti luure teadmisel veeti Estonial relvasüsteeme (41) Eesti Uus piirang sunniks baare varem sulgema (2) Helme umbusaldamise plaani kohal on mustad pilved (50) Kohus saatis Ida-Virumaaal tegutsenud narkodiilerid pikaks ajaks vangi (1) Eesti lühiuudised (1) Urmas Reitelmann lahkub ERRi nõukogust (1) Haigekassa õppis hankeprobleemidest Majandus Majanduse lühiuudised Samsungil algab uus ajastu Võlgades Levikom vuntsib end 5G-konkursiks üles Eesti kerkib jõukuselt maailma 33. riigiks (5) Välismaa Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Leedu valimiste võitjat ootab ees põletatud maa (1) USA valimised: tippteadusajakirjad on üksteise võidu Bidenile toetust avaldamas (2) Arvamus Juhtkiri ⟩ Leedu muudab kurssi (3) Hebo Rahman: Poolas toimuv pole okei (25) Kristi Raik: kas vaba maailm saab jälle juhi? (28) Jaan Männik: suurinvesteeringud vajavad tööjõudu, mida pole (6) Tarmo Pikner: murdumatu liit REGIONAALARENG ⟩ Toomas Koobas ja Margus Maasing: digitaristu väljaehitamine vajab riiklikku tervikplaani REGIONAALARENG ⟩ Antti Roose: ülikiire internet ei vaja riigipööret Marge-Marie Paas: Fanny de Sivers vääriks mälestusmärki REGIONAALARENG ⟩ Andres Metsoja: andmesideteenuse tagamine on riigi kohustus REGIONAALARENG ⟩ Raul Siem: kaabelvõrgu arendamine on prioriteet Kultuur Kultuuri lühiuudised Püstitati publikurekord: noorus, tuli ja sära klaverimuusika festivalil Vaataja, astu «Ümarlaua» kogukonda! (1) Krimilugu, mille kahtlusalused pärinevad KuKu klubist Jude Law võimas roll: inimhinge kõdunemise visuaalne ilu Sport Spordi lühiuudised Eesti motoäss leidis hooaja lõpus õige retsepti Soomlased nurisevad taas Rally Estonia majutuse hinna üle Tartu rattaklubi asendab Prantsusmaa hakklihamasinat Tervis Tervise lühiuudised Eesti lapsest kasvab närb liikuja ja passiivne lõbustuste vastuvõtja (1) Teadus USA valimised: tippteadusajakirjad on üksteise võidu Bidenile toetust avaldamas (2) Tartu Odavama paberkirja saatmist tuleb mitu päeva ette planeerida (1) Tanel Tein: pallaslaste toetuseks – vapruse, vabaduse, rõõmuga (1) Tulevik ja Tammeka läksid mängu ajal kähmlema, võidu võtsid tartlased Tartu lühiuudised Uus lodjakoda ehk väga suur vanaaegsete tööriistadega paadikuur Baskerville’ide koeraga pimedas nagisevas teatrisaalis Tartu kultuuri lühiuudised Lisete Reineberg: lõpetagem ajaga manipuleerimine (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Meie oma Oscari-võitja

1 min lugemist
Eestivene filmirežissöör German Golub võitis oma tudengifilmi «Mu kallid laibad» eest Oscari. FOTO: German Golub

Sel nädalal jõudis maailma uudis, et German Golubi lühifilm «Mu kallid laibad» võitis endale koha tudengi-Oscari rahvusvaheliste filmide kategoorias. 1474 filmi hulgast valiti välja vaid kolm, mis tunnistati preemia vääriliseks. Filmi autor, Balti Filmi- ja Meediakooli 12. lennu lõpetanud Golub on ise oma kolleegide sõnul äärmiselt sihikindel, töökas ning enda suhtes alati äärmiselt nõudlik.

See on ühtlasi ka meie oma Oscar. Ainus, kes on midagi sarnast varem saavutanud, on Tanel Toom, kuid mitte Eestis tehtud filmi eest. Esimest korda jõudis nii kõrgele kohale Balti Filmi- ja Meediakoolis valminud film. «See on umbes, nagu Tallinna Ülikooli tudeng oleks saanud Nobeli,» kommenteeris oma õpilase võitu filmiõppejõud Elen Lotman. See võit annab õiguse esitada «Mu kallid laibad» veel omakorda ka lühifilmide Oscarile. Eesti filmiharidusele Lotmani sõnul suuremat tunnustust ei olegi.

Golubi film räägib surmaga leppimisest. «Mu kallid laibad» jutustab loo maalt pärit poisist, kes jääb koduta ning peab hoolitsema haige ema eest. Raha teenimiseks asub poiss tööle laibavedajana – amet, mis ei ole ka Golubile endale võõras. Veidramaks teeb peategelase olukorra aga pikaaegse kogemusega kolleeg, kellele see on vaid järjekordne päev tööpostil.

Seotud lood
26.10.2020 27.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto