Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
21.09.2020
Eesti Hoolimata vanusest on paljudel suva: pidu ei jää pidamata ka katku ajal (14) Koroonaviirusega nakatumise tase jõudis aprilli alguse tasemele (2) Eesti lühiuudised Kiik: Eesti elanikkonna suudaksime ära vaktsineerida kõige varem aasta pärast (4) Haigla täielik nakkusohutus jääb raha taha Riigireform ja eelarve kohtuvad riigikogus Maailmakoristajad keskendusid Eestis tänavu konidele Majandus Riigi maaelulaen aitab neid, keda pangad ära põlgavad Majanduse lühiuudised Maksupetturi rekast leiti viimase aja suurim salasuitsude last (1) Välismaa Välismaa lühiuudised Türgi küsimus pidurdab Minski võimurite karistamist (3) Vakants ülemkohtus muudab USA valimisvõitluse ärevaks Arvamus Juhtkiri: viirused tungivad peale (4) Raul Ranne: kui kunst, raisk, käib üle jõu (49) Jaak Uibu: arengustrateegia «Eesti 2035» (6) Toomas Asser: doktoriõppe reformi mõju ulatub ülikoolist kaugemale (4) Marica Lillemets: kuidas pidada Eesti riiki? (13) Kaspar Kurve: paneks hoopis lageraied referendumile? (6) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Triin Toomesaar: koolikiusamisest ei saa jagu kampaania korras (2) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Kätlin Konstabel: kus õpitakse ja õpetatakse kiusamist? (1) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: relvastatud lammaste tsiviliseerimine (3) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: «Ma ei teinud ju talle midagi!» (3) Kultuur Viivi Luik: sallivus on tegelikult ükskõiksus (82) Vennaarm ei roosteta Sport Kas ropendama ajav Türgi ellujäämiskursus peaks olema MM-kalendris? (4) Vabavisetes Guinnessi rekord? See polegi nii raske! Spordi lühiuudised Tartu Tõnis Arjus: kultuurikeskus kui vaimupealinna süda (2) Linna rahakoti täitumine sõltub ettevõtjate edust kriisis Tartu lühiuudised Ihaste metsa tarastamine tekitab vastuseisu (6) Tartu teadlased loovad tõhusamaid koroonateste Arendaja võttis naabri akna alt tema kase ilma loata maha (1) Kodukülas tapetud metsavend jõudis kalmistule 73 aastat hiljem Tuumaenergia toetajad kohtusid kahtlejatega Mandragora restauraatorid päästavad kultuuripärandi tolmu, niiskuse ja koi käest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ihaste metsa tarastamine tekitab vastuseisu

1 min lugemist
Palusambla ja Hipodrooni tänava nurgal ehitatakse metsale aeda ümber. FOTO: Sille Annuk

Mitmed organisatsioonid ja isikud saatsid läinud nädalal Tartu linnavõimudele pöördumise, milles taunivad Ihaste metsa piiramist 1,6 meetrit kõrge aiaga. Allakirjutanud soovivad pöördumisega juhtida tähelepanu asjaolule, et tegevus on vastuolus keskkonnaseadustikuga, mille kohaselt ei tohi piirata väljakujunenud teede-radade kasutamist jalgsi ja rattaga.

Nad tsiteerivad, et sätestatud on piirang omaniku õigusele tema maal asuva eratee või raja kasutamise keelamiseks jalgsi, jalgrattaga või muul sarnasel viisil, kui tee või raja sellisel viisil kasutamine põhineb väljakujunenud taval ega ole maaomanikule koormav.

«Hipodroomi 4 ning Männimetsa tee 3a kinnistuid läbib rohkelt teid ning radu, mis on laialdases kasutuses juba aastakümneid ning maaomanik ei ole avalikkuse ees nende kasutamist seni nimetanud tõendatult ja püsivalt olulisel määral koormavaks. Lisaks, vastavalt asjaõigusseadusele ei või omanik, kelle kinnisasja läbib avalikult kasutatav tee, takistada ega lõpetada selle tee kasutamist ka siis, kui tee ei ole kantud kinnistusraamatusse avalikult kasutatava teena,» leiavad allakirjutanud.

Pöördumises palutakse linnavalitsust ehitusjärelevalve teostamise korras viivitamata kohustada omanikke tara lammutama.

Pöördumises on lisatud, et sellisel määral Ihaste rohevõrgustikku kuuluva metsaala tarastamine halvab mitu olulist kohalikku rohekoridori. Pöördumisele on alla kirjutanud MTÜ Ihaste Elanike Liit, MTÜ Päästame Eesti Metsad, MTÜ Eesti Metsa Abiks, erakond Eestimaa Rohelised, EKRE Tartu ringkond ja Keskerakonda kuuluv Tartu linnavolinik Jelena Frunze.

Tartu abilinnapea Raimond Tamm ütles reedel, et linnavalitsus peab nüüd arutama, kas toimunud tegevus on aktsepteeritav.

«Kujundame seisukoha. Milline see seisukoht on, ma praegu küll ei julge öelda,» nentis ta. «Kirjas oli erinevaid aspekte, millele tähelepanu juhiti. Need vajavad kaalumist.»

Seotud lood
19.09.2020 22.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto