Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
21.09.2020
Eesti Hoolimata vanusest on paljudel suva: pidu ei jää pidamata ka katku ajal (14) Koroonaviirusega nakatumise tase jõudis aprilli alguse tasemele (2) Eesti lühiuudised Kiik: Eesti elanikkonna suudaksime ära vaktsineerida kõige varem aasta pärast (4) Haigla täielik nakkusohutus jääb raha taha Riigireform ja eelarve kohtuvad riigikogus Maailmakoristajad keskendusid Eestis tänavu konidele Majandus Riigi maaelulaen aitab neid, keda pangad ära põlgavad Majanduse lühiuudised Maksupetturi rekast leiti viimase aja suurim salasuitsude last (1) Välismaa Välismaa lühiuudised Türgi küsimus pidurdab Minski võimurite karistamist (3) Vakants ülemkohtus muudab USA valimisvõitluse ärevaks Arvamus Juhtkiri: viirused tungivad peale (4) Raul Ranne: kui kunst, raisk, käib üle jõu (49) Jaak Uibu: arengustrateegia «Eesti 2035» (6) Toomas Asser: doktoriõppe reformi mõju ulatub ülikoolist kaugemale (4) Marica Lillemets: kuidas pidada Eesti riiki? (13) Kaspar Kurve: paneks hoopis lageraied referendumile? (6) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Triin Toomesaar: koolikiusamisest ei saa jagu kampaania korras (2) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Kätlin Konstabel: kus õpitakse ja õpetatakse kiusamist? (1) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: relvastatud lammaste tsiviliseerimine (3) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: «Ma ei teinud ju talle midagi!» (3) Kultuur Viivi Luik: sallivus on tegelikult ükskõiksus (82) Vennaarm ei roosteta Sport Kas ropendama ajav Türgi ellujäämiskursus peaks olema MM-kalendris? (4) Vabavisetes Guinnessi rekord? See polegi nii raske! Spordi lühiuudised Tartu Tõnis Arjus: kultuurikeskus kui vaimupealinna süda (2) Linna rahakoti täitumine sõltub ettevõtjate edust kriisis Tartu lühiuudised Ihaste metsa tarastamine tekitab vastuseisu (6) Tartu teadlased loovad tõhusamaid koroonateste Arendaja võttis naabri akna alt tema kase ilma loata maha (1) Kodukülas tapetud metsavend jõudis kalmistule 73 aastat hiljem Tuumaenergia toetajad kohtusid kahtlejatega Mandragora restauraatorid päästavad kultuuripärandi tolmu, niiskuse ja koi käest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu lühiuudised

2 min lugemist
Helve Raigi ärasaatmine Tartu ülikooli muuseumi valges saalis. FOTO: Sille Annuk

Tartu Tähe kavaler Helve Raik saadeti Toomel viimsele teekonnale

Tartu Tähe kavaleri Helve Raiki (14. juuli 1932 Rakvere – 12. september 2020 Tallinn) olid Tartu ülikooli muuseumi valgesse saali Toomel tulnud viimsele teekonnale saatma tema kolleegid, õpilased, lähedased ja tuttavad.

Piiskop Joel Luhamets, Tartu linnapea Urmas Klaas, Tamme gümnaasiumi direktor Ain Tõnisson, Helve Raigi õpilane, poliitik Mart Siimann ning Tartu ülikooli rektoraadi esindaja, psühholoog Aune Valk meenutasid oma järelehüüdes lillede ja pärgadega kaunistatud puusärgi juures Helve Raiki kui tugevat, säravat ja sihikindlat isikut. Koolis jäi ta meelde päikeselise õpetajana, kes suutis panna õpilased ja kolleegid ühiselt tegutsema, hariduselu korraldajana oli tema sõnadel kaalu ja tegutsemisel kaalukaid tagajärgi.

Leinatalitusele andis muusikalise tausta Kaunimate Aastate Vennaskond. Helve Raik maeti Raadi kalmistule. Raimu Hanson

Stomatoloogiakliiniku kahte töötajat kahtlustatakse korruptsioonis

Politsei- ja piirivalveameti korruptsioonikuritegude büroo on esitanud Tartu ülikooli kliinikumi stomatoloogiakliiniku juhatajale ja ülemõele kahtlustuse, mille järgi on nad rikkunud riigihangete nõudeid.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Ken Kiudorf sõnas, et alustatud kriminaalmenetluses selgitatakse välja, kas kliiniku juhataja ja ülemõde on rikkunud riigihanke menetluse nõudeid eesmärgiga anda eelis ühele konkreetsele ettevõttele. «Kahlustuste aluseks olev riigihange puudutab stomatoloogiakliiniku uute ruumide sisustamist. Samuti vajab selgitamist, kas sellise võimaliku tegevuse eest on saadud vastuteeneid,» ütles Kiudorf.

Stomatoloogiakliiniku juhatajat kahtlustatakse ka selles, et oma erahambaravikabinetis on ta osutanud viimased seitse aastat klientidele hambaraviteenuseid selleks tegevusluba omamata. TPM

Kliimakavasse saab sõna sekka öelda

Tänasest saavad tartlased tutvuda linna energia- ja kliimakavaga «Tartu energia 2030». Ettepanekuid saab teha linna kodulehel 23. oktoobrini, mil kava on avalikul väljapanekul.

Kava annab ülevaate energia tootmisest ja tarbimisest Tartus ning selle mõjust keskkonnale ja kliimale, eesmärgiks on seatud energiakasutus linnas tõhusamaks muuta, suurendada taastuvenergia tootmist ja tarbimist. Olulisel kohal on ka kliimamuutustega kohanemise vajadus, linna rohevõrgustiku arendamine ja inimeste teadlikkuse tõstmine.

Kliimakava raames on koostatud ka Tartu jalgrattaliikluse strateegiline tegevuskava aastateks 2020-2040, mille kohta samuti oodatakse linlaste arvamusi. TPM

Seotud lood
19.09.2020 22.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto