R, 20.05.2022

Kiik: Eesti elanikkonna suudaksime ära vaktsineerida kõige varem aasta pärast

Henry-Laur Allik
Kiik: Eesti elanikkonna suudaksime ära vaktsineerida kõige varem aasta pärast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Eesti on sõlminud ravimihiiu AstraZenecaga koroonavaktsiini eelostulepingu, mis peaks nõuetekohase vaktsiini valmimisel tagama Eestile 1 330 000 doosi 665 000 inimese vaktsineerimiseks.
Eesti on sõlminud ravimihiiu AstraZenecaga koroonavaktsiini eelostulepingu, mis peaks nõuetekohase vaktsiini valmimisel tagama Eestile 1 330 000 doosi 665 000 inimese vaktsineerimiseks. Foto: imago images/Scanpix

Valitsus toetas neljapäevasel kabinetinõupidamisel 1,5 miljoni euro eraldamist Eesti sissemakseks Euroopa Liidu Covid-19 vaktsiinide eelostulepingute finantseerimiseks. Sotsiaalminister Tanel Kiige (Keskerakond) sõnul on esmajärjekorras plaan ära vaktsineerida riskirühmad ja eesliinitöötajad ning hiljem teha vaktsiin tervele elanikkonnale tasuta kättesaadavaks.

Mida kujutab endast eelostuleping, kuhu valitsus 1,5 miljonit eurot eraldas?

Valitsus toetas Euroopa Komisjoniga esimese läbirääkimisvooru läbinud vaktsiinitootjatega koostöö jätkamist, see tähendab panustamist vaktsiinide väljaarendamisse. Hiljem, juhul kui me otsustame neid vaktsiine soetada, saame neid selle võrra odavama hinnaga.

Ametlikult oleme sõlminud ühe konkreetse eelostulepingu, mis puudutab AstraZenecat, aga lisaks sellele on veel kuus vaktsiinitootjat, kes on oma vaktsiini välja töötamas erinevatel tehnoloogiatel. Eestil on võimalik liituda hiljem ka mõnega nendest eelostulepingutest ja pean seda ka mõistlikuks.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Fookus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles