Sisukord
Eesti
Tänane leht
21.09.2020
Eesti Hoolimata vanusest on paljudel suva: pidu ei jää pidamata ka katku ajal (14) Koroonaviirusega nakatumise tase jõudis aprilli alguse tasemele (2) Eesti lühiuudised Kiik: Eesti elanikkonna suudaksime ära vaktsineerida kõige varem aasta pärast (4) Haigla täielik nakkusohutus jääb raha taha Riigireform ja eelarve kohtuvad riigikogus Maailmakoristajad keskendusid Eestis tänavu konidele Majandus Riigi maaelulaen aitab neid, keda pangad ära põlgavad Majanduse lühiuudised Maksupetturi rekast leiti viimase aja suurim salasuitsude last (1) Välismaa Välismaa lühiuudised Türgi küsimus pidurdab Minski võimurite karistamist (3) Vakants ülemkohtus muudab USA valimisvõitluse ärevaks Arvamus Juhtkiri: viirused tungivad peale (4) Raul Ranne: kui kunst, raisk, käib üle jõu (49) Jaak Uibu: arengustrateegia «Eesti 2035» (6) Toomas Asser: doktoriõppe reformi mõju ulatub ülikoolist kaugemale (4) Marica Lillemets: kuidas pidada Eesti riiki? (13) Kaspar Kurve: paneks hoopis lageraied referendumile? (6) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Triin Toomesaar: koolikiusamisest ei saa jagu kampaania korras (2) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Kätlin Konstabel: kus õpitakse ja õpetatakse kiusamist? (1) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: relvastatud lammaste tsiviliseerimine (3) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: «Ma ei teinud ju talle midagi!» (3) Kultuur Viivi Luik: sallivus on tegelikult ükskõiksus (82) Vennaarm ei roosteta Sport Kas ropendama ajav Türgi ellujäämiskursus peaks olema MM-kalendris? (4) Vabavisetes Guinnessi rekord? See polegi nii raske! Spordi lühiuudised Tartu Tõnis Arjus: kultuurikeskus kui vaimupealinna süda (2) Linna rahakoti täitumine sõltub ettevõtjate edust kriisis Tartu lühiuudised Ihaste metsa tarastamine tekitab vastuseisu (6) Tartu teadlased loovad tõhusamaid koroonateste Arendaja võttis naabri akna alt tema kase ilma loata maha (1) Kodukülas tapetud metsavend jõudis kalmistule 73 aastat hiljem Tuumaenergia toetajad kohtusid kahtlejatega Mandragora restauraatorid päästavad kultuuripärandi tolmu, niiskuse ja koi käest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinna kultuuriameti juht nõuab alluvatelt valuraha

3 min lugemist
  • Tallinna kultuuriameti juht palkas advokaadi, et alluvatelt kahjuraha nõuda.
  • Nõude suurus kokku on ligikaudu 2000 eurot.
  • Kultuuriameti juhi Aini Härmi hinnangul on teda laimatud.
  • Põhjendusi, miks Härm peaks valuraha saama, on tema advokaadi sõnul kokku 27.
Tallinna kultuuriameti juhataja Aini Härm tahab alluvatelt jaanuaris saadetud kirja pärast kokku valuraha, igalt allakirjutanult umbes 50 eurot. FOTO: Mihkel Maripuu

Tallinna kultuuriameti juht Aini Härm palkas advokaadi, et tänavu jaanuaris linnapeale Härmi juhtimiskultuuri pärast murekirja saatnud töötajatelt umbkaudu 2000 eurot kahjuraha välja nõuda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuigi Tallinna linnamuuseumi töötajate ja Tallinna kultuuriameti juhi konflikt on keenud juba mitu aastat, on olukord võtnud nüüd absurdimaigulise pöörde: Aini Härm saatis tema haldusalas oleva linnamuuseumi töötajatele välja kahjunõude. Härmi hinnangul on teda laimatud ning selle korvamiseks nõuab ta umbes 50 eurot inimese kohta ehk 2000 eurot, millele lisanduks kohtukulud.

Raha nõuab ta nii direktori asendajalt, kommunikatsioonispetsialistilt, teadusdirektorilt, personalijuhilt, näituste projektijuhilt, muuseumipedagoogidelt, kuraatoritelt kui ka koguhoidjatelt.

Lugu sai alguse tänavu jaanuaris, kui ametist vabastati muuseumi töötajate poolt hinnatud juht Triin Siiner. Tallinna linnamuuseumi töötajad saatsid sellest tulenevalt Tallinna linnapeale pöördumise, kus kritiseerisid otsust ja väitsid, et selleni viinud põhjendused ei vasta tõele. Muuhulgas sai kriitika osaliseks ka Tallinna kultuuriameti juhi Aini Härmi juhtimisstiil.

Härmi pahandasid väited tema isikuomaduste kohta

«Me ei kritiseerinud teda, vaid tema juhtimisvõtteid. Heitsime ette soovimatust suhelda ja kaasa mõelda muuseumi arengule. Me pole tundnud seda aastaid,» ütleb muuseumi kommunikatsioonispetsialist Eve Veigel.

Nüüd, veidi üle poole aasta hiljem, leidis Härm, et tolles kirjas esitatu laimab teda, ning asus kirjale alla kirjutanud töötajate vastu rünnakule: ta palkas advokaat Robert Sarve, kelle abil neilt kahjutasu välja nõuda.

Postimees võttis ühendust Aini Härmiga, et uurida, kas ja mis tingimustel tohivad tema alluvuses töötavad inimesed tema töövõtete suhtes kriitilisi pöördumisi teha. Esialgu ei soovinud Härm saadetud nõudekirja kommenteerida ja asus kaitsepositsioonile: «Küsige minu esindaja käest. Mina seda ei kommenteeri.»

Härm üritas selgitada, et vaidlus on puhtalt eraisikutevaheline ega puuduta tema ametit. Meeldetuletuse peale, et ta ei tööta mitte era-, vaid avalikus sektoris ja vaidlus tuleneb otseselt tema ametikohast, soostub Härm nõudekirja tagamaid siiski umbmääraselt avama.

19.09.2020 22.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto