Comments
Tadej Pogacar.
Tadej Pogacar. Foto: SEBASTIEN NOGIER/EPA/Scanpix

Tippvõistlus sai uue tšempioni

Pariisi peatänaval Champs-Élysées’l selgus mainekaima velotuuri Tour de France uus tšempion, võidu noppis 21-aastane sloveen Tadej Pogačar (pildil). Nagu tavaks saanud, ei sõidetud viimasel etapil enam võidu. Noor sloveen tegi töö ära laupäeval 36,2 km pikkuses temposõidus, kus tema edu lähimate jälitajate ees oli ligi poolteist minutit. Teisena lõpetas Primož Roglič, kolmas oli Richie Porte. PM

Räsitud Kalju võitles

Eesti meistrivõistluse 21. vooru kohtumises alistas FCI Levadia koduväljakul 2:1 Nõmme Kalju. Mõni nädal tagasi koroonaviiruse kätte langenud külalised mängisid endiselt pooliku koosseisuga, ent andsid korraliku lahingu. «Terve meeskonna ja tiimi ees müts maha. Andsime endast kõik, natuke jäi puudu. Mänguplaan nägi ette lihtsate vigade vältimist, lõpu poole tekkis neid väsimuse tõttu veidi rohkem,» ütles kaitsja Mikk Reintam. Esimest korda meistriliigas põhikoosseisus alustanud ja hea partii esitanud 20-aastane Henri Perk (pildil) lausus, et väravavaht peab saama teha hea tõrje ning see annab terveks mänguks enesekindluse. Näiteks tegi ta teisel poolajal hiilgava topelttõrje. «Olin mänguks valmis,» hindas ka ajateenistuses viibiv noormees, kes on viimase kuu jooksul teinud viis treeningut. Ville Arike

Jakin jättis võidu koju

Tartu rattamaratoni 89 kilomeetri pikkuse põhidistantsi võitis taaralinlane Alo Jakin (2:33), edestades tihedas lõpuheitluses lätlast Māris Bogdanovičsi. Kolmandana ületas finišijoone eestlane Peter Tarvis. Üsna võistluse alguses rebisid eest kuus meest, kes mahtusid lõpuks 40 sekundi sisse. Vahe järgmistega oli juba üle nelja minuti. PM

Kitsing debüteeris Leedus

Eesti koondislase Kristjan Kitsingu koduklubi Vilniuse Rytas alustas Leedu meistriliigat kindla 106:77 võiduga Utena Juventuse üle. Töö tehti ära kolmandal veerandajal, kus pandi oma paremus maksma 32:16. Pingilt sekkunud Kitsingu debüüt jäi üsna tagasihoidlikuks. Ta teenis ligi 12 minutit, kuid kätt valgeks ei saanud. Mööda lendasid kolm kaugviset ja üks kahene. PM

29.04 märgib Tiidrek Nurme püstitatud 10 km maanteejooksu Eesti rekordit. Pavel Loskutovi nimele kuulnud tippmarki parandas ta 20 sekundiga.

Tänan oma hoolealuseid, sest nad andsid endast parima. Meie töö on neile Sardiiniaks paremad autod ette valmistada.

Hyundai tiimipealik Andrea Adamo Türgi ralli järel.