Sisukord
Fookus
Tänane leht
21.09.2020
Eesti Hoolimata vanusest on paljudel suva: pidu ei jää pidamata ka katku ajal (14) Koroonaviirusega nakatumise tase jõudis aprilli alguse tasemele (2) Eesti lühiuudised Kiik: Eesti elanikkonna suudaksime ära vaktsineerida kõige varem aasta pärast (4) Haigla täielik nakkusohutus jääb raha taha Riigireform ja eelarve kohtuvad riigikogus Maailmakoristajad keskendusid Eestis tänavu konidele Majandus Riigi maaelulaen aitab neid, keda pangad ära põlgavad Majanduse lühiuudised Maksupetturi rekast leiti viimase aja suurim salasuitsude last (1) Välismaa Välismaa lühiuudised Türgi küsimus pidurdab Minski võimurite karistamist (3) Vakants ülemkohtus muudab USA valimisvõitluse ärevaks Arvamus Juhtkiri: viirused tungivad peale (4) Raul Ranne: kui kunst, raisk, käib üle jõu (49) Jaak Uibu: arengustrateegia «Eesti 2035» (6) Toomas Asser: doktoriõppe reformi mõju ulatub ülikoolist kaugemale (4) Marica Lillemets: kuidas pidada Eesti riiki? (13) Kaspar Kurve: paneks hoopis lageraied referendumile? (6) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Triin Toomesaar: koolikiusamisest ei saa jagu kampaania korras (2) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Kätlin Konstabel: kus õpitakse ja õpetatakse kiusamist? (1) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: relvastatud lammaste tsiviliseerimine (3) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: «Ma ei teinud ju talle midagi!» (3) Kultuur Viivi Luik: sallivus on tegelikult ükskõiksus (82) Vennaarm ei roosteta Sport Kas ropendama ajav Türgi ellujäämiskursus peaks olema MM-kalendris? (4) Vabavisetes Guinnessi rekord? See polegi nii raske! Spordi lühiuudised Tartu Tõnis Arjus: kultuurikeskus kui vaimupealinna süda (2) Linna rahakoti täitumine sõltub ettevõtjate edust kriisis Tartu lühiuudised Ihaste metsa tarastamine tekitab vastuseisu (6) Tartu teadlased loovad tõhusamaid koroonateste Arendaja võttis naabri akna alt tema kase ilma loata maha (1) Kodukülas tapetud metsavend jõudis kalmistule 73 aastat hiljem Tuumaenergia toetajad kohtusid kahtlejatega Mandragora restauraatorid päästavad kultuuripärandi tolmu, niiskuse ja koi käest Meelelahutus Koomiks Sudoku

HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: «Ma ei teinud ju talle midagi!»

4 min lugemist
  • Suur osa koolikiusamisest on vaimne vägivald.
  • Kuuluvusagressiivsus esineb pigem tüdrukute vahel.
  • Täiskasvanud pole endisest vähem vägivaldsed.
Hariduse ja teaduse toimetaja Mihkel Kunnus. FOTO: Sander Ilvest

Sotsiaalmeedia tulek on võimendanud ka koolis neid vägivallavorme, kus ei rünnata niivõrd ohvri füüsilist keha, kuivõrd tema sotsiaalseid suhteid ja staatust, kirjutab semiootik Mihkel Kunnus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Rõõmu ja uhkust meie koolilaste suurepäraste PISA tulemuste üle ei lasta üldiselt mõõdutundetuks paisuda. Ikka leidub mõni avarama pilguga tegelane, kes teeb nende juubelduste kõrval kainestava täienduse: Eesti õpilaste koolirõõm on üks Euroopa madalamaid. Koolist väljalangus on suur ning psüühikahäiretega noori üha rohkem.

Jah, nii see on. Ja see on väga tõsine asi. Kui surmajärgne õnnelootus enam ei peibuta (ja tõesti ei peibuta, nagu näitab ka reaktsioon koroonale), siis on elurõõmu hävitamine ja rõõmutule eluteele kallutamine – mida koolikiusamine suuresti on – rängim kuritöö ja õnnetus.

19.09.2020 22.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto