P, 2.04.2023

Maksupetturi rekast leiti viimase aja suurim salasuitsude last

Lennart Ruuda
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Ehkki MTA uurijatel olid Ainar Oja suhtes oma kahtlused, ei osanud nad uneski näha, et tabavad viimase kümne aasta suurima salasigarettide laadungi.
 
Ehkki MTA uurijatel olid Ainar Oja suhtes oma kahtlused, ei osanud nad uneski näha, et tabavad viimase kümne aasta suurima salasigarettide laadungi.  Foto: Maksu- ja tolliamet

Maksu- ja tolliamet (MTA) oli paar kuud uurinud ärimees ­Ainar Oja maksupettusi, kui neid tabas tõeline üllatus. Sama mees juhtis suve hakul rekat, kust leiti viimase kümne aasta suurim salasigarettide laadung. Peategelane Oja raiub, et ta tõmmati pahaaimamatult orki.

MTA võttis aastaid tagasi kriminaalkorras karistatud Oja ja tema firma skeemid luubi alla tänavu aprillis. Uurijad leidsid, et ärimees oli alates 2019. aasta juunist kasutanud sõidukite ja varu­osade ostuks libaarveid ning esitanud need oma firmale HDR Ehitus eesmärgiga deklareerida sisendkäibemaksu. Nimelt lubavad Eesti seadused firmal kauba ostmiseks kulunud käibemaksu maha arvata või tagasi küsida. Seda kasutavad petturid meelsasti ära.

Peagi koorus välja veel teinegi petuskeem. Oja vormistas ja sõlmis oma lähikondlasega sisult fiktiivse laenulepingu, mis võimaldas tal HDR Ehitusest välja viia ettevõtte raha ning kasutada seda hiljem isiklikel eesmärkidel. Kuna kulu polnud seotud ettevõtlusega, tulnuks tal maksta tulumaksu, mida Oja ei teinud. Kahe skeemiga tekitas ta riigile 135 600-eurose kahju.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Märksõnad
Tagasi üles