Sisukord
Majandus
Tänane leht
21.09.2020
Eesti Hoolimata vanusest on paljudel suva: pidu ei jää pidamata ka katku ajal (14) Koroonaviirusega nakatumise tase jõudis aprilli alguse tasemele (2) Eesti lühiuudised Kiik: Eesti elanikkonna suudaksime ära vaktsineerida kõige varem aasta pärast (4) Haigla täielik nakkusohutus jääb raha taha Riigireform ja eelarve kohtuvad riigikogus Maailmakoristajad keskendusid Eestis tänavu konidele Majandus Riigi maaelulaen aitab neid, keda pangad ära põlgavad Majanduse lühiuudised Maksupetturi rekast leiti viimase aja suurim salasuitsude last (1) Välismaa Välismaa lühiuudised Türgi küsimus pidurdab Minski võimurite karistamist (3) Vakants ülemkohtus muudab USA valimisvõitluse ärevaks Arvamus Juhtkiri: viirused tungivad peale (4) Raul Ranne: kui kunst, raisk, käib üle jõu (49) Jaak Uibu: arengustrateegia «Eesti 2035» (6) Toomas Asser: doktoriõppe reformi mõju ulatub ülikoolist kaugemale (4) Marica Lillemets: kuidas pidada Eesti riiki? (13) Kaspar Kurve: paneks hoopis lageraied referendumile? (6) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Triin Toomesaar: koolikiusamisest ei saa jagu kampaania korras (2) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Kätlin Konstabel: kus õpitakse ja õpetatakse kiusamist? (1) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: relvastatud lammaste tsiviliseerimine (3) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: «Ma ei teinud ju talle midagi!» (3) Kultuur Viivi Luik: sallivus on tegelikult ükskõiksus (82) Vennaarm ei roosteta Sport Kas ropendama ajav Türgi ellujäämiskursus peaks olema MM-kalendris? (4) Vabavisetes Guinnessi rekord? See polegi nii raske! Spordi lühiuudised Tartu Tõnis Arjus: kultuurikeskus kui vaimupealinna süda (2) Linna rahakoti täitumine sõltub ettevõtjate edust kriisis Tartu lühiuudised Ihaste metsa tarastamine tekitab vastuseisu (6) Tartu teadlased loovad tõhusamaid koroonateste Arendaja võttis naabri akna alt tema kase ilma loata maha (1) Kodukülas tapetud metsavend jõudis kalmistule 73 aastat hiljem Tuumaenergia toetajad kohtusid kahtlejatega Mandragora restauraatorid päästavad kultuuripärandi tolmu, niiskuse ja koi käest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maksupetturi rekast leiti viimase aja suurim salasuitsude last

5 min lugemist
Ehkki MTA uurijatel olid Ainar Oja suhtes oma kahtlused, ei osanud nad uneski näha, et tabavad viimase kümne aasta suurima salasigarettide laadungi.   FOTO: Maksu- ja tolliamet

Maksu- ja tolliamet (MTA) oli paar kuud uurinud ärimees ­Ainar Oja maksupettusi, kui neid tabas tõeline üllatus. Sama mees juhtis suve hakul rekat, kust leiti viimase kümne aasta suurim salasigarettide laadung. Peategelane Oja raiub, et ta tõmmati pahaaimamatult orki.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

MTA võttis aastaid tagasi kriminaalkorras karistatud Oja ja tema firma skeemid luubi alla tänavu aprillis. Uurijad leidsid, et ärimees oli alates 2019. aasta juunist kasutanud sõidukite ja varu­osade ostuks libaarveid ning esitanud need oma firmale HDR Ehitus eesmärgiga deklareerida sisendkäibemaksu. Nimelt lubavad Eesti seadused firmal kauba ostmiseks kulunud käibemaksu maha arvata või tagasi küsida. Seda kasutavad petturid meelsasti ära.

Peagi koorus välja veel teinegi petuskeem. Oja vormistas ja sõlmis oma lähikondlasega sisult fiktiivse laenulepingu, mis võimaldas tal HDR Ehitusest välja viia ettevõtte raha ning kasutada seda hiljem isiklikel eesmärkidel. Kuna kulu polnud seotud ettevõtlusega, tulnuks tal maksta tulumaksu, mida Oja ei teinud. Kahe skeemiga tekitas ta riigile 135 600-eurose kahju.

19.09.2020 22.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto