P, 25.09.2022

Kultuuri lühiuudised

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Kultuuri lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Prima Vista raamatulaat Tartu raeplatsil.
Prima Vista raamatulaat Tartu raeplatsil. Foto: Sille Annuk

Laadal tegutsesid kirjastused igaüks omaette

Kirjandusfestivali Prima Vista teise päeva rahvarohkeim üritus tõi eile Raekoja platsile lugemisvara pakkuma ligi 20 kirjastust. «Raamatulaat on aastaid olnud üks meie festivali enim külastatud üritusi,» ütles selle korraldaja Elena Sipria-Mironov.

Koroona tõttu ei tegutsenud raamatute väljaandjad ühes suures telgis, nagu see on olnud eelmiste aastate festivalide ajal, vaid paiknesid eraldi väiksemates telkides.

Täna on Prima Vista kavas muu hulgas konverents «Inimene Visnapuu». See algab kell 11 Luunja keskkoolis. Kirjandusuurijad kõnelevad Henrik Visnapuu elust, ajast ja loomingust, tema rollidest ühiskonnas ja saatusest, muu hulgas ka tema vähem tuntud tekstidest ja poliitilistest vaadetest. TPM

Georg Ots elustub meenutustes ja lauludes

Omal ajal kodumaal ja raja taga ennast rahva südamesse laulnud Georg Ots (21. märts 1920 Petrograd – 5. september 1975 Tallinn) saanuks tänavu kevadel 100-aastaseks. Tema kuulsust kasvatas hüppeliselt nimiosatäitmine Juli Hmelnitski filmis «Mister X» (1958), mis põhineb Imre Kálmáni operetil «Tsirkuseprintsess». Pärast selle linastumist tuli Otsal tihtipeale laulda kontsertidel Mister X-i aariat.

Täna kell 19 toimub ERMi sillaalal kontsert «Unustamatu Mr X». Georg Otsa meenutab tema lavapartner mitmes Estonia teatri lavastuses Katrin Karisma. Nõukogude Eesti superstaari kuulsaimaid laule ja aariaid esitavad ka Hanna-Liina Võsa, Lauri Liiv ja Reigo Tamm. Klaveril saadab Johan Randvere. TPM

Folgiklubi viib kokku kaks venda

Neljapäeval kell 19 korraldab Tartu folgiklubi kahe venna, Jaak ja Ants Johansoni kohtumise Eesti kirjandusmuuseumis ning teeb sellest internetis otseülekande aadressil www.facebook.com/TartuFolgiklubi.

Kohtumisel laulab omi ja rahva laule vend Jaak, temaga vestleb vend Ants. TPM

Märksõnad
Tagasi üles