Sisukord
Majandus
Tänane leht
23.09.2020
Eesti Haiglad võivad maskist keeldujad ukse taha jätta Abieluküsimus lööb võimuliitu kiilu (24) Eesti lühiuudised Üliõpilased tähistasid vastupanuvõitluse päeva rongkäiguga Finantsinspektsioon pelgas Danske panga hiiglasejõudu (1) Majandus Majanduse lühiuudised Nike peakorterist lahkunud eestlane: see oli nagu suur mull Tuntud Eesti ehitusmaterjalide müüjad pöörasid tülli Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE ⟩ Mis on Hispaanias lahvatanud ränga viiruspuhangu taga? (1) Briti valitsus proovib pidurit tõmmata (1) Nakatumine kasvab vaid ühe erandiga kogu Euroopas (7) Peaepidemioloog Anders Tegnell: «Rootsis teist lainet ei tule» (6) Tšehhi vahetas viiruse tõusulaines välja tervishoiuministri Arvamus Juhtkiri ⟩ Mitte meie nimel Alexandra Saarniit: lõhestamine valijate nimel (15) Mait Raava: Eesti jõukuse hooratas (3) Lugejakiri: sügisesed õpetused Mart Kalm: ülikoolide närutamine (2) Joosep Vimm: Tallinna rattastrateegia – mis läks valesti? Mihkel Kangur: raudtee renessansist (2) Andrei Kuzitškin: Tomsk ja Navalnõi sündroom (2) TERVISHOID ⟩ Kadri Tammepuu: patsiendi tahtega tuleb lõpuks arvestama hakata (4) TERVISHOID ⟩ Kadri Tammepuu: patsienditestament ei sobi siiski kõigile (1) TERVISHOID ⟩ Sten Anspal ja Janno Järve: kuidas otsustada otsustusvõimetu inimese eest? Kultuur See mees võib jõuda ka lühifilmi Oscarini! (1) Kultuuri lühiuudised Isa, ema ja poja vahel: «Aga miks sa niimoodi ütled?» Heitunud kanaarilindude hädakisa: tehnoloogiafirmad hävitavad maailma Sport «LÄTI KAUDU – MINEMA!» ⟩ Alaveri kohtutoimik paljastab salasuhtluse Saksa dopinguarstiga (21) Tommi Mäkinen lahkub Toyota WRC-tiimi juhi kohalt Kiirjooks Eestis: välejalgu on alati olnud ja on ka tulevikus Tartu Jahimehed peletavad peeglitega suurtelt teedelt metsloomi Tiia Kõnnussaar: õige naine toidab kuus last ja mehe (3) 200 000 euro eest vahetavad kergliiklustee ja puud kohad Teerajajate allee pikenes Tartu lühiuudised Tammeka tahab kodus kindlalt võita Tartu parandajad tahavad Eesti ringreisile minna 14-aastane poiss kihutas valge mersuga puusse Ado Vabbe elutööst annavad aimu suur näitus ja paks raamat Kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nike peakorterist lahkunud eestlane: see oli nagu suur mull

5 min lugemist
Kristjan Luha oma Tammneeme villas, mille ehitas tema abikaasa Age. «Ta on väga vinge ehitaja, ehitas nii selle kui ka meie eelmise kodu,» kiidab Kristjan. FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Kristjan Luha peaaegu 20 aastat kestnud kadestamisväärne karjäär Nike kõrgemas liigas sai möödunud suvel märkamatult läbi. Luha tuli koos perega kodukamarale tagasi ja teeb nüüd hoopis midagi muud. Ta aitab üles ehitada põllumajanduse idufirmat eAgronom ja saab Eesti keskmist palka.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kas tulite Nikest ise ära või lõpetas tööandja lepingu?

Oleme abikaasa Agega 17 aastat mööda maailma ringi rännanud. Esimesed seitse Hollandis ja viimased kümme pidevalt töölähetuses. Juhtisin Nike ärisid Venemaal, siis Kreekas, siis jälle Venemaal. Viimased kaks aastat olin peakorteris Portlandis.

Ühel päeval tekkis meil küsimus, kas jäädagi USAsse elama, luua sinna kodu või tulla Euroopasse tagasi. See oli suur otsustamiskoht: kus me tahame päriselt olla. Hing ihkas tagasi Eestisse.

Samal ajal hakkas Nike tegema kontsernis muudatusi, Euroopa üksusi tõmmati veidi koomale. Seega tunduski loomulik tulla koju tagasi ja võtta aeg maha.

Kas teile pakuti ka mõnd teist positsiooni Nike sees?

Ikka, Nike-suuruses ettevõttes (umbes 70 000 töötajat – toim) on alati võimalusi. Paljudes maailma nurkades on tütarfirmad ja esindused. Väljakutseid jagub. Aga ma ei soovinud teha asju, mida olin juba varem teinud. Portlandisse ei tahtnud me samuti jääda. Lõpuks piirad oma valikuid nii palju, et loomulik otsus oligi Eestisse tagasi tulla.

22.09.2020 24.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto