P, 29.01.2023

Briti valitsus proovib pidurit tõmmata

Briti valitsus proovib pidurit tõmmata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Suureks probleemiks pandeemia haldamisel on osutunud vähene testimine. 
Suureks probleemiks pandeemia haldamisel on osutunud vähene testimine. Foto: Dinendra Haria/Zumapress.com/Scanpix

Ühendkuningriik võttis esmaspäeval vastu täiendavad piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Kõik Inglismaa pubid ja restoranid peavad uksed sulgema kell kümme õhtul. Kõigil, kel on võimalik kodust töötada, palutakse seda teha. Varasemast kehtib n-ö kuue reegel, mis näeb ette seltskondade piiramist maksimaalselt kuuele inimesele.

Viirusega nakatunud inimesed ja nende lähikontaktsed on kohustatud jääma eneseisolatsiooni, mille rikkumise trahve tõstetakse kuni 11 000 euroni. Täiendavaks toetuseks antakse madala sissetulekuga karantiinikohuslastele 550 eurot.

Valitsuse meetmed olid vastuseks teadus- ja tervishoiunõunike hoiatusele, et nakatumised on iga seitsme päevaga kahekordistunud ja võivad oktoobri keskpaigaks tõusta 50 000 juhtumini ööpäevas.

Viirus levib jõudsalt. Näiteks ühes Tartu-suuruse Boltoni linna koolis on lubatud kohal käia vaid ühel klassil kaheteistkümnest, nimelt 7. klassil, mis saabus just 14-päevasest eneseisolatsioonist.

Statistikaameti hinnangute järgi nakatub praegu iga päev riigis viirusega 6000 inimest. Üle 40 000 surmajuhtumiga on Ühendkuningriik Euroopa koroonasuremuse tipus.

Märksõnad
Tagasi üles