Sisukord
Eesti
Tänane leht
23.09.2020
Eesti Haiglad võivad maskist keeldujad ukse taha jätta Abieluküsimus lööb võimuliitu kiilu (24) Eesti lühiuudised Üliõpilased tähistasid vastupanuvõitluse päeva rongkäiguga Finantsinspektsioon pelgas Danske panga hiiglasejõudu (1) Majandus Majanduse lühiuudised Nike peakorterist lahkunud eestlane: see oli nagu suur mull Tuntud Eesti ehitusmaterjalide müüjad pöörasid tülli Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE ⟩ Mis on Hispaanias lahvatanud ränga viiruspuhangu taga? (1) Briti valitsus proovib pidurit tõmmata (1) Nakatumine kasvab vaid ühe erandiga kogu Euroopas (7) Peaepidemioloog Anders Tegnell: «Rootsis teist lainet ei tule» (6) Tšehhi vahetas viiruse tõusulaines välja tervishoiuministri Arvamus Juhtkiri ⟩ Mitte meie nimel Alexandra Saarniit: lõhestamine valijate nimel (15) Mait Raava: Eesti jõukuse hooratas (3) Lugejakiri: sügisesed õpetused Mart Kalm: ülikoolide närutamine (2) Joosep Vimm: Tallinna rattastrateegia – mis läks valesti? Mihkel Kangur: raudtee renessansist (2) Andrei Kuzitškin: Tomsk ja Navalnõi sündroom (2) TERVISHOID ⟩ Kadri Tammepuu: patsiendi tahtega tuleb lõpuks arvestama hakata (4) TERVISHOID ⟩ Kadri Tammepuu: patsienditestament ei sobi siiski kõigile (1) TERVISHOID ⟩ Sten Anspal ja Janno Järve: kuidas otsustada otsustusvõimetu inimese eest? Kultuur See mees võib jõuda ka lühifilmi Oscarini! (1) Kultuuri lühiuudised Isa, ema ja poja vahel: «Aga miks sa niimoodi ütled?» Heitunud kanaarilindude hädakisa: tehnoloogiafirmad hävitavad maailma Sport «LÄTI KAUDU – MINEMA!» ⟩ Alaveri kohtutoimik paljastab salasuhtluse Saksa dopinguarstiga (21) Tommi Mäkinen lahkub Toyota WRC-tiimi juhi kohalt Kiirjooks Eestis: välejalgu on alati olnud ja on ka tulevikus Tartu Jahimehed peletavad peeglitega suurtelt teedelt metsloomi Tiia Kõnnussaar: õige naine toidab kuus last ja mehe (3) 200 000 euro eest vahetavad kergliiklustee ja puud kohad Teerajajate allee pikenes Tartu lühiuudised Tammeka tahab kodus kindlalt võita Tartu parandajad tahavad Eesti ringreisile minna 14-aastane poiss kihutas valge mersuga puusse Ado Vabbe elutööst annavad aimu suur näitus ja paks raamat Kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Haiglad võivad maskist keeldujad ukse taha jätta

3 min lugemist
  • Nii ambulatoorsele kui statsionaarsele ravile pöördujail tuleb kanda maski.
  • Siiski leidub ka maskist keeldujaid.
  • Maskist keelduvad inimesed on haiglatöötajate selgituste peale küll taltunud.
  • Vaidluste tulemusena aga hilineb visiidile pääsemine ja kasvab ka järjekord.
Põhja-Eesti regionaalhaigla juhatuse liikme Peep Talvingu sõnul on seni maskist keeldujaid olnud vaid paar tükki.   FOTO: Eero Vabamägi

Koroonakriisi teise laine tõttu on haiglates uuesti kehtestatud üldine maskikandmise kohustus. Nende patsientide vastuvõtud, kes maski kandmisest kategooriliselt keelduvad, võidakse edasi lükata või üldse ära jätta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõik patsiendid, kes tulevad ambulatoorsele või statsionaarsele ravile, peavad haigla üldaladel liikuma, mask ees. Sama kehtib ka töötajatele kõikide kontaktide puhul. Põhja-Eesti regionaalhaigla juhatuse liikme Peep Talvingu sõnul on seni maskist keeldujaid olnud vaid paar tükki ning neid õnnestus lõpuks reegleid järgima suunata. «Tavaliselt on võimalik inimesele selgeks teha, et need on meie reeglid ja nendest tuleb kinni pidada, aga kui täiesti pädev, oma otsuseid vastu võttev inimene keeldub sellest, siis on meie tervishoiuteenuste üldtingimustes kirjas, et me võime tervishoiuteenuse osutamisest keelduda, kui selle teenuse osutamine seab ohtu meditsiinipersonali, kõrvalise isiku tervise või elu,» sõnas Talving. Talving ei mõista, miks maskikandmist häbimärgistatakse, kuna sellest on tema hinnangul palju võita.

Ida-Tallinna keskhaiglas, kus eile koroonaviiruse puhangu tõttu ortopeediakeskuses plaaniline ja ambulatoorne ravi peatati, on samuti maskist keeldujaid kohatud. Positiivse Covid-19 proovi on andnud neli ortopeediakeskuse patsienti, kes viidi eile Lääne-Tallinna keskhaiglasse, ja kümme ortopeediakeskuse töötajat, kes viibivad koduses isolatsioonis. Ida-Tallinna keskhaigla naistekliiniku ämmaemandusjuht Vivian Arusaar ütles, et maskist keelduvad inimesed on selgituste peale küll taltunud, kuid selgitamine kulutab töötajate energiat ja aega ning vaidluste tulemusena hilineb visiidile pääsemine ja seetõttu kasvab ka järjekord.

22.09.2020 24.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto