Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
24.09.2020
Eesti Eesti teed karjuvad raha järele (14) Poliitaasta esimene umbusalduskatse ebaõnnestus (32) Juulis juhita jäänud terviseamet sai uue direktori «Vahel on ikka tunne, et ei jaksa, aga tuleb elada!» Eesti lühiuudised Sindi rahaautomaat lasti õhku gaasiga (1) Peeter Helmele nõutakse tingimisi vangistust (6) Mustakivi tulistaja raiub, et tulistas meest kuus korda enesekaitseks (10) Majandus Telia juht: kõik hinnad paneme paika kohapeal (2) Majanduse lühiuudised Euroopa kohus lubab Airbnb tegemisi piirata Välismaa Välismaa lühiuudised Uus rändepakt ⟩ Euroopa Komisjon pani rõhu illegaalidest vabanemisele (5) Soome valitsuse hõive-eesmärke ei peeta reaalseks PÕHJALA VAADE ⟩ Taani 2021. aasta riigieelarve – kõike muud kui tavaline KOHALIK VAADE ⟩ Nappi eelarvetekki peab Lätis jaguma paljudele külmetajatele Arvamus Juhtkiri ⟩ Euroopa vastus rändele Tõnis Oja: kui hunt lõpuks tuli Arnold Unt: sõjaohvrite hauapaikadest (10) Jaak Valge: kolm müüti sisserände kohta (14) T. G. Karasjov Orgusaar: kadakasakslus kui norm ehk kupjate mentaliteet (19) Karoliina Lorenz: haridus ja teadus on riigi tulevik (2) JULGEOLEK ⟩ Gert Antsu: idapartnerlusriigid väärivad Eestilt parimat nõu (2) JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: memmede põlvkond aitab eksportida edu (4) Isabel Mari Jezierska: mida on ühist Poolas, USAs ja Valgevenes toimuvatel meeleavaldustel? (14) Kultuur Eesti muusika nägu saatuslikul koroona-aastal on kammerlik ja endasse süüviv Julges tantsukeeles olulised teemad, mis kõnetavad just täna Sport Eksperttunnistaja Port: enim torkas silma kasutatud ainete paljus ja sihipärane tegevus Spordi lühiuudised Videod ⟩ Kuri koroonaviirus tegi Eesti võrkpallile omamoodi kingituse Reis Reisiuudised Berliin kahe päevaga Maa Elu Nädala mõte: kas maal on ikka hea elada? (2) Polli aiad annavad rikkaliku saagi Eesti künnimeistrid jäid ka sel aastal alistamatuks Inimtühjale saarele võib minna sügispiknikku pidama Mida peab teadma ise korstnat pühkides? (6) Veinitegu pakub maitsmis- ja avastamisrõõmu Tormiga võib ka tuulevaikus valitseda Eluks vajalik vitamiin, millega liialdada ei tasu Maasikvaarikas kannab vilju külmadeni Sügisel korjake aiast Lusitaania teeteo munad kokku Üle kivide-kändude roninud kanala omanik püssi põõsasse ei viska (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põdraliha hinnalangus nörritab tööstusi ja jahimehi

3 min lugemist
Kuigi põdra­liha hind on sel hooajal umbes neljandiku langenud, tuleb ettenähtud ja lubatud loomad ära küttida igal juhul. FOTO: Marko Saarm/Sakala

Paljude toidukohtade sulgemine ja odavama liha eelistamine langetab ulukiliha hinda, mis omakorda mõjutab lihatööstusi ja neid, kes põdrad ja teised suurulukid metsast välja toovad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

„Kahjuks on märtsist eksporditurg täielikult kokku kukkunud, kuna COVID-19 mõju avaldus HoReCa sektorile kõige tugevamalt. Paljud restoranid ja toitlustuskohad, kes kasutasid oma menüüs ulukiliha, on siiani suletud ja turu taastumine toimub väga vaikses tempos,” vastas Linnamäe Lihatööstuse juhataja Indrek Loorens Maa Elu järelepärimisele.

Kallis põdraliha kadus menüüst

Seda on hästi näha Tallinna vanalinna restoranides, aga ka mujal. Juba eelmise kriisi ajal visati esmajärjekorras menüüst välja põdraliha, see asendati Uus-Meremaalt sisse toodud hirvelihaga, mis on tunduvalt odavam. Praegu on Linnamäe alandanud klientidele uluki­liha müügihinda, et ei korduks vana stsenaarium ja toidukohad ei hakkaks otsima muid alternatiive, vaid saaksid kasutada siinsamas Eesti metsadest kütitud ulukiliha.

„Põdraliha sisseost on langenud umbes neljandiku ja hirveliha oma 15 protsenti. Metskitseliha sisseostu oleme suutnud jätta esialgu samaks nagu eelmisel aastal. Ei oska öelda, kas isegi selliste hindadega on seda liha kuhugi panna,” rääkis Loorens.

23.09.2020 25.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto