L, 1.10.2022

Telia juht: kõik hinnad paneme paika kohapeal

Liina Laks
, reporter
Telia juht: kõik hinnad paneme paika kohapeal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Telia juht Robert Pajos leiab, et 5G ei tähenda ainult kiiremat internetti, vaid see on ka turvalisem ning lisaks võimaldab suuremat hulka andmeid paremini pakendada – sellest on just ärid huvitatud ja ootavad seda väga.
Telia juht Robert Pajos leiab, et 5G ei tähenda ainult kiiremat internetti, vaid see on ka turvalisem ning lisaks võimaldab suuremat hulka andmeid paremini pakendada – sellest on just ärid huvitatud ja ootavad seda väga. Foto: Madis Veltman / Postimees

Kuigi oleme harjunud pidama Eestit innovaatiliseks riigiks, nendib Telia juht Robert Pajos, et tegelikult sörgib suurem osa siinseid ettevõtteid tehnoloogia poolest isegi riigisektoril sabas ja muutusteks on praegu tagumine aeg.

Kuidas on koroonakriis teid mõjutanud?

Koroona tõttu toimusid loomulikult kõikjal maailmas ja nii ka Eestis suured muutused. Järsku kohtusid inimesed üksteisega vähem päriselus, koliti digitaalsetesse kanalitesse. Internetikasutus kasvas hüppeliselt, andmemahtu tarbiti näiteks kevadise eriolukorra ajal 30-40 protsenti rohkem kui varem. Lisaks mahu tugevale kasvule muutusid ka tarbimisharjumused ja -vajadused. Korraga pidid kõik ühel ajal hommikul avama videokonverentsikeskkonnad; inimesed polnud harjunud, et ei saa kõiki seadmeid korraga võrgus kasutada. Et võrgu ülekoormust hajutada ja tõrkeid vältida, andsime klientidele mitmesuguseid käitumissoovitusi ja inimesed olid selle eest tänulikud. Muidugi jälgisime operatiivselt olukorda ning lisasime vajadusel mahtu nii mobiili- kui ka kaablivõrku – töötasime mitmekordse koormusega. Kui nüüd uus suurem viiruselaine peaks tulema, oleme selleks samuti valmis.

Mis veel muutunud on?

Küberrünnakud kasvasid pandeemia ajal hüppeliselt. Oleme ka ise pidevalt rünnakute all. Eelmise aastaga võrreldes näeme sisuliselt kahekordset, 90-protsendilist tõusu. Hiljuti tulime välja äriklientidele suunatud Turvaneti teenusega, milles on olemas võrgupõhine turvafilter, mis aitab blokeerida ebaturvalised veebilehed ning tõrjub küberründeid ja pahavara juba enne, kui võrguliiklus kliendi sisevõrku jõuab. Eesti firmadest kasutab täiendavaid küberturvameetmeid paraku praegu ainult iga viies. See arv peaks kindlasti kasvama.

Märksõnad
Tagasi üles