Euroopa kohus lubab Airbnb tegemisi piirata

  • Euroopa kohus otsustas, et Prantsusmaa võib piirata Airbnb tegevust.
  • Eestis läheb järgmisel nädalal riigikogus esimesele lugemisele vastav eelnõu.
  • Kõlvart: korteris võiks majutusteenust osutada ainult litsentsi olemasolul.
Airbnb logo väikesel püramiidil Louvre’i juures asuva klaaspüramiidi all. FOTO: Charles Platiau/Reuters/Scanpix

Euroopa kohus otsustas üleeile, et Prantsusmaal on õigus piirata Airbnb korterite levikut – sellel otsusel on mõju tervele Euroopale ning annab omajagu selgust, kas ja kuidas võivad ELi liikmesriigid majutust vahendavate veebiplatvormide tegevust reguleerida.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eestiski läheb järgmisel kolmapäeval riigikogus esimesele lugemisele majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esitatud eelnõu, mis reguleerib muu hulgas veebiplatvormide kaudu majutusteenuste osutamist.

Lisaks pöördus Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart mais peaminister Jüri Ratase poole ettepanekuga, mille järgi võiks korteris majutusteenust osutada vaid juhul, kui kohalik omavalitsus on andnud selleks litsentsi.

Täpsemalt tuleb sellenädalase kohtuotsuse mõjul Prantsusmaal kõigis üle 200 000 elanikuga linnades ja Pariisi-lähedastes asulates hankida luba, enne kui tohib​ Airbnb-kortereid lühiajaliseks üüriks pakkuda, refereeris Manager Magazin.

Kaks Prantsusmaa korteriomanikku tegid seda ilma litsentsita ning seetõttu nõudsid Prantsusmaa võimud neilt, et nad maksaksid trahvi ja üüriksid oma korterid pikaks ajaks välja. Korteriomanikud läksid selle nõude vastu kohtusse, Prantsuse kohtunikud palusid omakorda abi Euroopa kohtult ja nõnda jõutigi Euroopa kohtu otsuseni.

23.09.2020 25.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto