N, 19.05.2022

Peeter Helmele nõutakse tingimisi vangistust

Karel Reisenbuk
, reporter/päevatoimetaja
Peeter Helmele nõutakse tingimisi vangistust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Peeter Helme ütles oma viimases sõnas, et juhtunu oli maitselage, rumal ja vastutustundetu, kuid ei tunnista oma süüd.
Peeter Helme ütles oma viimases sõnas, et juhtunu oli maitselage, rumal ja vastutustundetu, kuid ei tunnista oma süüd. Foto: Tairo Lutter

Harju maakohtus jätkus eile kohtuistung alla 14-aastase lapse teadlikus seksuaalses ahvatlemises süüdistatava Peeter Helme üle. Prokurör küsis Helmele karistuseks aasta ja kuue kuu pikkust tingimisi karistust, mida ei pöörata täitmisele, kui Helme ei pane kaheaastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Prokurör Andra Silla hinnangul ei oleks Helme puhul rahaline karistus põhjendatud, sest sellest ei piisaks mehe seksuaalhälbelise huvi vähendamiseks ning tal tuleks kindlasti osaleda sotsiaalprogrammis.

Helme kaitsja Raul Ainla sõnul puudub aga kuriteokoosseis sootuks ning tahtlust on võimatu tõestada. Et Helme puhul oleks tegemist seksuaalkurjategijaga, ei võimalda seda kaitsja sõnul järeldada ka tema profiil, sest lapspornot Helme käsutusest ei leitud, tema kogemuse põhjal seda pedofiilide arvutist aga enamasti leitakse.

Kaitsja sõnul oli Helme kirja­stiil «Armastusesaalis» pigem hirmutav ja ehmatav kui ahvatlev. «Ta kirjeldas seksi valusa ja piinarikka tegevusena ning sellised seksikirjeldused on pigem hirmutavad kui ahvatlevad,» ütles Ainla. Kaitsja sõnul minnakse selle vaidlusega välja tõenäoliselt riigikohtuni.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Fookus
Kultuur
Sport
Reis
Maa Elu
Tagasi üles