E, 16.05.2022

REEDENE RÕÕM ⟩ Kliimaaktivist Henri Holtsmeier selgitab, miks noored kord nädalas streigivad

Lisete Reineberg
Kliimaaktivist Henri Holtsmeier selgitab, miks noored kord nädalas streigivad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Kliimaaktivist Henri Holtsmeier loodab, et kui koroonakriisi suudeti teadlaste abiga kontrollida, siis saab seda teha ka kliimakriisiga.
Kliimaaktivist Henri Holtsmeier loodab, et kui koroonakriisi suudeti teadlaste abiga kontrollida, siis saab seda teha ka kliimakriisiga. Foto: Sille Annuk

Täna streigivad noored üle maailma, et võidelda globaalse soojenemise vastu. Ent kindlasti on mõnele lugejale üllatav see, et 2019. aasta märtsist on noored Eestis streike pidanud üle 80. nädala. Kliimaaktivist Henri Holtsmeier, kes on lisaks ka globaalse protestiliikumise Fridays For Future Tartu eestvedaja, räägib miks ja kelle jaoks ikka veel streigitakse.

Kelle või mille vastu te Tartu raekoja platsil streigite?

Streikidega meil on kolm lihtsat nõudmist poliitikutele ja valitsusele. Üks asi on kuulata parimat saadaval olevat teadust, mis on võrdlemisi iseenesest mõistetav. Teiseks, teha kõik selle nimel, et Eesti panus globaalsesse kuumenemisesse jääks alla 1,5 kraadi. Peale selle tuleks Eestis võimalikult kiiresti minna üle taastuvenergia allikate kasutamisele. Streikide eesmärk on hoida olukorda lambivalguses.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Fookus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles