Sisukord
AK
Tänane leht
26.09.2020
Eesti Kõigi kolme advokaadibürooga kontaktid loonud investeerimispankur: ma ei ole Freeh’ ja Eesti riigi vahendaja (12) Eesti lühiuudised Ametid selgitavad: mis saab perevägivalla ohvrist pärast pöördumist edasi? (3) Toomas Frey (13.12.1937 – 23.09.2020) – ökoloog suure algustähega Autoentusiast võitleb roosteussiga Šimpansid saavad jälle õueaedikus uneleda Ossinovski: keskkonnaministeerium on metsapoliitikas tohutult läbi kukkunud (1) Majandus Esimest investeeringut tehes jälgi kulusid Olulist roheenergiaga tegeleva Ignitise IPOst Välismaa Välismaa lühiuudised Komimaa riigipeaks valiti eesti juurtega viroloog (6) Hiina saadab tiibetlasi sunnitööle Prantsuse neiu sai seeliku kandmise eest sinise silma (13) Tasmaania rannal hukkus 380 vaala USA valimised 2020 ⟩ Vabariiklased loodavad ülemkohtust valimiste päästjat (5) Arvamus Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (4) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (3) Toomas Kiho: puud ja teed Juhtkiri: Tiibeti õiguste eest (1) Aarne Seppel: Isamaa vajab peeglit (1) Aavo Kärmas: muudame Eesti suureks taastuvelektritootjaks (3) Kultuur Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (4) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (3) Sport Pariisis puudub neli esikümne naist, kuid see ei tee Kontaveidi-Kanepi elu hõlpsamaks Spordi lühiuudised FC Flora jõudis unistuste maa lävele Pealinna võimutsemine suretab Eesti sporti (1) Merendus Viking Line’i riskantsed manöövrid Ahvenamaal Merenduse lühiuudised AK Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (4) Ruth Bader Ginsburg ehk kurikuulus RBG Marti Aaviku essee: kana külmutamine ajakirjanduses (2) EKI keelekool: kuidas õigesti adresseerida? Taavet võidab Koljatit kübersõjas Marek Strandberg: ja valgus saigi! Prohveti minoorsed sõnad (4) Kes oli Artur Sirk? Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (3) Vikerkaar loeb. Mida teha pärast orgiat? (1) Romaan noore naise ja vana mehe hingesugulusest Ajastupilt täiustub Nädala plaat. Marilyn Mansoni luupainajate väljanäitus Aja auk. Rikkuse diskreetne võlu ehk Bryan Ferry 75 Nädala plaat. Kas me tahame Marilyn Mansonit? Juurikas. Kiired ja osavad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. Rikkuse diskreetne võlu ehk Bryan Ferry 75

3 min lugemist
Bryan Ferry 2007. aastal linnahallis esinemas. FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Mäletan enam-vähem hästi, kui Bryan Ferry 2007. aastal linnahallis esines. Selle koha lagunev totalitaarne hiilgus sobis talle. Eesti publik oma teatava talupoeglikkusega polnud ehk just tema mõõtu, aga see võis olla ka minu ootus ja eelarvamus. Kuna vähestel või isegi mitte kellelgi teisel saab üks või tegelikult mitu pintsakut (Ferry vahetas pintsakuid kontserdi jooksul mitu korda) nii hästi istuda, soovitas Juhan Ulfsak oma arvustuses sellele kontserdile tookord ETV ilmamehel ehk tuntud Peep Taimlal Ferry pintsakukandmissoonest õppust võtta. Peep Taimla vist ei võtnud ja tema lõpp ETV ekraanil oli küll kuulsusrikas, kuid siiski lõpp. Kunagi ütles kriitik Ferry kohta, et ta on parim võimalik näide täiel määral kunstist lähtuvast eksistentsist, ja 26. septembril tähistab see eksistents 75. sünnipäeva.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ferry sündis Põhja-Inglismaal tagasihoidlikus töölisperekonnas, isa oli tal farmitööline. Ehk on isegi see tarvilik ära mainida, et loomulikke vajadusi tuli selles majapidamises rahuldada välipeldikus. Oma vanemaid Ferry millegipärast hiljem häbenes, ehkki ütles nende kohta, et olid toredad inimesed. Newcastle’i kunstikoolis oli ta õpilane popkunstiklassiku Richard Hamiltoni juures, kelle kuulsaim töö kannab pealkirja «Mis see on, mis teeb meie kodud nii erinevaks ja meeldivaks» (1956). Hiljem ütles Hamilton, et just Ferry on tema suurim kunstiteos. Ja Ferry oli kunstiteos. Nii tema kui ta bänd Roxy Music. Keegi ütles ka, et Ferry võiks rippuda Tate’i kunstimuuseumis.

25.09.2020 28.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto