L, 9.12.2023

Prohveti minoorsed sõnad (4)

Marika Villa
, ajakirjanik
Copy
Thilo Sarrazin raamatuesitlusel Berliinis 31.08.2020.
Thilo Sarrazin raamatuesitlusel Berliinis 31.08.2020. Foto: CLEMENS BILAN/EPA

Augusti lõpus esitles endine Saksamaa Sotsiaaldemokraatliku Partei poliitik Thilo Sarrazin ajakirjanikele oma uut teost «Der Staat an seinen Grenzen». «Riik ja selle piirid» või «Riik oma piir(id)es» pole pealkirja kõige täpsem tõlge, sest mõeldud on äärmuseni kujunenud (äär kui piir, serv) olukorda Saksa riigis. Alapealkiri «Sisserände mõjudest läbi ajaloo ja tänapäeval» näitab täpsemalt suunda, kust otsida rahvastevaheliste vastuolude põhjuseid mitmel pool Euroopas.

Thilo Sarrazin on osale ühiskonnast nagu punane rätik härjale. Alates esimesest raamatust «Saksamaa käib maha» on iga ta sõnavõttu saatnud kreeka koorina rahulolematuse ümin, vihane kriitika umbes nagu «seda raamatut ma lugenud ei ole ega loe kah, kuid mõistan hukka!» ja punavasakrohelise ideoloogia süüdistused rassismis, islamivaenulikkuses, misantroopias jne.

Tänu Sarrazinile olevat Saksamaal üldse võimalikuks saanud erakond AfD, Alternatiivne Saksamaa, kes toetavat ja propageerivat Sarrazini mõtteviisi, mis on ju läbinisti väär ja vigane! Tundub, et kui Sarrazin loeks avalikult korrutustabelit või ütleks suitsetamise tervisele kahjuliku olevat, karjutaks ta peale valede propageerimise eest. Vastuseisust hoolimata uurib ta iga uue teose kirjutamisel läbi suure hulga materjale, et jääda faktitruuks. Et Sarrazin esitab oma raamatutes tõeseid fakte, seda on taibanud need miljonid lugejad, kes iga uut trükki ja uudisteost on oodanud. Ka viimase raamatu ettetellijate arv on kuuekohaline.

Kommentaarid (4)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles