Sisukord
Eesti
Tänane leht
26.09.2020
Eesti Kõigi kolme advokaadibürooga kontaktid loonud investeerimispankur: ma ei ole Freeh’ ja Eesti riigi vahendaja (12) Eesti lühiuudised Ametid selgitavad: mis saab perevägivalla ohvrist pärast pöördumist edasi? (3) Toomas Frey (13.12.1937 – 23.09.2020) – ökoloog suure algustähega Autoentusiast võitleb roosteussiga Šimpansid saavad jälle õueaedikus uneleda Ossinovski: keskkonnaministeerium on metsapoliitikas tohutult läbi kukkunud (1) Majandus Esimest investeeringut tehes jälgi kulusid Olulist roheenergiaga tegeleva Ignitise IPOst Välismaa Välismaa lühiuudised Komimaa riigipeaks valiti eesti juurtega viroloog (6) Hiina saadab tiibetlasi sunnitööle Prantsuse neiu sai seeliku kandmise eest sinise silma (13) Tasmaania rannal hukkus 380 vaala USA valimised 2020 ⟩ Vabariiklased loodavad ülemkohtust valimiste päästjat (5) Arvamus Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (4) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (3) Toomas Kiho: puud ja teed Juhtkiri: Tiibeti õiguste eest (1) Aarne Seppel: Isamaa vajab peeglit (1) Aavo Kärmas: muudame Eesti suureks taastuvelektritootjaks (3) Kultuur Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (4) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (3) Sport Pariisis puudub neli esikümne naist, kuid see ei tee Kontaveidi-Kanepi elu hõlpsamaks Spordi lühiuudised FC Flora jõudis unistuste maa lävele Pealinna võimutsemine suretab Eesti sporti (1) Merendus Viking Line’i riskantsed manöövrid Ahvenamaal Merenduse lühiuudised AK Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (4) Ruth Bader Ginsburg ehk kurikuulus RBG Marti Aaviku essee: kana külmutamine ajakirjanduses (2) EKI keelekool: kuidas õigesti adresseerida? Taavet võidab Koljatit kübersõjas Marek Strandberg: ja valgus saigi! Prohveti minoorsed sõnad (4) Kes oli Artur Sirk? Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (3) Vikerkaar loeb. Mida teha pärast orgiat? (1) Romaan noore naise ja vana mehe hingesugulusest Ajastupilt täiustub Nädala plaat. Marilyn Mansoni luupainajate väljanäitus Aja auk. Rikkuse diskreetne võlu ehk Bryan Ferry 75 Nädala plaat. Kas me tahame Marilyn Mansonit? Juurikas. Kiired ja osavad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ametid selgitavad: mis saab perevägivalla ohvrist pärast pöördumist edasi?

6 min lugemist
  • Vägivallaohvreid aidatakse Eestis suure ühtse süsteemina.
  • Abivajajatele tagatakse alati anonüümsus.
  • Ametid suhtlevad omavahel rohkem kui arvatakse.
On valjuhäälseid tülisid, kus tõendeid vägivallast ei leiagi. Siiski on politsei väljakutsest kasu, sest nii välditakse suuremat konflikti. FOTO: Shutterstock

Vägivalla ennetuskampaaniad toovad tänavapilti mitmesuguste tugikeskuste ja ohvriabi telefoninumbrid. Pere- ja lähisuhtevägivallast jagatud kogemusi edastavad blogid ja intervjuud. Seda, mis ulatuses ametid aga ohvrite ellu sekkuvad või kuidas tegelikult toimivad, teavad vaid need, kel isiklik kokkupuude. Kuigi tänavuse esimese poolaasta statistika järgi pöördub nõustajate poole aina rohkem pere- ja lähisuhtevägivalla ohvreid, jääb paljudel endiselt julgusest vajaka. Nagu ametid ise nendivad, takistab numbri valimist suuresti hirm suurema pahanduse ees.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eestis toimivad paralleelselt mitmesugused tugikeskused ja ohvriabi. Need, kel on õnne ja kes nende asutuste poole pöörduma pole pidanud, teavad, mis on ametite eesmärk, aga ei aima, mis saab edasi pärast abi küsimist.

Ohvri teekonna algul tuleb mõistagi leida esmakontakt. Tundub, et mustmiljon vastet otsingumootorites on justkui ühesugused ja sõelale jääb esimese variandina tugikeskus. Ent kuidas jõutakse keskusest edasi avaldusteni politseis või mis hetkest peaks ohver üldse ohvriabini pöörduma, seda selgitavad Postimehele ametite esindajad.

Tugikeskus kui suur kõrv

Naiste tugikeskuses võtab külalise vastu juhataja Vaike Pähn. Pähn rõhutab, et kokkusaamist pakutakse tugikeskuse nõuandeliinile helistanutele pea alati. Pöördujad ei ole ainult naised vägivaldsete meestega, vaid näiteks ka emad vägivaldsete lastega.

25.09.2020 28.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto