Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
26.09.2020
Eesti Kõigi kolme advokaadibürooga kontaktid loonud investeerimispankur: ma ei ole Freeh’ ja Eesti riigi vahendaja (12) Eesti lühiuudised Ametid selgitavad: mis saab perevägivalla ohvrist pärast pöördumist edasi? (3) Toomas Frey (13.12.1937 – 23.09.2020) – ökoloog suure algustähega Autoentusiast võitleb roosteussiga Šimpansid saavad jälle õueaedikus uneleda Ossinovski: keskkonnaministeerium on metsapoliitikas tohutult läbi kukkunud (1) Majandus Esimest investeeringut tehes jälgi kulusid Olulist roheenergiaga tegeleva Ignitise IPOst Välismaa Välismaa lühiuudised Komimaa riigipeaks valiti eesti juurtega viroloog (6) Hiina saadab tiibetlasi sunnitööle Prantsuse neiu sai seeliku kandmise eest sinise silma (13) Tasmaania rannal hukkus 380 vaala USA valimised 2020 ⟩ Vabariiklased loodavad ülemkohtust valimiste päästjat (5) Arvamus Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (4) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (3) Toomas Kiho: puud ja teed Juhtkiri: Tiibeti õiguste eest (1) Aarne Seppel: Isamaa vajab peeglit (1) Aavo Kärmas: muudame Eesti suureks taastuvelektritootjaks (3) Kultuur Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (4) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (3) Sport Pariisis puudub neli esikümne naist, kuid see ei tee Kontaveidi-Kanepi elu hõlpsamaks Spordi lühiuudised FC Flora jõudis unistuste maa lävele Pealinna võimutsemine suretab Eesti sporti (1) Merendus Viking Line’i riskantsed manöövrid Ahvenamaal Merenduse lühiuudised AK Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (4) Ruth Bader Ginsburg ehk kurikuulus RBG Marti Aaviku essee: kana külmutamine ajakirjanduses (2) EKI keelekool: kuidas õigesti adresseerida? Taavet võidab Koljatit kübersõjas Marek Strandberg: ja valgus saigi! Prohveti minoorsed sõnad (4) Kes oli Artur Sirk? Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (3) Vikerkaar loeb. Mida teha pärast orgiat? (1) Romaan noore naise ja vana mehe hingesugulusest Ajastupilt täiustub Nädala plaat. Marilyn Mansoni luupainajate väljanäitus Aja auk. Rikkuse diskreetne võlu ehk Bryan Ferry 75 Nädala plaat. Kas me tahame Marilyn Mansonit? Juurikas. Kiired ja osavad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tasmaania rannal hukkus 380 vaala

2 min lugemist
  • Tasmaania rannikul on hukkunud pea 400 sinna kinni jäänud vaala.
  • Tegu on Austraalia ajaloo suurima sarnase õnnetusega.
  • 12 kuni 20 looma päästmiseks tööd veel jätkuvad.
Päästetööd 12 kuni 20 grinda päästmiseks reedel veel jätkusid. FOTO: Bilal Rashid/ Reuters/ Scanpix

Austraalia ajaloo suurima vaalade rannale kinni jäämisel on Tasmaania saare läänerannikul hukkunud pea 400 looma.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui Tasmaania osariigi võimud avaldasid esmase info madalasse Macquarie Harbori lahte lõksu jäänud vaaladest, täpsemini delfiinlaste hulka kuuluvatest grindadest ehk katsevaaladest, hinnati nende arvu veel 270 kanti. Hilisemad helikopteritelt tehtud vaatlused kinnitasid, et kokku võis rannale uhtumise ohus olla veel 200 mere­imetajat. Vaalade elu ohustav madalikule lõksu jäämine on Austraalias küllaltki sage ja endiselt ammendava seletuseta nähtus. Sedavõrd ulatuslikku juhtumit ei ole aga varasemast teada.

Nagu teistegi analoogsete juhtumite puhul, nii tuli ka seekord kokku suur hulk vabatahtlikke, kes andsid endast parima, et loomad päästa.

«Iga vaalade rannale jäämine on erinev ja iga kord tuleb kasutusele võtta ka erinevaid meetodeid, et tagada parim, kiireim ja kõige humaansem loomade päästmine,» kommenteeris päästetöid juhtiv merebioloog Kris Carlyon. Samas kinnitas ta, et mõned vaalad on ka pärast avamerele aitamist uuesti madalasse vette jõudnud ning mõned neist ka hukkunud.

25.09.2020 28.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto