Sisukord
Fookus
Tänane leht
28.09.2020
Eesti Pretsedenditu praktika õigusloomes (1) Võru linna kahe suurema kooli direktorid nakatusid koroonaviirusega Röövellik õppelaen ⟩ Riik küsib õppuritelt endiselt krooniaja intressi (2) Eesti lühiuudised Eesti suurim puitmaja läheb oksjonile (4) Isamaa uus rakuke valis juhatuse (1) Ossipenko pääses Repinski abiga taas pumba juurde Majandus Vana kooli ettevõtjatel on Kunda tsemenditehasega salaplaan (1) Majanduse lühiuudised ELi riigid hüvitavad ravimifirmale koroonavaktsiini võimalike kõrvalmõjude kulu Peugeot ja Fiat püüavad veenda ELi konkurentsiametnikke Välismaa Eestlased jäid maailma karmimate koroonapiirangute lõksu (1) Mägi-Karabahhis puhkesid lahingud Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Jälle see tuumajaam (12) Toomas Kask: vihakõne – kas Eesti seadustest ei piisa? (4) Hallar Meybaum: Ida-Virumaa rohepööre Tiit Terik: jõuka pealinna vajadused Joel Kukemelk: kui pensionist enam ei piisa… (2) Kai Rimmel: roheline tuli riiklikule investeerimispangale! Liis Lipre-Järma: iga toetusavaldus loeb Olev Remsu: antiigist pärit euroopalikud väärtused peavad jääma (11) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Taneli Kylätasku: koroonaviirus tõi meid T-ristmikule (3) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Tiiu Kuurme: apokalüpsise vältimisest HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: laste ette valmistamine tuleviku puudumiseks (8) Kultuur Veiko Õunpuul on tänavakakleja karisma Krimiromaani kvaliteedinäitajaks on lugejale antud valevihjete veenvus «Viimased» arvustus ⟩ Armastus keskööpäikese viimaste kiirte all Sport Kanepi tõestas taas oma väärtust, Kontaveiti tabas õnnetu saatus (2) Venemaal raskustesse sattunud Jüri Vipsi tulevik on lahtine Bottas võitis kokkumänguhõngulise Venemaa GP Kalev/Cramo alustas Ühisliiga hooaega «ilusa kaotusega» Eva-Lotta Kiibus sai Saksamaal esimese suure võidu Spordi lühiuudised Tartu Asfalditehaste hais ajas elanikud öökima ja kassid oksendama (4) Ain Raal ja Daisy Volmer: keegi pole veel tänanud apteekreid. Aeg on püstitada ausammas Vambola Paavo: Tartu liikluse umbsõlmed ootavad kiiret lahtiharutamist (3) Põneva ajalooga majas tuli põranda alt välja revolver Eesti suurim puitmaja läheb oksjonile (4) Tartu lühiuudised Pool EMO parklast läheb lastehaigla ehituse tõttu tänasest kinni Välistudengid maadlevad reisipiirangute ja e-õppega Elleri muusikakool saab naabriks kaks väikest kortermaja Tammeka naiskonna kapten astus jalgpallikarjääris suure sammu edasi Sulgpallur Kati-Kreet Marran aitas Prantsusmaa klubi võidule Meelelahutus Koomiks Sudoku

HARIDUS JA TEADUS ⟩ Taneli Kylätasku: koroonaviirus tõi meid T-ristmikule

5 min lugemist
  • Koroonakriis kiirendas ühiskonna jõudmist murdepunkti.
  • Vaimse tervise probleemid on üha määravamad.
  • Inimelu tähendushorisont peab muutuma.
Arto Olavi Salonen on Helsingi ülikooli kasvatusteaduste dotsent, Ida-Soome Ülikooli ökosotsiaalsete heaolu-uuringute dotsent ja ühiskonnateaduste professor. Samuti on ta Soome Sisekaitsekõrgkooli säästva arengu dotsent. FOTO: Juha Törmälä

Meie ühiskond on maailmavaatelises murdepunktis, kus muutumises on nii väärtused kui ka eluviis, sest vanal viisil hukatusse jalutades ei suuda inimene rahulolu saavutada niikuinii. Soome kirjastaja Taneli Kylätasku tutvustab ühiskonnateaduste professori Arto Olavi Saloneni mõtteid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Arto Olavi Salose sõnul elame me praegu otsustaval ajal, mil soomlaste (ja samuti eestlaste) väärtushinnangud on asendumas uutega. Vanad iseenesestmõistetavad uskumused kaotavad oma kandvust.

Viimastel kümnenditel võimutsenud ühiskondlik arenguloogika on hääbumas ning see tekitab palju kaasmõjusid. Head tulevikku ei ehita enam samade tellistega, mida oleme kasutanud viimaste kümnendite jooksul. Samal viisil jätkamine pöördub meie eneste vastu. Tulevikku varjutavad uued ohud. Ikka ja jälle kohtume arenguvõimalustega, mis esmapilgul tunduvad vältimatud, aga mida tegelikult ei tohiks arendama hakatagi.

26.09.2020 29.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto