Sisukord
Kultuur
Tänane leht
28.09.2020
Eesti Pretsedenditu praktika õigusloomes (1) Võru linna kahe suurema kooli direktorid nakatusid koroonaviirusega Röövellik õppelaen ⟩ Riik küsib õppuritelt endiselt krooniaja intressi (2) Eesti lühiuudised Eesti suurim puitmaja läheb oksjonile (4) Isamaa uus rakuke valis juhatuse (1) Ossipenko pääses Repinski abiga taas pumba juurde Majandus Vana kooli ettevõtjatel on Kunda tsemenditehasega salaplaan (1) Majanduse lühiuudised ELi riigid hüvitavad ravimifirmale koroonavaktsiini võimalike kõrvalmõjude kulu Peugeot ja Fiat püüavad veenda ELi konkurentsiametnikke Välismaa Eestlased jäid maailma karmimate koroonapiirangute lõksu (1) Mägi-Karabahhis puhkesid lahingud Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Jälle see tuumajaam (12) Toomas Kask: vihakõne – kas Eesti seadustest ei piisa? (1) Hallar Meybaum: Ida-Virumaa rohepööre Tiit Terik: jõuka pealinna vajadused Joel Kukemelk: kui pensionist enam ei piisa… (2) Kai Rimmel: roheline tuli riiklikule investeerimispangale! Liis Lipre-Järma: iga toetusavaldus loeb Olev Remsu: antiigist pärit euroopalikud väärtused peavad jääma (11) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Taneli Kylätasku: koroonaviirus tõi meid T-ristmikule (3) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Tiiu Kuurme: apokalüpsise vältimisest HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: laste ette valmistamine tuleviku puudumiseks (8) Kultuur Veiko Õunpuul on tänavakakleja karisma Krimiromaani kvaliteedinäitajaks on lugejale antud valevihjete veenvus «Viimased» arvustus ⟩ Armastus keskööpäikese viimaste kiirte all Sport Kanepi tõestas taas oma väärtust, Kontaveiti tabas õnnetu saatus (2) Venemaal raskustesse sattunud Jüri Vipsi tulevik on lahtine Bottas võitis kokkumänguhõngulise Venemaa GP Kalev/Cramo alustas Ühisliiga hooaega «ilusa kaotusega» Eva-Lotta Kiibus sai Saksamaal esimese suure võidu Spordi lühiuudised Tartu Asfalditehaste hais ajas elanikud öökima ja kassid oksendama (4) Ain Raal ja Daisy Volmer: keegi pole veel tänanud apteekreid. Aeg on püstitada ausammas Vambola Paavo: Tartu liikluse umbsõlmed ootavad kiiret lahtiharutamist (3) Põneva ajalooga majas tuli põranda alt välja revolver Eesti suurim puitmaja läheb oksjonile (4) Tartu lühiuudised Pool EMO parklast läheb lastehaigla ehituse tõttu tänasest kinni Välistudengid maadlevad reisipiirangute ja e-õppega Elleri muusikakool saab naabriks kaks väikest kortermaja Tammeka naiskonna kapten astus jalgpallikarjääris suure sammu edasi Sulgpallur Kati-Kreet Marran aitas Prantsusmaa klubi võidule Meelelahutus Koomiks Sudoku

Veiko Õunpuul on tänavakakleja karisma

4 min lugemist
Filmi «Viimased» stsenarist Heikki Huttu-Hiltunen Eesti esilinastusel Solarise kinos.  FOTO: Remo Tõnismäe

Veiko Õunpuul on tänavakakleja karisma, aga peale selle filosoofi mõistus, arvab üks filmi «Viimased» stsenaristidest Heikki Huttu-Hiltunen. Tegemist on Eesti-Soome koostööfilmiga, mis räägib kaevandusasulast Lapimaal ning sealsetest inimestest. Peaosalise Pääru Oja kõrval on kandvad rollid Soome näitlejatel Laura Birnil ja Tommi Korpelal. Stsenaarium valmis Heikki Huttu-Hiltuneni, Eero Tammi ja Veiko Õunpuu koostöös, aga algne idee tuli üle kümne aasta tagasi just Huttu-Hiltunenil. Vestlus temaga toimus läinud neljapäeval, enne Eesti esilinastust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuidas algas stsenaariumi kirjutamine?

Ma olen Lapimaalt pärit, osalt põdrakasvataja, osalt õpetaja perest, nii et teema oli mulle tuttav. Julgelt kümme aastat tagasi nägin maanteel sõites üht vana, kole-ilusat kaevandust. Sellessamas endises Rautavaara kullakaevanduses toimusid ka filmivõtted. Selle kohta kirjutasin siis oma märkmikku sõnad: «Tundru on lõhki, inimesed katki, kõik tammub paigal ja õigupoolest midagi ei juhtu.» Need olid mu esimesed mõtted, sellest kõik algas.

26.09.2020 29.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto