Sisukord
Kultuur
Tänane leht
28.09.2020
Eesti Pretsedenditu praktika õigusloomes (1) Võru linna kahe suurema kooli direktorid nakatusid koroonaviirusega Röövellik õppelaen ⟩ Riik küsib õppuritelt endiselt krooniaja intressi (2) Eesti lühiuudised Eesti suurim puitmaja läheb oksjonile (4) Isamaa uus rakuke valis juhatuse (1) Ossipenko pääses Repinski abiga taas pumba juurde Majandus Vana kooli ettevõtjatel on Kunda tsemenditehasega salaplaan (1) Majanduse lühiuudised ELi riigid hüvitavad ravimifirmale koroonavaktsiini võimalike kõrvalmõjude kulu Peugeot ja Fiat püüavad veenda ELi konkurentsiametnikke Välismaa Eestlased jäid maailma karmimate koroonapiirangute lõksu (1) Mägi-Karabahhis puhkesid lahingud Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Jälle see tuumajaam (12) Toomas Kask: vihakõne – kas Eesti seadustest ei piisa? (4) Hallar Meybaum: Ida-Virumaa rohepööre Tiit Terik: jõuka pealinna vajadused Joel Kukemelk: kui pensionist enam ei piisa… (2) Kai Rimmel: roheline tuli riiklikule investeerimispangale! Liis Lipre-Järma: iga toetusavaldus loeb Olev Remsu: antiigist pärit euroopalikud väärtused peavad jääma (11) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Taneli Kylätasku: koroonaviirus tõi meid T-ristmikule (3) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Tiiu Kuurme: apokalüpsise vältimisest HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: laste ette valmistamine tuleviku puudumiseks (8) Kultuur Veiko Õunpuul on tänavakakleja karisma Krimiromaani kvaliteedinäitajaks on lugejale antud valevihjete veenvus «Viimased» arvustus ⟩ Armastus keskööpäikese viimaste kiirte all Sport Kanepi tõestas taas oma väärtust, Kontaveiti tabas õnnetu saatus (2) Venemaal raskustesse sattunud Jüri Vipsi tulevik on lahtine Bottas võitis kokkumänguhõngulise Venemaa GP Kalev/Cramo alustas Ühisliiga hooaega «ilusa kaotusega» Eva-Lotta Kiibus sai Saksamaal esimese suure võidu Spordi lühiuudised Tartu Asfalditehaste hais ajas elanikud öökima ja kassid oksendama (4) Ain Raal ja Daisy Volmer: keegi pole veel tänanud apteekreid. Aeg on püstitada ausammas Vambola Paavo: Tartu liikluse umbsõlmed ootavad kiiret lahtiharutamist (3) Põneva ajalooga majas tuli põranda alt välja revolver Eesti suurim puitmaja läheb oksjonile (4) Tartu lühiuudised Pool EMO parklast läheb lastehaigla ehituse tõttu tänasest kinni Välistudengid maadlevad reisipiirangute ja e-õppega Elleri muusikakool saab naabriks kaks väikest kortermaja Tammeka naiskonna kapten astus jalgpallikarjääris suure sammu edasi Sulgpallur Kati-Kreet Marran aitas Prantsusmaa klubi võidule Meelelahutus Koomiks Sudoku

Krimiromaani kvaliteedinäitajaks on lugejale antud valevihjete veenvus

3 min lugemist
Helen Prins, «Tappa kohtunikku».  FOTO: Raamat

Helen Prinsi uus krimiromaan «Tappa kohtunikku» tekitas lugedes vastuolulisi mõtteid. Vaid mõni kuu varem ilmunud Prinsi debüütromaan «Pargimõrvad» oli uue põneva kodumaise krimisarja paljutõotav algus, loos oli põhjamaade krimile omast süngust ja närvikõdi ning krimiromaani kohta tavatu lõpp pani järge ootama. Kahjuks ei alga «Tappa kohtunikku» sealt, kus «Pargimõrvad» lõppesid. Lugeja saab küll enam-vähem teada, et vahepeal pääsesid pahad põgenema ja peategelane Ottovar Lee lubati tagasi tööle.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Helen Prinsi teine krimiromaan saab alguse päise päeva ajal toimunud jõhkrast mõrvast Liivalaia tänaval. Loo algus on intrigeeriv: püstitatakse hüpotees, et kurjategijad pidasid tänaval kõndinud juhuslikku inimest ekslikult lugupeetud kohtunikuks, kes oli nende tegelik sihtmärk, kuid siis lugu justkui ujub käest minema. Lugedes taban end ühel hetkel mõttelt, et loen märulifilmi stsenaariumi eelviimast versiooni, milles on olemas kõik krimiromaanile omased komponendid: mõrv, ohver, motiiv, uurija(d), suur pahalane, kes orkestreerib kogu mängu.

Mõtted viis stsenaariumile ennekõike see, et autor selgitab ja kirjeldab läbivalt lugejale üle niigi tekstist selguvat, kaasa arvatud tegelaste emotsioone ja soove, mis tulevad juba dialoogist välja. Ka mõnegi uue stseeni toimumiskoht ja sisu antakse lugejale varakult ette teada, pannakse selgelt paika must-valged hinnangud ning klišeelike detailidega reedetakse automaatselt tegelase kuulumine kas heade või halbade ridadesse.

26.09.2020 29.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto