N, 8.06.2023

Bottas võitis kokkumänguhõngulise Venemaa GP

Karl Mihkel Eller
Facebook Twitter
Comments
Valtteri Bottas näitas hambaid juba stardirüsinas, kui suutis Lewis Hamiltonist mööda pressida, kuid jäi avaringi järel siiski tiimikaaslase seljataha.
Valtteri Bottas näitas hambaid juba stardirüsinas, kui suutis Lewis Hamiltonist mööda pressida, kuid jäi avaringi järel siiski tiimikaaslase seljataha. Foto: Kirill Kudryavtsev/Pool/EPA/Scanpix

Vormel 1 MM-sarja kümnendal etapil Sotšis algas sekundite mäng juba enne starditulede kustumist. Parima stardikoha saanud Lewis Hamilton eksis reeglite vastu, kui tegi sõidu eel vales kohas proovistarti. Kohtunikud otsustasid valitsevale maailmameistrile määrata kaks viiesekundilist ajakaristust. Sellega oli Mercedese piloodi võimalus võidu eest võidelda kadunud ja nii sai näiliselt mängleva kergusega oma karjääri üheksanda võidu noppida tiimikaaslane Valtteri Bottas.

31-aastane põhjanaaber andis võiduga verbaalse lõuahaagi teda kritiseerinud inimestele, kes on kutsunud teda üles karjääri lõpetama. Otsekoheselt soovitas ta neil ühte pimedasse kohta minna ja toonitas, et tema pole kunagi lootust kaotanud. Poodiumi teisele astmele kerkis Max Verstappen, karistuse kiuste suutis kolmandaks tulla Hamilton.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles