Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.09.2020
Eesti Kurm: kinnimätsimise püha üritus ei lõpe (36) PM ROOTSIS ⟩ Auk laevakeres – ja senises tões (2) Estonia huku uurimiskomisjoni liige ei usu kokkupõrget laevaga (32) Eesti lühiuudised Parvlaeva Estonia hukku hakatakse uuesti uurima (10) Estonialt pääsenu: kuulsin kriipimist ja nägin laeva kõrval suurt kogu (12) Filmimeeskonda vapustas augu suurus Dokseriaali autor: laevad lihtsalt ei upu, kui keres pole auku (28) Majandus Suurim puithoonete tootja: see, mis majaturul toimus, oli kõva jama Välismaa USA VALIMISED 2020 ⟩ Maksudega sahkerdamine võib heidutada Trumpi toetajaid (12) Välismaa lühiuudised Mägi-Karabahhis jätkus verevalamine (12) Arvamus Ülle Harju: valupunkt riigikogu peeglis (3) Edward Lucas: vaakumisse langedes (1) Aimar Ventsel: kuhu on kadunud «teie»? (6) Tarmo Soomere: tuleviku võti on elektrijaam minu aias (4) Mait Klaassen: teadlaste ründamine on kohatu (3) Ene-Margit Tiit: seaduste tähendus kriisi ajal Urve Palo: viie miljardi küsimus (1) REGIONAALARENG ⟩ Tiit Kask ja Ain Hinsberg: Eesti turismiregioonid pole pärast koroonaaega enam endised REGIONAALARENG ⟩ Heli Tooman, Marit Piirman ja Gea Kammer: koroonaajastu turismiharidus turismi päästmas REGIONAALARENG ⟩ Karmen Paju: turismikorralduse tasandid tuleb ringi jagada REGIONAALARENG ⟩ Garri Raagmaa: Eestis on turismi arenguks ruumi Kultuur Kui sillerdav vesi võtab hinge Intervjuu ⟩ Märt Avandi tahab teatriga inimesi muuta (1) Sport PM PARIISIS ⟩ Kontaveidi Prantsusmaa lahtised ongi lõppenud, koroonaviirus jõudis ka naiste sekka Heitealad Eestis: medalid ja suured traditsioonid versus lühike pink PM PARIISIS ⟩ Pidu katku ajal: milline näeb välja koroona-ajastu tippvõistlus Euroopa metropolis? PM PARIISIS ⟩ Kontaveidi Djokovici kõrval ajalukku talletanud kunstnik: siin on praegused, endised ja tulevased staarid Tervis Tervise lühiuudised Neuroloog räägib, mis põhjustel kimbutavad Eesti inimesi peavalud ja kuidas neist võitu saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Urve Palo: viie miljardi küsimus

4 min lugemist
  • Viis miljardit laenuraha tuleb kulutada tulevikule mõeldes
  • Tulevikku planeeritud taristuprojektid tuleks kohe ära teha
  • Lisarahaga on võimalik hariduse ja teaduse osas järjele saada
Urve Palo FOTO: Sander Ilvest/Postimees Grupp

OÜ Novoloto tegevjuht Urve Palo kirjutab, kuidas riik peaks oma laenuraha kulutama.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Riik on valmis koroonakriisi leevenduseks laenama kokku ligi viis miljardit eurot, aga mida sellega siis ikkagi peale hakata? Suur raha on ka suur vastutus, sest tänased valikud otsustavad, millisena Eesti sellest kriisist ühel heal päeval välja astub.

Praegu küsib peaaegu iga päev mõni pihta saanud majandusharu riigilt abi ning enamasti on argumendid tõsised. Esimesena tegi suurelt otsa lahti turism, aga järjekorras soovivad kahjude katmist ja tuge pea kõik, põllumajandusest kuni ööklubideni välja. Riik peab tegema strateegilise otsuse: kuidas leevendada kriisi nii, et see oleks pikaajaliselt kõige kasulikum. Kui kevadel täitsid kiired lühiajalised meetmed eesmärki hoida ära suurt koondamislainet, sest muuhulgas valitsuse otsusega olid suletud või tööta mitmed sektorid, siis pooleks aastaks või koguni aastateks meil samas mahus jaksu ei jätku. Nii tulebki edasi ausalt ja pragmaatiliselt vaadata, kas ja kuidas sekkuda. Kui kevadel mängis võtmerolli otsustamise ja meetmete võtmise kiirus, siis sügiseks on olukord kardinaalselt muutunud. Nüüd tuleb enne kümme korda mõõta ja üks kord lõigata.

28.09.2020 30.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto