Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.09.2020
Eesti Kurm: kinnimätsimise püha üritus ei lõpe (36) PM ROOTSIS ⟩ Auk laevakeres – ja senises tões (2) Estonia huku uurimiskomisjoni liige ei usu kokkupõrget laevaga (32) Eesti lühiuudised Parvlaeva Estonia hukku hakatakse uuesti uurima (10) Estonialt pääsenu: kuulsin kriipimist ja nägin laeva kõrval suurt kogu (12) Filmimeeskonda vapustas augu suurus Dokseriaali autor: laevad lihtsalt ei upu, kui keres pole auku (28) Majandus Suurim puithoonete tootja: see, mis majaturul toimus, oli kõva jama Välismaa USA VALIMISED 2020 ⟩ Maksudega sahkerdamine võib heidutada Trumpi toetajaid (12) Välismaa lühiuudised Mägi-Karabahhis jätkus verevalamine (12) Arvamus Ülle Harju: valupunkt riigikogu peeglis (3) Edward Lucas: vaakumisse langedes (1) Aimar Ventsel: kuhu on kadunud «teie»? (6) Tarmo Soomere: tuleviku võti on elektrijaam minu aias (4) Mait Klaassen: teadlaste ründamine on kohatu (3) Ene-Margit Tiit: seaduste tähendus kriisi ajal Urve Palo: viie miljardi küsimus (1) REGIONAALARENG ⟩ Tiit Kask ja Ain Hinsberg: Eesti turismiregioonid pole pärast koroonaaega enam endised REGIONAALARENG ⟩ Heli Tooman, Marit Piirman ja Gea Kammer: koroonaajastu turismiharidus turismi päästmas REGIONAALARENG ⟩ Karmen Paju: turismikorralduse tasandid tuleb ringi jagada REGIONAALARENG ⟩ Garri Raagmaa: Eestis on turismi arenguks ruumi Kultuur Kui sillerdav vesi võtab hinge Intervjuu ⟩ Märt Avandi tahab teatriga inimesi muuta (1) Sport PM PARIISIS ⟩ Kontaveidi Prantsusmaa lahtised ongi lõppenud, koroonaviirus jõudis ka naiste sekka Heitealad Eestis: medalid ja suured traditsioonid versus lühike pink PM PARIISIS ⟩ Pidu katku ajal: milline näeb välja koroona-ajastu tippvõistlus Euroopa metropolis? PM PARIISIS ⟩ Kontaveidi Djokovici kõrval ajalukku talletanud kunstnik: siin on praegused, endised ja tulevased staarid Tervis Tervise lühiuudised Neuroloog räägib, mis põhjustel kimbutavad Eesti inimesi peavalud ja kuidas neist võitu saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edward Lucas: vaakumisse langedes

3 min lugemist
  • Macron on sel nädalal Vilniuses
  • Euroopa vaevleb suurtes kriisides
  • Liit vajab rohkem solidaarsust
Edward Lucas FOTO: Albert Truuväärt /Scanpix//

Briti kolumnist Edward Lucas kirjutab Prantsusmaa tõusmisest Euroopa juhtivaks riigiks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Emmanuel Macron külastab sel nädalal Vilniust. See kujutab endast välismaise riigimehe kõrgeimal tasemel sekkumist Kirde-Euroopas küpsevasse julgeolekukriisi ja näitab, et Prantsuse president ei lase pandeemial pärssida oma põhilist harrastust, nimelt diplomaatiat. Viimastel nädalatel on ta viibinud ka Liibanonis (kahel korral) ja osalenud tippkohtumisel Korsikal.

Kolme aasta eest sõnas Macron, et Euroopa vajab solidaarsust ja suveräänsust. Esimesel puhul on edu olnud vähene, aga seda võib siiski märgata. Eriti näiteks selles osas, et eurotsooni alused on palju kindlamad. Euroopa riigid on leidnud üksmeele Brexiti suhtes, mis purustab Londoni lootuse, et erinevat juttu rääkivad liikmesriigid aitaksid kaasa unelmate ja reaalsuse vahelise piiri hägustumisele.

28.09.2020 30.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto