Suurim puithoonete tootja: see, mis majaturul toimus, oli kõva jama

Puitmajatootja Harmet juht Toomas Kalev nentib, et uute tulijate küllus viis majaturu viimaks küllastumiseni. FOTO: LIIS TREIMANN/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Eesti suurima puitmajatootja, enam kui 800 inimesele tööd andva Harmeti juht Toomas Kalev ütles, et vahepeal oli majaturul «nii kõva jama», et sellest taastumiseks kulub veel kuni aasta. Ja ta ei pea silmas üldsegi koroonapandeemiat.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Hetkel ma selle koroona pärast üldse väga palju patja ei nutaks,» rääkis ettevõtja Kuku raadio saates «Majandusruum». Tema sõnul algasid probleemid sektoris juba enne viirusekriisi, kui paljud tootjad lõpetasid tegevuse. Ka Postimees kirjutas mullu novembris puitmajaäride süngest sügisest: lühikese ajaga käis käpuli kuus firmat ja veel mitme väljavaade oli väga niru.

«Ühelt poolt räsis sektorit halb valuutakurss,» viitas Kalev Rootsile, mis on paljude Eesti majatootjate meelisturg, kuid mille valuuta nõrkus on pärssinud sealsete firmade ja inimeste ostujõudu. Kuid seda ei pea Kalev kõige hullemaks. «Kõige hullem oli ikkagi see, et mingil hetkel vaatasid kõik, et jube lihtne äri, hakkame ise ka tegema ja saame rikkaks! See viis aga turu küllastumiseni,» meenutas suurtootja. «Ühel hetkel oli meid turul lihtsalt liiga palju!»

28.09.2020 30.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto