Sisukord
Majandus
Tänane leht
29.09.2020
Eesti Kurm: kinnimätsimise püha üritus ei lõpe (36) PM ROOTSIS ⟩ Auk laevakeres – ja senises tões (2) Estonia huku uurimiskomisjoni liige ei usu kokkupõrget laevaga (32) Eesti lühiuudised Parvlaeva Estonia hukku hakatakse uuesti uurima (10) Estonialt pääsenu: kuulsin kriipimist ja nägin laeva kõrval suurt kogu (12) Filmimeeskonda vapustas augu suurus Dokseriaali autor: laevad lihtsalt ei upu, kui keres pole auku (28) Majandus Suurim puithoonete tootja: see, mis majaturul toimus, oli kõva jama Välismaa USA VALIMISED 2020 ⟩ Maksudega sahkerdamine võib heidutada Trumpi toetajaid (12) Välismaa lühiuudised Mägi-Karabahhis jätkus verevalamine (12) Arvamus Ülle Harju: valupunkt riigikogu peeglis (3) Edward Lucas: vaakumisse langedes (1) Aimar Ventsel: kuhu on kadunud «teie»? (6) Tarmo Soomere: tuleviku võti on elektrijaam minu aias (4) Mait Klaassen: teadlaste ründamine on kohatu (3) Ene-Margit Tiit: seaduste tähendus kriisi ajal Urve Palo: viie miljardi küsimus (1) REGIONAALARENG ⟩ Tiit Kask ja Ain Hinsberg: Eesti turismiregioonid pole pärast koroonaaega enam endised REGIONAALARENG ⟩ Heli Tooman, Marit Piirman ja Gea Kammer: koroonaajastu turismiharidus turismi päästmas REGIONAALARENG ⟩ Karmen Paju: turismikorralduse tasandid tuleb ringi jagada REGIONAALARENG ⟩ Garri Raagmaa: Eestis on turismi arenguks ruumi Kultuur Kui sillerdav vesi võtab hinge Intervjuu ⟩ Märt Avandi tahab teatriga inimesi muuta (1) Sport PM PARIISIS ⟩ Kontaveidi Prantsusmaa lahtised ongi lõppenud, koroonaviirus jõudis ka naiste sekka Heitealad Eestis: medalid ja suured traditsioonid versus lühike pink PM PARIISIS ⟩ Pidu katku ajal: milline näeb välja koroona-ajastu tippvõistlus Euroopa metropolis? PM PARIISIS ⟩ Kontaveidi Djokovici kõrval ajalukku talletanud kunstnik: siin on praegused, endised ja tulevased staarid Tervis Tervise lühiuudised Neuroloog räägib, mis põhjustel kimbutavad Eesti inimesi peavalud ja kuidas neist võitu saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suurim puithoonete tootja: see, mis majaturul toimus, oli kõva jama

4 min lugemist
Puitmajatootja Harmet juht Toomas Kalev nentib, et uute tulijate küllus viis majaturu viimaks küllastumiseni. FOTO: LIIS TREIMANN/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Eesti suurima puitmajatootja, enam kui 800 inimesele tööd andva Harmeti juht Toomas Kalev ütles, et vahepeal oli majaturul «nii kõva jama», et sellest taastumiseks kulub veel kuni aasta. Ja ta ei pea silmas üldsegi koroonapandeemiat.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Hetkel ma selle koroona pärast üldse väga palju patja ei nutaks,» rääkis ettevõtja Kuku raadio saates «Majandusruum». Tema sõnul algasid probleemid sektoris juba enne viirusekriisi, kui paljud tootjad lõpetasid tegevuse. Ka Postimees kirjutas mullu novembris puitmajaäride süngest sügisest: lühikese ajaga käis käpuli kuus firmat ja veel mitme väljavaade oli väga niru.

«Ühelt poolt räsis sektorit halb valuutakurss,» viitas Kalev Rootsile, mis on paljude Eesti majatootjate meelisturg, kuid mille valuuta nõrkus on pärssinud sealsete firmade ja inimeste ostujõudu. Kuid seda ei pea Kalev kõige hullemaks. «Kõige hullem oli ikkagi see, et mingil hetkel vaatasid kõik, et jube lihtne äri, hakkame ise ka tegema ja saame rikkaks! See viis aga turu küllastumiseni,» meenutas suurtootja. «Ühel hetkel oli meid turul lihtsalt liiga palju!»

28.09.2020 30.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto