Sisukord
Välismaa
Tänane leht
29.09.2020
Eesti Kurm: kinnimätsimise püha üritus ei lõpe (36) PM ROOTSIS ⟩ Auk laevakeres – ja senises tões (2) Estonia huku uurimiskomisjoni liige ei usu kokkupõrget laevaga (32) Eesti lühiuudised Parvlaeva Estonia hukku hakatakse uuesti uurima (10) Estonialt pääsenu: kuulsin kriipimist ja nägin laeva kõrval suurt kogu (12) Filmimeeskonda vapustas augu suurus Dokseriaali autor: laevad lihtsalt ei upu, kui keres pole auku (28) Majandus Suurim puithoonete tootja: see, mis majaturul toimus, oli kõva jama Välismaa USA VALIMISED 2020 ⟩ Maksudega sahkerdamine võib heidutada Trumpi toetajaid (12) Välismaa lühiuudised Mägi-Karabahhis jätkus verevalamine (12) Arvamus Ülle Harju: valupunkt riigikogu peeglis (3) Edward Lucas: vaakumisse langedes (1) Aimar Ventsel: kuhu on kadunud «teie»? (6) Tarmo Soomere: tuleviku võti on elektrijaam minu aias (4) Mait Klaassen: teadlaste ründamine on kohatu (3) Ene-Margit Tiit: seaduste tähendus kriisi ajal Urve Palo: viie miljardi küsimus (1) REGIONAALARENG ⟩ Tiit Kask ja Ain Hinsberg: Eesti turismiregioonid pole pärast koroonaaega enam endised REGIONAALARENG ⟩ Heli Tooman, Marit Piirman ja Gea Kammer: koroonaajastu turismiharidus turismi päästmas REGIONAALARENG ⟩ Karmen Paju: turismikorralduse tasandid tuleb ringi jagada REGIONAALARENG ⟩ Garri Raagmaa: Eestis on turismi arenguks ruumi Kultuur Kui sillerdav vesi võtab hinge Intervjuu ⟩ Märt Avandi tahab teatriga inimesi muuta (1) Sport PM PARIISIS ⟩ Kontaveidi Prantsusmaa lahtised ongi lõppenud, koroonaviirus jõudis ka naiste sekka Heitealad Eestis: medalid ja suured traditsioonid versus lühike pink PM PARIISIS ⟩ Pidu katku ajal: milline näeb välja koroona-ajastu tippvõistlus Euroopa metropolis? PM PARIISIS ⟩ Kontaveidi Djokovici kõrval ajalukku talletanud kunstnik: siin on praegused, endised ja tulevased staarid Tervis Tervise lühiuudised Neuroloog räägib, mis põhjustel kimbutavad Eesti inimesi peavalud ja kuidas neist võitu saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mägi-Karabahhis jätkus verevalamine

4 min lugemist
  • Lahingud Mägi-Karabahhis on nõudnud vähemalt 67 inimelu.
  • Rahvusvaheline kogukond muretseb gaasi- ja naftatarnete pärast.
  • Vaatlejate sõnul on Türgi toimetanud Süüriast Aserbaidžaani sadu palgasõdureid.
  • Nii aserid kui armeenlased paistavad relvade haaramiseks valmis.
Aserbaidžaani kaitseministeeriumi avaldatud kuvatõmmis videost, mis näitab väidetavalt lahingutegevust Mägi-Karabahhis. FOTO: Defence Ministry Of Azerbaijan/via Reuters/scanpix

Pühapäeval alanud ja eile jätkunud lahingud Armeenia ja Aserbaidžaani vägede vahel Mägi-Karabahhi piirkonnas on mõlema riigi elanike seas sütitanud sõjakad meeleolud.

«Oleme seda päeva nii kaua oodanud. Võitlus ei tohi peatuda enne, kui oleme sundinud Armeenia meie maad tagasi andma,» ütles 39-aastane Bakuus elav Vidadi Alekperov AFP-le. «Lähen rõõmuga lahinguväljale.»

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Armeenia pealinnas Jerevanis uudisteagentuuriga rääkinud 67-aastane Vardan Harutjunjan aga sõnas, et kokkupõrget oli oodata. «Mägi-Karabahhi küsimuse saab lahendada üksnes sõjaliselt. Me ei karda sõda,» kinnitas ta.

Eile õhtuks olid lahingud nõudnud vähemalt 67 inimelu. Tunnustamata Mägi-Karabahhi vabariigi võimud teatasid 58 Armeenia sõjaväelase hukkumisest ja rohkem kui sajast vigastatust, mistõttu peatati Armeenia tervishoiuministeeriumi korraldusel plaanilised operatsioonid, et pühenduda lahingus viga saanutele, samuti kutsuti elanikke üles loovutama verd, vahendas portaal OC-Media.

Lisaks hukkus kokkupõrgetes vähemalt üheksa tsiviilisikut: üks naine ja laps Armeenia poolel ning viieliikmeline perekond ja veel kaks isikut Aserbaidžaanis, vahendas AFP.

Tõenäoliselt on ohvrite koguarv suurem, sest Aserbaidžaan pole enda poolel hukkunud sõdurite arvu avaldanud. Ekspertide hinnangul annavad Armeenia sõjaväelaste avaldatud pildid ja videod Aserbaidžaani sõjamasinate hävitamisest ja hukkunud sõduritest alust uskuda, et ka Aserbaidžaan on kaotusi kandnud.

28.09.2020 30.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto