Mägi-Karabahhis jätkus verevalamine

Aserbaidžaani kaitseministeeriumi avaldatud kuvatõmmis videost, mis näitab väidetavalt lahingutegevust Mägi-Karabahhis. FOTO: Defence Ministry Of Azerbaijan/via Reuters/scanpix

Pühapäeval alanud ja eile jätkunud lahingud Armeenia ja Aserbaidžaani vägede vahel Mägi-Karabahhi piirkonnas on mõlema riigi elanike seas sütitanud sõjakad meeleolud.

«Oleme seda päeva nii kaua oodanud. Võitlus ei tohi peatuda enne, kui oleme sundinud Armeenia meie maad tagasi andma,» ütles 39-aastane Bakuus elav Vidadi Alekperov AFP-le. «Lähen rõõmuga lahinguväljale.»

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Armeenia pealinnas Jerevanis uudisteagentuuriga rääkinud 67-aastane Vardan Harutjunjan aga sõnas, et kokkupõrget oli oodata. «Mägi-Karabahhi küsimuse saab lahendada üksnes sõjaliselt. Me ei karda sõda,» kinnitas ta.

Eile õhtuks olid lahingud nõudnud vähemalt 67 inimelu. Tunnustamata Mägi-Karabahhi vabariigi võimud teatasid 58 Armeenia sõjaväelase hukkumisest ja rohkem kui sajast vigastatust, mistõttu peatati Armeenia tervishoiuministeeriumi korraldusel plaanilised operatsioonid, et pühenduda lahingus viga saanutele, samuti kutsuti elanikke üles loovutama verd, vahendas portaal OC-Media.

Lisaks hukkus kokkupõrgetes vähemalt üheksa tsiviilisikut: üks naine ja laps Armeenia poolel ning viieliikmeline perekond ja veel kaks isikut Aserbaidžaanis, vahendas AFP.

Tõenäoliselt on ohvrite koguarv suurem, sest Aserbaidžaan pole enda poolel hukkunud sõdurite arvu avaldanud. Ekspertide hinnangul annavad Armeenia sõjaväelaste avaldatud pildid ja videod Aserbaidžaani sõjamasinate hävitamisest ja hukkunud sõduritest alust uskuda, et ka Aserbaidžaan on kaotusi kandnud.

28.09.2020 30.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto