Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.09.2020
Eesti Kurm: kinnimätsimise püha üritus ei lõpe (36) PM ROOTSIS ⟩ Auk laevakeres – ja senises tões (2) Estonia huku uurimiskomisjoni liige ei usu kokkupõrget laevaga (32) Eesti lühiuudised Parvlaeva Estonia hukku hakatakse uuesti uurima (10) Estonialt pääsenu: kuulsin kriipimist ja nägin laeva kõrval suurt kogu (12) Filmimeeskonda vapustas augu suurus Dokseriaali autor: laevad lihtsalt ei upu, kui keres pole auku (28) Majandus Suurim puithoonete tootja: see, mis majaturul toimus, oli kõva jama Välismaa USA VALIMISED 2020 ⟩ Maksudega sahkerdamine võib heidutada Trumpi toetajaid (12) Välismaa lühiuudised Mägi-Karabahhis jätkus verevalamine (12) Arvamus Ülle Harju: valupunkt riigikogu peeglis (3) Edward Lucas: vaakumisse langedes (1) Aimar Ventsel: kuhu on kadunud «teie»? (6) Tarmo Soomere: tuleviku võti on elektrijaam minu aias (4) Mait Klaassen: teadlaste ründamine on kohatu (3) Ene-Margit Tiit: seaduste tähendus kriisi ajal Urve Palo: viie miljardi küsimus (1) REGIONAALARENG ⟩ Tiit Kask ja Ain Hinsberg: Eesti turismiregioonid pole pärast koroonaaega enam endised REGIONAALARENG ⟩ Heli Tooman, Marit Piirman ja Gea Kammer: koroonaajastu turismiharidus turismi päästmas REGIONAALARENG ⟩ Karmen Paju: turismikorralduse tasandid tuleb ringi jagada REGIONAALARENG ⟩ Garri Raagmaa: Eestis on turismi arenguks ruumi Kultuur Kui sillerdav vesi võtab hinge Intervjuu ⟩ Märt Avandi tahab teatriga inimesi muuta (1) Sport PM PARIISIS ⟩ Kontaveidi Prantsusmaa lahtised ongi lõppenud, koroonaviirus jõudis ka naiste sekka Heitealad Eestis: medalid ja suured traditsioonid versus lühike pink PM PARIISIS ⟩ Pidu katku ajal: milline näeb välja koroona-ajastu tippvõistlus Euroopa metropolis? PM PARIISIS ⟩ Kontaveidi Djokovici kõrval ajalukku talletanud kunstnik: siin on praegused, endised ja tulevased staarid Tervis Tervise lühiuudised Neuroloog räägib, mis põhjustel kimbutavad Eesti inimesi peavalud ja kuidas neist võitu saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ene-Margit Tiit: seaduste tähendus kriisi ajal

2 min lugemist
  • Sõltuvalt olukorrast võib seaduste tähtsus muutuda.
  • Soomes ja Rootsis on elukoha registreerimine kohustuslik.
  • Riiklikud registrid peavad olema korras.
Ene-Margit Tiit. FOTO: TAIRO LUTTER/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Kriisi ajal on mõnikord tarvis järele mõelda ka seaduste ja nende vajalikkuse üle, kirjutab Tartu Ülikooli matemaatika emeriitprofessor Ene-Margit Tiit.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kriisi ajal võib tulla uusi ­seadusi, nõudmisi ja regulatsioone, mis on kas soovitatavad, rangelt soovitatavad või kohustuslikud, mille täitmist riik kas kontrollib või ei kontrolli, kas karistab möödahiilimise eest või ei karista. Kuid on ka vanu, juba pikka aega kehtinud seadusi, mille tähtsus kriisi ajal võib suuresti muutuda.

Koroonapandeemia praeguses ­faasis on osutunud üheks kõige tõhusamaks meetmeks kontaktsete isikute individuaalne jälgimine üksikute haiguskollete kaupa. See eeldab, et kõiki haigetega kokku puutunud ja nendega koos elavaid isikuid jälgitakse. ­Terviseameti töötajad teevad selles, nagu on selgunud, väga head tööd. Ometi on siin üks suur aga.

28.09.2020 30.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto