Sisukord
Eesti
Tänane leht
29.09.2020
Eesti Kurm: kinnimätsimise püha üritus ei lõpe (36) PM ROOTSIS ⟩ Auk laevakeres – ja senises tões (2) Estonia huku uurimiskomisjoni liige ei usu kokkupõrget laevaga (32) Eesti lühiuudised Parvlaeva Estonia hukku hakatakse uuesti uurima (10) Estonialt pääsenu: kuulsin kriipimist ja nägin laeva kõrval suurt kogu (12) Filmimeeskonda vapustas augu suurus Dokseriaali autor: laevad lihtsalt ei upu, kui keres pole auku (28) Majandus Suurim puithoonete tootja: see, mis majaturul toimus, oli kõva jama Välismaa USA VALIMISED 2020 ⟩ Maksudega sahkerdamine võib heidutada Trumpi toetajaid (12) Välismaa lühiuudised Mägi-Karabahhis jätkus verevalamine (12) Arvamus Ülle Harju: valupunkt riigikogu peeglis (3) Edward Lucas: vaakumisse langedes (1) Aimar Ventsel: kuhu on kadunud «teie»? (6) Tarmo Soomere: tuleviku võti on elektrijaam minu aias (4) Mait Klaassen: teadlaste ründamine on kohatu (3) Ene-Margit Tiit: seaduste tähendus kriisi ajal Urve Palo: viie miljardi küsimus (1) REGIONAALARENG ⟩ Tiit Kask ja Ain Hinsberg: Eesti turismiregioonid pole pärast koroonaaega enam endised REGIONAALARENG ⟩ Heli Tooman, Marit Piirman ja Gea Kammer: koroonaajastu turismiharidus turismi päästmas REGIONAALARENG ⟩ Karmen Paju: turismikorralduse tasandid tuleb ringi jagada REGIONAALARENG ⟩ Garri Raagmaa: Eestis on turismi arenguks ruumi Kultuur Kui sillerdav vesi võtab hinge Intervjuu ⟩ Märt Avandi tahab teatriga inimesi muuta (1) Sport PM PARIISIS ⟩ Kontaveidi Prantsusmaa lahtised ongi lõppenud, koroonaviirus jõudis ka naiste sekka Heitealad Eestis: medalid ja suured traditsioonid versus lühike pink PM PARIISIS ⟩ Pidu katku ajal: milline näeb välja koroona-ajastu tippvõistlus Euroopa metropolis? PM PARIISIS ⟩ Kontaveidi Djokovici kõrval ajalukku talletanud kunstnik: siin on praegused, endised ja tulevased staarid Tervis Tervise lühiuudised Neuroloog räägib, mis põhjustel kimbutavad Eesti inimesi peavalud ja kuidas neist võitu saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Parvlaeva Estonia hukku hakatakse uuesti uurima

2 min lugemist
Eile teatas peaminister Jüri Ratas valitsuse erakorralisel pressikonverentsil, et Discovery dokumentaalfilmis Estonia vraki kohta selgunud asjaolude tõttu algatakse parvalaeva huku suhtes uus tehniline uurimine. FOTO: Sander Ilvest

Telekanali Discovery Estonia katastroofi käsitlevast dokumentaalsarjast selgus, et laevavraki keres on välise jõu tekitatud auk, millest varem ei teatud. Uute asjaolude ilmnemise tõttu on Eesti, Rootsi ja Soome kokku leppinud, et 26 aastat tagasi hukkunud Estonia suhtes avatakse tehniline veealune uurimine.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Dokumentaalsarja «Estonia – leid, mis muudab kõike» võttegrupp avastas Estonia küljel olnud kirja «Estline» viimase tähe allservas hinnanguliselt neli meetrit kõrge ja 1,2 meetrit laia augu. Sarjas arvavad asjatundjad, et augu tekitas väline jõud – suur objekt, mis tungis küljelt Estonia keresse, läbistas selle ja vigastas terasest konstruktsioonitalasid laeva sisemuses. Ühe teooria järgi võis Estonia kokku põrkuda allveelaevaga.

Dokfilmi autorid näitasid eelmisel sügisel Estoniast filmitud kaadreid 12. augustil välisministri nõunikule Mart Luigele ja justiitsministri nõunikule Kalle Muulile. «Olemata spetsialist, oli selge, et lõhe paremas pardas on märkimisväärne uus vigastus, millest pole varem raporteeritud. Andsime ülevaate pea- ja välisministrile. Siis sai otsustatud, et igaks juhuks vaatavad need kaadrid üle ka tehnilised eksperdid, kellega koos käisime Oslos kaadreid uuesti vaatamas, ja nad kinnitasid, et auk oli väljastpoolt tuleva surve tulemus ning tegemist ei olnud plahvatusega,» rääkis Luik.

28.09.2020 30.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto