Sisukord
Eesti
Tänane leht
29.09.2020
Eesti Kurm: kinnimätsimise püha üritus ei lõpe (36) PM ROOTSIS ⟩ Auk laevakeres – ja senises tões (2) Estonia huku uurimiskomisjoni liige ei usu kokkupõrget laevaga (32) Eesti lühiuudised Parvlaeva Estonia hukku hakatakse uuesti uurima (10) Estonialt pääsenu: kuulsin kriipimist ja nägin laeva kõrval suurt kogu (12) Filmimeeskonda vapustas augu suurus Dokseriaali autor: laevad lihtsalt ei upu, kui keres pole auku (28) Majandus Suurim puithoonete tootja: see, mis majaturul toimus, oli kõva jama Välismaa USA VALIMISED 2020 ⟩ Maksudega sahkerdamine võib heidutada Trumpi toetajaid (12) Välismaa lühiuudised Mägi-Karabahhis jätkus verevalamine (12) Arvamus Ülle Harju: valupunkt riigikogu peeglis (3) Edward Lucas: vaakumisse langedes (1) Aimar Ventsel: kuhu on kadunud «teie»? (6) Tarmo Soomere: tuleviku võti on elektrijaam minu aias (4) Mait Klaassen: teadlaste ründamine on kohatu (3) Ene-Margit Tiit: seaduste tähendus kriisi ajal Urve Palo: viie miljardi küsimus (1) REGIONAALARENG ⟩ Tiit Kask ja Ain Hinsberg: Eesti turismiregioonid pole pärast koroonaaega enam endised REGIONAALARENG ⟩ Heli Tooman, Marit Piirman ja Gea Kammer: koroonaajastu turismiharidus turismi päästmas REGIONAALARENG ⟩ Karmen Paju: turismikorralduse tasandid tuleb ringi jagada REGIONAALARENG ⟩ Garri Raagmaa: Eestis on turismi arenguks ruumi Kultuur Kui sillerdav vesi võtab hinge Intervjuu ⟩ Märt Avandi tahab teatriga inimesi muuta (1) Sport PM PARIISIS ⟩ Kontaveidi Prantsusmaa lahtised ongi lõppenud, koroonaviirus jõudis ka naiste sekka Heitealad Eestis: medalid ja suured traditsioonid versus lühike pink PM PARIISIS ⟩ Pidu katku ajal: milline näeb välja koroona-ajastu tippvõistlus Euroopa metropolis? PM PARIISIS ⟩ Kontaveidi Djokovici kõrval ajalukku talletanud kunstnik: siin on praegused, endised ja tulevased staarid Tervis Tervise lühiuudised Neuroloog räägib, mis põhjustel kimbutavad Eesti inimesi peavalud ja kuidas neist võitu saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Estonialt pääsenu: kuulsin kriipimist ja nägin laeva kõrval suurt kogu

3 min lugemist
Carl Eric Laantee Reintamm näitas eile raamatut, mille kaanel on hetk tema päästmisest. «See olen siin mina,» näitas ta ajakirjanikele. FOTO: Sander Ilvest

Eile 26 aastat tagasi pääses 927 reisijaga Estonia laevalt 137 inimest. Üks neist oli diplomaadina töötav rootsi juurtega Carl Eric Laantee Reintamm, kes enda sõnul nägi uppuva laeva välistekile joostes midagi, mis võis olla allveelaev. Põhjus, miks ta täna selle looga avalikkuse ette tuleb, tuleneb tema sõnul otseselt eile öösel avalikustatud Estonia huku põhjusi lahkavast dokumentaalsarjast. «Ma tunnen, et nüüd on õige aeg,» ütleb ta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ta on oma loos veendunud ja üritab olla võimalikult täpne, jätmata kõrvale väikseimatki üksikasja, alates sellest, kes oli tema kajutikaaslane, kuni mõteteni, mis valdasid teda aluspükste väel laevatekil seistes. Paljuski on tema juttu raske kontrollida ning mees pole isegi sada protsenti kindel, mida ta laeva kõrval liikumas nägi.

«Ma magasin ja mul polnud aimugi, kui palju kell oli,» alustab ta meenutamist. Järsku kuulis ta tugevat imelikku häält. Esiti meenutas see talle häält, mida oli kuulnud talvisel ajal laevaga sõites. «Aga sain ka kohe aru, et see ei saanud jää olla, sest olin aastaid laevaga sõitnud Eesti ja Rootsi vahet mitu korda aastas,» ütleb ta. Pärast tugevat heli vajus laev Reintammi sõnul otsekohe natukene kreeni. «See oli nii šokeerivalt vale ja tormasin voodist välja. Üles joostes nägin, kuidas mööda seina tuli vett,» meenutab ta.

28.09.2020 30.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto