Sisukord
Fookus
Tänane leht
30.09.2020
Eesti EELARVE 2021 ⟩ Kõik said eelarvest prääniku (2) Eesti lühiuudised Maakri piirkonda kerkib veel üks kõrghoone Poliitkultuur täna: solvatakse kolleege, sõpru ja liitlasi (30) Video ⟩ TTÜ teadur selgitab, miks ta Estonialt leitud ava laeva uppumise põhjuseks ei pea (76) Plahvatus Mustamäe korteris aitas avastada kanepikasvandust Hoone omanik lukustas Pärnu uue kunsti muuseumi uksed Kiire interneti viimine maakoju maksab tegelikult tuhandeid (11) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Pank järgmisel aastal majanduskasvu ei oota Ettevaatust, töötajad! Liikvel on puuktööandjad Otsus olemas: uus aasta toob pensionilisa Välismaa Macron ühendab Valgevene kriisi lahendamise Venemaaga dialoogi edendamisega (2) Välismaa lühiuudised Libasaavutustega kelkinud petis kerkis Rootsi kaitseväe ladvikusse (3) Torino – Saatana linn? (1) Arvamus Juhtkiri ⟩ Riiklik jõuluvanamäng (8) Jaano-Martin Ots: tõde on seal tormisel merel (7) Andres Herkel: meie esindusdemokraatiast (2) Lugejakiri: kuidas säilitada eesti kirjakeelt? (1) Toomas Alatalu: naised veavad revolutsiooni (1) Hannele Valkeeniemi: hargmaised eestlased – immigrandid või kahepaiksed? Erkki Bahovski: tramm nimega Demokraatia (1) Peeter Espak: antihumanismi pealetung (15) TERVISHOID ⟩ Katrin Rehemaa: seitse nahka meditsiini seljast (1) TERVISHOID ⟩ Anneli Kannus: õdede puuduses tervishoid laguneb (1) TERVISHOID ⟩ Kadri Tammepuu: meedikute palgaleppe võti asub riigieelarves Kultuur Arvustus ⟩ Von Krahl lennutab luulelohet Vallalisest üksikust ülekaalulisest naisest hobidetektiiv, kellel on kassid See lihtne ja keeruline Olav Ehala Sport Kelly Sildaru enne hooaja algust: olen konkurentide peale kade, kuid ei tunne ebavõrdsust PM PARIISIS ⟩ Kuidas valmistus Kaia Kanepi tähtsaks lahinguks? (2) Spordi lühiuudised Euroopa tippkorvpall on kaotanud mitukümmend miljonit eurot Uus ralliklass soodustab sõitjate arengut ja lisab tšempionaatidele vürtsi Tartu ERMi ees laiuval kibuvitsaväljal tuleb kevadel jälle kaevamine (3) Reno Laidre: tartlased näitasid valmidust linna arengus kaasa rääkida Vahur Kollom: majandusvabadus kui sõnakõlks Läheb neljarajalise lõigu ehitamiseks Galerii ⟩ Varjupaika jõudis ühe omaniku 17 kasvatamata koera Tartu lühiuudised Kutsehariduskeskuse õpilased õmblevad kaitsemaske INTERVJUU ⟩ Kliinikumi uus juht Priit Perens süsti ega arste ei karda Limaste imalate maalide vaatajat võib tabada iiveldustunne Tartu kultuuriuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

TERVISHOID ⟩ Katrin Rehemaa: seitse nahka meditsiini seljast

5 min lugemist
  • Töötingimuste paranemise ja palgatõusuga samas taktis väheneb arstide lahkumine.
  • Covidi-riske võiks tervishoiutöötajaile kompenseerida riigipoolsete tagatistega.
  • Pole aus rääkida järjekordade lühenemisest, vaid nende pikenemise ärahoidmisest.
Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa. FOTO: Erakogu

Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa on kindel, et meditsiinisüsteem kasutab lisaraha paremini kui näiteks Tallink 100 miljonit eurot töökohtade säilitamiseks, mis töötajaid lõpuks ikkagi koondamisest ei päästnud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Koroonakriis on kõigile puust ja punaselt näidanud, kui tähtis on toimiv tervishoiusüsteem. Murenes arusaam, et tervis on tervis ja majandus on majandus ning omavahelist seost neil pole.

Eriolukorra ajal toimis harukordne ühiskondlik kokkulepe: tervis on tähtsam kui raha. Kõik pingutasid, et haiglad n-ö kinni ei jookseks, nagu paraku juhtus mitmes teises riigis. Sai selgeks seegi, et arstid, õed ja teised ravimeeskonna liikmed on väga väärtuslik ja raskesti asendatav ressurss. Uue eriarsti saab 10–11 aastaga, õe väljaõppeks kulub kolm ja pool aastat.

29.09.2020 01.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto