T, 21.03.2023

Galerii ⟩ Varjupaika jõudis ühe omaniku 17 kasvatamata koera

Aet Rebane
, ajakirjanik
Varjupaika jõudis ühe omaniku 17 kasvatamata koera
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mersut, ühte 17-pealise koertekoloonia liikmest, on oodatud sotsialiseerima kannatlikud inimesed, kes on varemgi tõrksaid taltsutanud. Suurem osa selle koloonia käppadest hakkab juba kaelarihma kaela panemisel vintsklema ja roomama.
Mersut, ühte 17-pealise koertekoloonia liikmest, on oodatud sotsialiseerima kannatlikud inimesed, kes on varemgi tõrksaid taltsutanud. Suurem osa selle koloonia käppadest hakkab juba kaelarihma kaela panemisel vintsklema ja roomama. Foto: Kristjan Teedema

Sügis toob loomade varjupaikadele niigi kibedad päevad, sest hoolimatutel loomapidajatel on hooaeg läbi saanud ning suvilas peetud lemmikud muutunud linnakodus tülikaks. Nii rändab neid massiliselt varjupaikadesse. Augustis sai Tartu varjupaik aga ühe päevaga juurde suisa 17-pealise koertekoloonia, mis oli steriliseerimata jätmise tõttu aastatega üha arvukamaks muutunud ja omanikul üle pea kasvanud.

Jõudumööda oli endine peremees ka lahendusi otsinud, pakkunud kutsikaid lähedal suvilates elanud inimestele. Mõned õnnestus ära anda, mõned toodi sügisel talle tagasi ja koeri sai järjest rohkem.

Toiduks porgandid

Märksõnad
Tagasi üles