Sisukord
Arvamus
Tänane leht
30.09.2020
Eesti EELARVE 2021 ⟩ Kõik said eelarvest prääniku (2) Eesti lühiuudised Maakri piirkonda kerkib veel üks kõrghoone Poliitkultuur täna: solvatakse kolleege, sõpru ja liitlasi (30) Video ⟩ TTÜ teadur selgitab, miks ta Estonialt leitud ava laeva uppumise põhjuseks ei pea (76) Plahvatus Mustamäe korteris aitas avastada kanepikasvandust Hoone omanik lukustas Pärnu uue kunsti muuseumi uksed Kiire interneti viimine maakoju maksab tegelikult tuhandeid (11) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Pank järgmisel aastal majanduskasvu ei oota Ettevaatust, töötajad! Liikvel on puuktööandjad Otsus olemas: uus aasta toob pensionilisa Välismaa Macron ühendab Valgevene kriisi lahendamise Venemaaga dialoogi edendamisega (2) Välismaa lühiuudised Libasaavutustega kelkinud petis kerkis Rootsi kaitseväe ladvikusse (3) Torino – Saatana linn? (1) Arvamus Juhtkiri ⟩ Riiklik jõuluvanamäng (8) Jaano-Martin Ots: tõde on seal tormisel merel (7) Andres Herkel: meie esindusdemokraatiast (2) Lugejakiri: kuidas säilitada eesti kirjakeelt? (1) Toomas Alatalu: naised veavad revolutsiooni (1) Hannele Valkeeniemi: hargmaised eestlased – immigrandid või kahepaiksed? Erkki Bahovski: tramm nimega Demokraatia (1) Peeter Espak: antihumanismi pealetung (15) TERVISHOID ⟩ Katrin Rehemaa: seitse nahka meditsiini seljast (1) TERVISHOID ⟩ Anneli Kannus: õdede puuduses tervishoid laguneb (1) TERVISHOID ⟩ Kadri Tammepuu: meedikute palgaleppe võti asub riigieelarves Kultuur Arvustus ⟩ Von Krahl lennutab luulelohet Vallalisest üksikust ülekaalulisest naisest hobidetektiiv, kellel on kassid See lihtne ja keeruline Olav Ehala Sport Kelly Sildaru enne hooaja algust: olen konkurentide peale kade, kuid ei tunne ebavõrdsust PM PARIISIS ⟩ Kuidas valmistus Kaia Kanepi tähtsaks lahinguks? (2) Spordi lühiuudised Euroopa tippkorvpall on kaotanud mitukümmend miljonit eurot Uus ralliklass soodustab sõitjate arengut ja lisab tšempionaatidele vürtsi Tartu ERMi ees laiuval kibuvitsaväljal tuleb kevadel jälle kaevamine (3) Reno Laidre: tartlased näitasid valmidust linna arengus kaasa rääkida Vahur Kollom: majandusvabadus kui sõnakõlks Läheb neljarajalise lõigu ehitamiseks Galerii ⟩ Varjupaika jõudis ühe omaniku 17 kasvatamata koera Tartu lühiuudised Kutsehariduskeskuse õpilased õmblevad kaitsemaske INTERVJUU ⟩ Kliinikumi uus juht Priit Perens süsti ega arste ei karda Limaste imalate maalide vaatajat võib tabada iiveldustunne Tartu kultuuriuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hannele Valkeeniemi: hargmaised eestlased – immigrandid või kahepaiksed?

2 min lugemist
  • Soome lahe rände olemus on muutunud.
  • Kahepaiksus on võimalik.
  • Oleme liikumas tagasi juurte juurde.
Hannele Valkeeniemi FOTO: Erakogu

Hargmaisus pole tavapärane ränne, kirjutab ajakirjanik Hannele Valkeeniemi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hiljuti kergitasid paljud soomlased imestusest kulme, kui uuring näitas, et Soome tulnud somaallased tunnevad end rohkem soomlasteks muutununa kui eestlased. Kõlas ebaloogiliselt, aga ei ole seda, kui vaadata Soome lahe liiklust tähelepanelikumalt.

Rände suurim muutus ei ole see, et valdav kolimissuund on pöördunud Eesti poole. Suurem muutus puudutab rände olemust. Eestlased ja üha enam ka soomlased on samal ajal kahe riigi asukad. Statistikast seda teadmist tingimata välja ei loe.

Helsingi Eesti Maja 10. aasta juubeliseminaril arutleti Soome eestluse praeguse olukorra üle. Statistikatabelites on eestlased koos teiste sisserändajatega, ent vaid väike osa neist on tõelised immigrandid. Enamik elab ühtaegu kahe maa tegelikkuse ja identiteediga. Nad on kahepaiksed. Võivad olla üks ja teine. Mitte üks või teine, nagu soomlased, kes 1960. ja 1970. aastatel kümnete tuhandete kaupa Rootsi emigreerusid.

29.09.2020 01.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto