N, 1.06.2023

Tartu kultuuriuudised

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Näitetruppi kuuluvad Oskar Seeman (vasakult), Maarja Johanna Mägi, Ken Rüütel, lavastaja Johan Elm, Lena Barbara Luhse, Kaarel Pogga ja Jaanus Tepomees.
Näitetruppi kuuluvad Oskar Seeman (vasakult), Maarja Johanna Mägi, Ken Rüütel, lavastaja Johan Elm, Lena Barbara Luhse, Kaarel Pogga ja Jaanus Tepomees. Foto: Vanemuine

Vanemuise noored näitlejad etendavad valuliku kasvamise lugu

Laupäeval esietendub Sadamateatris Taani kirjaniku Janne Telleri noorteromaani «Mitte midagi» lavaversioon.

Väikeses Taani linnas algab uus kooliaasta. Esimesel koolipäeval teatab üks poiss, et mitte millelgi pole tähtsust ega mõtet. Ta ronib ploomipuu otsa ega tule sealt enam alla, ta terroriseerib klassikaaslasi oma uue maailmavaatega. Neil ei jää muud üle, kui tõestada talle, et on asju, mis on tähtsad, et elul on siiski tähendus. Klassikaaslased alustavad täiskasvanute eest varjatud mängu, mille panused suurenevad iga hetkega ja milles osalemiseks on vaid kaks võimalust – kas kõik või mitte midagi.

«Mitte midagi» tõlkinud, dramatiseerinud ja lavastanud Johan Elmi sõnul huvitab teda selle loo juures enim valuliku kasvamise motiiv.

Lavastuses mängivad valdavalt sel kevadel lavakunstikooli lõpetanud noored näitlejad, kes sellest sügisest liitusid Vanemuisega: Lena Barbara Luhse, Maarja Johanna Mägi, Oskar Seeman, Ken Rüütel ja Kaarel Pogga. Lisaks neile kuulub truppi Jaanus Tepomees. TPM

Mängukaardid «Tartu mäng».
Mängukaardid «Tartu mäng». Foto: Margus Ansu

Kaardipakk koosneb tänavakunsti teoste valikust

Tartu kunstikooli ja Aparaaditehases tegutseva tARTu galeriipoe koostöös on valminud kodulinna tänavakunsti teemaline mängukaartide komplekt «Tartu mäng».

Kunstikoolis on Toomas Loide, Vladimir Brovini ja Mehmet Emir Uslu juhendatud õpilaste rühm poole aasta töö tulemusena loonud 52 kaardist koosneva komplekti, millega mängijad hoiavad käes valikut sama linna tänavakunstiteostest.

Näiteks jokkeril on Edward von Lõnguse teos «President Pätsi mitu nägu». Esindatud on Kairo, Müra2000, k2rte, Stina Leegi, Von Bombi, Hapniku ning MinaJaLydia, aga samuti tänavakunstifestivali Stencibility aegu valminud teiste kunstnike teosed.

tARTu galeriipood on selle juhi Raul Oreškini sõnul keskendunud tartlaste loomingu tutvustamisele ja müügile ning otsib võimalusi kunsti levitada ka suveniiridena. «Pöördusime koostöösooviga Tartu kunstikooli poole ja nüüd saamegi esitleda esimest tulemust,» lisas ta. TPM

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles